портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Закону України від 03 квітня 2014

Проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв”

Проект

 

З А К О Н    У К Р А Ї Н И

 

 

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження

норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв

 

Верховна Рада України постановляє:

 

1. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 p., № 13—17, ст. 112) такі зміни:

1) абзац другий пункту 214.6 статті 214 викласти у такій редакції:

“Норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв розробляються і затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв.”;

2) у підпункті “б” пункту 216.3 статті 216 слова “Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України” замінити словами “У разі втрати спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв ця вимога застосовується у межах нормативів втрат, які розробляються і затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв. У разі втрати інших підакцизних товарів (продукції) ця вимога застосовується у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Частину першу перший статті 13 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (Відомості Верховної Ради України, 1995 p., № 46, ст. 345; 2000 р., № 30, ст. 240; 2002 р., № 26, ст. 175) викласти у такій редакції:

“Норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв розробляються і затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв.”

 

 

Голова Верховної Ради України                                                                                                                                                           

Повідомлення про оприлюднення

до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" Мінагрополітики України оголошує про його публікацію.

Проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" підготовлено з метою розмежування повноважень Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

Повний пакет документів до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua.

Зауваження та пропозиції стосовно проекту Закону України та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, м. Київ, 01001, вул. Хрещатик, 24, тел/факс 226-27-53, Хомічак Людмила Володимирівна. E-mail: homichak@minapk.gov.ua.

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11. E-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                          А.Є. Дикун

 

Пояснювальна записка

до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" (далі – проект Закону) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 3 березня 2014 року № 5367/1/1-14 та у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України  від 1 березня 2014 р. № 67 "Про ліквідацію Міністерства доходів і зборів".

Абзацом другим пункту 214.6 статті 14 Податкового кодексу України та частиною першою статті 13 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. При цьому відсутні положення, які передбачають порядок їх розроблення.

Згідно з Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, встановлено, що основними завданнями міністерства є формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах сільського господарства, тваринництва, садівництва, насінництва, розсадництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості. До харчової та переробної промисловості належать спиртова та лікеро-горілчана галузі.

Відповідно до підпункту 7 пункту 4 вищезазначеного Положення Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснює нормативно-правове забезпечення у визначених сферах та галузях, зокрема затверджує (встановлює) галузеві та відомчі норми і нормативи.

Оскільки норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв є галузевими нормами, розробляються профільними науковими установами і застосовуються підприємствами  при виробництві спирту та алкогольних напоїв, проектом Закону України пропонується надати повноваження щодо визначення порядку їх розроблення і затвердження Міністерству аграрної політики та продовольства України  за погодженням з Державною податковою службою України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою зазначеного проекту Закону є розмежування повноважень Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Реалізація проекту Закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону підлягає погодженню з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Державною податковою службою України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 . Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект Закону розміщений на веб‑сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону  не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону є регуляторним актом.

Прийняття Закону України дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної податкової служби України щодо Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

 

 

Міністр аграрної політики

та продовольства України                                                                                                                                                                     І.О. Швайка

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв"

 

1. Визначення та аналіз проблем, які планується розв`язати шляхом державного регулювання

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" (далі – проект Закону) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 3 березня 2014 року № 5367/1/1-14 та у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 67 "Про ліквідацію Міністерства доходів і зборів".

Абзацом другим пункту 214.6 статті 14 Податкового кодексу України та частиною першою статті 13 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. При цьому відсутні положення, які передбачають порядок їх розроблення.

Згідно з Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, встановлено, що основними завданнями міністерства є формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах сільського господарства, тваринництва, садівництва, насінництва, розсадництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості. До харчової та переробної промисловості належать спиртова та лікеро-горілчана галузі.

Відповідно до підпункту 7 пункту 4 вищезазначеного Положення, Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснює нормативно-правове забезпечення у визначених сферах та галузях, зокрема затверджує (встановлює) галузеві та відомчі норми і нормативи.

Оскільки норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв є галузевими нормами, розробляються профільними науковими установами і застосовуються на підприємствах при виробництві спирту та алкогольних напоїв, проектом Закону пропонується надати повноваження щодо визначення порядку їх розроблення і затвердження Міністерству аграрної політики та продовольства України  за погодженням з Державною податковою службою України.

2. Цілі державного регулювання

Метою зазначеного проекту Закону є розмежування повноважень Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

3. Визначення та оцінка прийнятних альтернативних способів досягнення цілей та аргументи щодо переваги обраного способу

Перший альтернативний спосіб - залишення існуючої на даний момент ситуації без змін. У разі залишення ситуації без змін неможливе досягнення визначених цілей.

Другий альтернативний спосіб - прийняття проекту Закону, що дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв. Прийняття проекту Закону України є єдиною можливістю вирішенню порушеної проблеми.

Іншого альтернативного способу для досягнення зазначеної цілі немає.

4. Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми, і відповідні заходи.

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, в частині визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв" забезпечить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної податкової служби України щодо Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту та алкогольних напоїв.

6. Очікувані результати прийняття акта

 

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів держави

Розмежування повноважень Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

Додаткові витрати державного бюджету відсутні

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Прийняття проекту Закону України не матиме впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Витрати суб’єктів господарювання відсутні

Сфера інтересів громадян

Прийняття проекту Закону України не матиме впливу на сферу інтересів громадян

Витрати громадян відсутні

 

7. Термін дії акта

Строк дії регуляторного акта починається з моменту його опублікування та є необмеженим.

8. Показники результативності акта

Прийняття даного законодавчого акта дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері харчової і переробної промисловості, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, щодо визначення Порядку розроблення і затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання для виконання вимог акта, відсутні.

Рівень інформованості суб’єктів господарювання або фізичних осіб про основні положення регуляторного акта середній (проект Закону розміщений на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (http://www.minagro.gov.ua).

Реалізація акту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результатів

Базове відстеження результативності зазначеного проекту Закону України буде здійснюватись до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до проекту та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності зазначеного Закону України буде здійснюватись через рік з дня набрання нею чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт не встановлено більш ранній строк, шляхом здійснення моніторингу щодо результатів прийняття запропонованої постанови.

Періодичне відстеження результативності зазначеного акта буде здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу результатів дії цього акту, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

Вказаний регуляторний акт публікується у відповідних офіційних виданнях країни, а також в електронному вигляді на офіційному сайті Мінагрополітики України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                       А.Є. Дикун

 Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux