портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект постанови КМУ від 29 січня 2016

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів"

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

 

ПОСТАНОВА

 

від  ______________                                                                                                                                                                                №_____   

Київ

Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими

підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних

рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють

казначейське обслуговування бюджетних коштів

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

Внести до Порядкуакумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11 (Офіційний вісник України, 2011р., № 2, ст. 108; 2012 р., № 64, ст. 2611; 2014 р., № 78, ст. 2241; 2015 р., № 37, ст. 1124; 2015 р., № 96, ст. 3295), зміни, що додаються.

 

  Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                                             А. ЯЦЕНЮК

Повідомлення про оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів"

 

З метою отримання зауважень і пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів" (далі – проект постанови), Міністерство аграрної політики та продовольства України оголошує про його публікацію.

Метою розроблення проекту постанови є приведення у відповідність до норм Податкового кодексу України, які діють з 1 січня 2016 року, Порядоку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11.

Повний пакет документів до проекту постанови розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб - сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua у розділі "Регуляторна політика".

Зауваження та пропозиції стосовно проекту постанови у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами: Міністерство аграрної політики та продовольства України, вул. Хрещатик 24, м. Київ, 01001, е-mail: lav@minapk.kiev.ua. Відповідальний виконавець: Лавринович Наталія Вікторівна, тел. 278-44-53.

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства  України                                                                                                                                 Я.В. Краснопольський

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів"

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин

Відповідно до Закону України від 24.12.2015 № 909 – VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі – Закон № 909) внесено зміни до статті 209 Податкового кодексу України щодо визначення спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Необхідність прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів" (далі - проект постанови) обумовлена приведенням Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11, у відповідність до норм Податкового кодексу України.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою розроблення проекту постанови є приведення у відповідність до норм Податкового кодексу України, які діють з 1 січня 2016 року, Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11.

Реалізація запропонованих змін дозволить врегулювати питання затвердження механізму акумулювання сільгосппідприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, із врахуванням внесених Законом.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей

В якості альтернативного способу до запропонованого механізму регулювання визначеної проблеми можливо розглянути так званий "статус-кво", тобто залишення чинного Порядку без змін. Втім, це призведе до невиконання Закону № 909  та залишить невирішеним питання щодо удосконалення системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

Тобто, альтернативний спосіб досягнення встановленої мети не може бути запропонований у зв’язку з тим, що призводить до неможливості врегулювання існуючих проблем.

Отже, на даному етапі, прийняття проекту постанови є єдино можливим способом врегулювання порушених питань.

4. Опис механізмів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми

Проектом постанови передбачено врегулювання питання затвердження механізму акумулювання сільгосппідприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, із врахуванням внесених Законом  № 909.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей з найменшими витратами для суб'єктів господарювання та оцінка можливості впровадження і виконання вимог регуляторного акта

Реалізація проекту постанови забезпечить виконання Закону  № 909.

Зовнішніх чинників, які могли б безпосередньо вплинути на дію цього регуляторного акта, немає.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта

Запропоновані зміни дозволять удосконалити систему оподаткування сільськогосподарських товаровиробників та підвищити її стимулюючу роль.

 

Об’єкти впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Приведення акта у відповідність із Законом № 909

 

Немає

Суб’єкти господа-рювання

Акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, що дозволить використати такі кошти на виробничі цілі.

Немає

Фізичні особи

Немає

Немає

 

7. Обґрунтування дії строку акта

Термін дії проекту постанови обмежений терміном дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, тобто до 01 січня 2017 року.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

До показників результативності проекту постанови належать:

- обсяг надходжень до бюджету слугуватиме показником результативності зазначеного регуляторного акту;

- кількість суб’єктів господарювання, які зможуть скористатися акумульованими коштами;

дія проекту постанови поширюється на суб’єктів спецрежиму оподаткування податком на додану вартість;

- рівень поінформованості суб'єктів щодо положень проекту постанови

рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо положень проекту постанови достатній у зв'язку з тим, що він розміщений для обговорення на офіційному веб-сайті Мінагрополітики;

- розмір коштів і час, що витрачатимуться на виконання вимог акту

не потребує додаткових затрат.

Після прийняття регуляторного акта його редакцію також буде оприлюднено на веб-сайтах Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття

Буде здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження результативності регуляторного акта.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом аналізу статистичних даних після набрання чинності актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання ним чинності з використанням показників результативності шляхом аналізу статистичних даних у порівнянні з даними базового відстеження результативності.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Відстеження результативності буде здійснене Департаментом фінансово-кредитної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства  України                                                                                                                                 Я.В. Краснопольський

 

 

Пояснювальна записка

до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до Закону України від 24.12.2015 № 909 – VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено зміни до статті 209 Податкового кодексу України щодо визначення спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Необхідність прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів" (далі - проект постанови) обумовлена приведенням Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11, у відповідність до норм Податкового кодексу України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розроблення проекту постанови є приведення у відповідність до норм Податкового кодексу України, які діють з 1 січня 2016 року, Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11.

Єдино можливим шляхом досягнення зазначеної мети є прийняття проекту постанови.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють: Податковий кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11 "Про затвердження Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів", постанова Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України, Державною казначейською службою України, Державною регуляторною службою України. Проект постанови потребує проведення правової експертизи в Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект постанови розміщено для обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови є регуляторним актом, що відповідає принципам державної регуляторної політики. У разі прийняття проекту постанови буде досягнута мета, визначена у пункті 2 цієї пояснювальної записки.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Відсутній вплив реалізації акта на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація запропонованих змін дозволить врегулювати питання затвердження механізму акумулювання сільгосппідприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, із врахуванням внесених Законом України від 24.12.2015 № 909 - VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" змін до Податкового кодексу України.

 

 

Міністр аграрної політики

та продовольства України                                                                                                                                                                    О.М. ПавленкоДодатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux