портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Закону України від 22 лютого 2013

Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв”

Проект

 

З А К О Н    У К Р А Ї Н И

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв

 

Верховна Рада України постановляє:

 

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112):

1) абзац другий пункту 214.6 статті 214 викласти у такій редакції:

"Норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв розробляються та затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.";

2) у підпункті "б" пункту 216.3 статті 216 слова "Ця вимога застосовується у разі втрати підакцизних товарів (продукції) у межах нормативів втрат, які затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Ця вимога застосовується у разі втрат підакцизних товарів (продукції) у межах норм втрат, які розробляються, та затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики".

2. У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради, 1995 р., № 46, ст. 345):

абзац перший статті 13 викласти у такій редакції:

"Норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв розробляються та затверджуються в порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Голова Верховної  Ради України                                                                                                                                                                  В.В. Рибак

Повідомлення про оприлюднення

проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв" Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв" розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua / розділ Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів 2013).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України, e-mail: homichak@minapk.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                               О.В. Сень

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку розроблення та затвердження норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24 січня 2013 року № 26359/35/1-12.

Згідно з Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, встановлено, що основними завданнями міністерства є формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах сільського господарства, тваринництва, садівництва, насінництва, розсадництва, виноградарства, харчової і переробної промисловості. До харчової та переробної промисловості належать спиртова та лікеро-горілчана галузі.

Відповідно до підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, міністерство здійснює нормативно-правове забезпечення у визначених сферах та галузях, зокрема, затверджує (встановлює) галузеві та відомчі норми і нормативи.

Чинним законодавством на даний час встановлено, що норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. При цьому відсутні положення, які передбачають порядок їх розроблення.

Оскільки норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв є галузевими нормами, розробляються профільними науковими установами і застосовуються на підприємствах при виробництві зазначених спиртів та алкогольних напоїв, проектом Закону України пропонується надати Міністерству аграрної політики та продовольства  України повноваження щодо затвердження порядку їх розроблення та затвердження.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою зазначеного проекту Закону України є розмежування повноважень Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, щодо встановлення Порядку розроблення та затвердження норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

3.Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Податковий кодекс України, Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Прийняття зазначеного Закону України змін до інших законодавчих актів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України. 

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України потребує погодження із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством податків і зборів України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект Закону України розміщений на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проекту Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону України дозволить розмежувати повноваження Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, щодо порядку розроблення та затвердження галузевих норми, зокрема норм втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                          І.Ю. Бісюк

Проект Закону України не є регуляторним актом.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux