портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект постанови КМУ від 21 жовтня 2014

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672"

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

 

ПОСТАНОВА

 

від  ______________                                                                                                                                                                                   №___

 

 

Київ

 

Про внесення зміни до пункту 3 постанови

Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672

 

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Кабінет Міністрів України постановляє:

 

Внести зміну до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро - горілчаної промисловості" ( Офіційний вісник України, 2010 р., № 58, ст. 2022; 2011 р., № 8, ст. 374), виклавши абзац другий у такій редакції:

 

"Уповноважити Державне підприємство "Укрспирт" здійснювати експорт спирту етилового і плодового (товарні позиції 2207 і 2208 згідно з УКТ ЗЕД) та оптову торгівлю спиртом етиловим і плодовим (товарні позиції 2207 і 2208 згідно з УКТ ЗЕД)".

 

 

Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                                            А. ЯЦЕНЮК

Повідомлення про оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672" Мінагрополітики України оголошує про його публікацію.

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672" підготовлено з метою надати ДП "Укрспирт" повноваження Уряду здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим неденатурованим з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

Повний пакет документів до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672" розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua.

Зауваження та пропозиції стосовно проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672" та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01001.

Виконавець Хомічак Людмила Володимирівна тел.226-27-53

E-mail: lyudmila.homichak@minagro.gov.ua.

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

E-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної політики

та продовольства України

з питань європейської інтеграції                                                                                                                                                    В.В. Рутицька

Пояснювальна записка

до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, зокрема, що імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензій лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України.

Згідно із абзацом другим пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро - горілчаної промисловості" Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (далі – ДП "Укрспирт") уповноважене Урядом здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим, неденатурованим з концентрацією спирту 80 об. % або більше за кодом товарної позиції 2207 згідно з УКТЗЕД.

Водночас, згідно із інформацією ДП "Укрспирт", до підприємства надішли комерційні пропозиції щодо поставок спирту етилового неденатурованого з концентрацiєю спирту менш як 80 об. %, до країн Європейського Союзу (Словенія, Хорватія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Албанія, Македонія, Болгарія, Греція), а також Туреччини.

Відповідно до Закону України "Про Митний тариф України" спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об.% відноситься до коду товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

Для забезпечення експорту спирту до зазначених країн та згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" розроблено проект постанови, яким пропонується уповноважити ДП "Укрспирт" здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту постанови є надати ДП "Укрспирт" повноваження Уряду здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим неденатурованим з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Митний тариф України, Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро - горілчаної промисловості".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію проекту постанови не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови підлягає погодженню з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць та не має впливу на регіональний розвиток.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект постанови розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Прийняття постанови Кабінету Міністрів України дозволить додатково завантажити потужності з виробництва спирту, збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів за рахунок збільшення експорту виробленого підрозділами ДП "Укрспирт" спирту етилового неденатурованого з концентрацією спирту менш як 80 об. %.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація постанови дозволить зберегти робочі місця шляхом відновлення функціонування ряду підприємств спиртової галузі, що сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення, в основному, у сільській місцевості.

11. Прогноз результатів

Прийняття постанови Кабінету Міністрів України дозволить підвищити ефективність функціонування спиртової галузі в цілому, збільшити валютні надходження до України та надходження до бюджетів усіх рівнів за рахунок збільшення експорту виробленого підрозділами ДП "Укрспирт" спирту етилового неденатурованого з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

 

 

Міністр аграрної політики

та продовольства України                                                                                                                                                                   І.О. Швайка

Аналіз регуляторного впливу

до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672"

 

1. Визначення проблеми, яку планується розв'язати шляхом державного регулювання

Відповідно до частини першої статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, зокрема, що імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензій лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України.

Згідно із абзацом другим пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро - горілчаної промисловості" Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (далі – ДП "Укрспирт") уповноважене Урядом здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим, неденатурованим з концентрацією спирту 80 об. % або більше за кодом товарної позиції 2207 згідно з УКТЗЕД.

Водночас, згідно із інформацією ДП "Укрспирт", до підприємства надішли комерційні пропозиції щодо поставок спирту етилового неденатурованого з концентрацiєю спирту менш як 80 об. %, до країн Європейського Союзу (Словенія, Хорватія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Албанія, Македонія, Болгарія, Греція), а також Туреччини.

Відповідно до Закону України "Про Митний тариф України" спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об.% відноситься до коду товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

Для забезпечення експорту спирту до зазначених країн та згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" розроблено проект постанови, яким пропонується уповноважити ДП "Укрспирт" здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою розроблення проекту постанови є надання ДП "Укрспирт" повноваження Уряду здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Існують два альтернативні способи досягнення цілі державного регулювання.

Перший спосіб - невтручання і залишення існуючої ситуації. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки у разі залишення ситуації без змін неможливе досягнення визначених цілей.

Другий спосіб – прийняття зазначеного проекту постанови, що дозволить надати ДП "Укрспирт" повноваження Уряду здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД.

Тому, єдиним варіантом врегулювання питання є прийняття проекту постанови.

4. Опис механізму, який пропонується для розв'язання проблеми

Проектом постанови пропонується надати ДП "Укрспирт" повноваження Уряду здійснювати експорт та оптову торгівлю спиртом етиловим з концентрацією спирту менш як 80 об. % за кодом товарної позиції 2208 згідно з УКТЗЕД  шляхом внесення відповідних доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро - горілчаної промисловості".

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових бюджетних витрат, а також не спричиняє виникнення фінансових витрат у населення.

Зовнішніх чинників, які б могли безпосередньо вплинути на дію цього регуляторного акту немає.

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта

 

Сфери впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси держави

збільшення валютних надходжень до України та надходжень до бюджетів усіх рівнів за рахунок збільшення виробництва та експорту спирту етилового з концентрацією спирту менш як 80 об. %

 відсутні

Інтереси суб'єктів господарювання

покращення фінансового стану ДП "Укрспирт", додаткове завантаження потужностей підприємства

відсутні

Інтереси громадян

відсутні

 відсутні

 

7. Запропонований строк дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта починається з моменту його опублікування та є необмеженим.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

До показників результативності регуляторного акта належать:

 

Розмір надходжень до бюджету

Збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів за рахунок збільшення виробництва спирту етилового.

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акту

Дія акта поширюється тільки на ДП "Укрспирт".

 

Час та кошти, витрачені суб’єктами підприємницької діяльності на реалізацію регуляторного акта

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат суб’єктів господарювання.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб

Високий. Проект розміщено для оприлюднення на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

Проект регуляторного акта оприлюднено на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Після прийняття акта його редакцію також буде розміщено на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України та в інформаційно-пошуковій системі нормативних документів Міністерства аграрної політики та продовольства України.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

Базове відстеження результативності зазначеного нормативно-правового акта здійснюється до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до проекту та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом, шляхом здійснення моніторингу щодо результатів прийняття запропонованої постанови.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу результатів дії цього акта, ці моменти буде виправлено шляхом внесення відповідних змін.

Регуляторний акт публікується у відповідних офіційних виданнях країни, а також в електронному вигляді на офіційному сайті Мінагрополітики України.

Відстеження результативності буде здійснюватися Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України

з питань європейської інтеграції                                                                                                                                                       В.В. РутицькаOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux