портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 25 липня 2013

Проект спільного наказу Мінагрополітики та Мінекономрозвитку України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90”

    Проект

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                       Київ                                                                                   _____________   

 

Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного

комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва

і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90

 

З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства,

 

НАКАЗУЄМО:

 

1. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90 «Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби на промислових ділянках рибогосподарських водойм, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 квітня 2003 року за № 297/7618.

2. Департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України і Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

   Міністр економічного розвитку і торгівлі України

 

 

   __________________________     І.М. Прасолов

 

         Міністр аграрної політики та продовольства України

 

 

         ___________________________    М.В. Присяжнюк

 

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90” та аналізу регуляторного впливу зазначеного проекту Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90” розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua ).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 45 а, Державне агентство рибного господарства України, e-mail: ihtio@.darg.gov.ua.

 

Заступник Міністра –

керівник апарату                                                                                                                                                                                       О.В. Сень

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України Про визнання таким, що втратив чинність наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту наказу

Проект наказу Мінекономрозвитку України та Мінагрополітики України “Про визнання таким, що втратив чинність наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90” (далі – проект наказу) розроблено з метою приведення вимог щодо контролю за дотриманням ліцензійних умов під час здійснення спеціального використання водних біоресурсів (виду діяльності, що підлягає ліцензуванню) до вимог чинної нормативно-правової бази рибогосподарської галузі та реалій сучасності та новою редакцією Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки проекту наказу є законодавче врегулювання питань, що виникають при виконанні обов’язків Держрибагентства України та його територіальними органами рибоохорони. Проект наказу передбачає врахування вимог законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, затверджених наказом Мінагрополітики України від 31 травня 2013 року № 341 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 червня 2013 року за № 983/23515.

3. Правові аспекти

Змінами, внесеними до нормативної бази, що регламентує порядок господарської діяльності, пов’язаної з спеціальним використанням водних біоресурсів, передбачається приведення у відповідність підзаконних актів, що стосуються рибогосподарської галузі.

Затвердження нової редакції Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств є необхідним кроком при приведенні нормативної бази до вимог сучасності, виправлення термінології та порядку здійснення заходів з державного нагляду (контролю), у зв’язку з чим редакція, затверджена наказом Держкомпідприємництва та Мінагрополітики України від 02 квітня 2003 року № 40/90 втратить юридичну силу та не може використовуватись у роботі.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію проекту наказу не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Держпідприємництвом України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

В проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Прийняття проекту наказу дозволить узгодити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств з нормами законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, затверджених наказом Мінагрополітики України від 31 травня 2013 року № 341 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 червня 2013 року за № 983/23515.

Альтернативних варіантів досягнення цілей, передбачених цим проектом наказу, немає.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту наказу дозволить проводити природоохоронну діяльність належним чином, відповідно до чинного законодавства. Врегулювання зазначеного питання збільшить соціальну відповідальність суб’єктів господарювання, що проваджують свою діяльність у сфері рибного господарства.

 

 

Заступник Міністра –

керівник апарату                                                                                                                                                                                        О.В. Сень

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90”

 

1. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання

Проект наказу Мінагрополітики України та Мінекономрозвитку України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України від 02 квітня 2003 року № 40/90” (далі – проект наказу) підготовлено з у зв’язку з розробленням нової редакції Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою розробки проекту наказу є законодавче врегулювання питань, що виникають при виконанні службових обов’язків працівниками Держрибагентства України та його територіальних органів рибоохорони. Проект наказу передбачає врахування вимог законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, затверджених наказом Мінагрополітики України від 31 травня 2013 року № 341 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 червня 2013 року за № 983/23515.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

У даному випадку вбачається за можливе визначити два альтернативні способи досягнення встановлених цілей.

1. Залишити існуючий Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби на промислових ділянках рибогосподарських водойм, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств (далі – Порядок).

Змінами, внесеними до Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, затверджених наказом Мінагрополітики України від 31 травня 2013 року № 341 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 червня 2013 року за № 983/23515, прийнятим Законом України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” встановлено нові терміни та вимоги щодо здійснення діяльності, пов’язаної з промисловим вилученням риби та порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Враховуючи наведене, залишити Порядок незмінним буде недоцільним.

2. Затвердити нову редакцію Порядку що дозволить здійснювати заходи державного контролю належним чином відповідно до вимог законодавства, а стару редакцію скасувати.

4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми та відповідні заходи

Механізм розв’язання проблеми включає затвердження нової редакції Порядку, з урахуванням нововведень та вимог, прийнятих з моменту його затвердження та відповідне скасування старої редакції Порядку.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого  регуляторного акта

Затвердження нової редакції Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств є необхідним кроком при приведенні нормативної бази до вимог сучасності, виправлення термінології та порядку здійснення заходів з державного нагляду (контролю). У зв’язку з наведеним стару редакцію необхідно скасувати.

Альтернативних варіантів досягнення цілей, передбачених цим проектом, немає.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта, аналіз очікуваних вигод і витрат від його прийняття

 

Об’єкт

впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Встановлення правопорядку,  зміцнення законності, запобігання  правопорушенням, удосконалення державного регулювання та контролю в сфері

природокористування водними біоресурсами

Додаткові витрати відсутні.

Суб’єкти господарювання

Підвищення рівня соціальної відповідальності при здійсненні рибогосподарської діяльності.

Додаткові витрати відсутні

Населення

Збереження природних ресурсів. Покращення якості рибо-продукції за рахунок постійного контролю відповідності кваліфікаційних, технологічних , нормативних та інших вимог.

Додаткові витрати відсутні

 

7. Обґрунтування запропонованого строку дії акта

Строк дії проекту наказу не обмежений, оскільки дія законів України “Про тваринний світ”, “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів, “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження Переліку органів ліцензування”, Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств, затверджених наказом Мінагрополітики України від 31 травня 2013 року № 341, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 червня 2013 року за № 983/23515 на підставі яких здійснюється охорона риби та інших водних біоресурсів, не обмежена часом.

8. Визначення показників результативності акта

Дія проекту наказу поширюється на всіх осіб - суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у рибогосподарській галузі.

Показники результативності акта визначаються в належної роботі органів рибоохорони та надходженнях до місцевого бюджету разом з відстеженням показників результативності нової редакції Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств.

Рівень поінформованості громадян з основних положень акта – середній, за рахунок розміщення проекту наказу Мінагрополітики України та Мінекономрозвитку України “Про визнання таким, що втратив чинність наказ Держкомпідприємництва України та Мінагрополітики України від 02 квітня 2003 року № 40/90” на веб-сайті Державного агентства рибного господарства України : www.darg.gov.ua.

9. Перелік заходів, спрямованих на відстеження результативності акта у разі його прийняття

Стосовно проекту наказу здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, установлених статтею 10 Закону України Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Відстеження здійснюється разом з відстеженням акту, що затверджує нову редакцію Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх  водойм (ставків) господарств:

базове відстеження – до дня набрання проектом наказу чинності;

повторне відстеження – через рік з дня набрання проектом наказу чинності;

періодичні відстеження – кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Вид даних для відстежень – дослідження статистичних показників.                   

 

 

Заступник Міністра –

керівник апарату                                                                                                                                                                                      О.В. Сень

 Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux