портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект постанови КМУ від 24 січня 2013

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Порядок проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень”

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

 

ПОСТАНОВА

 

від ______________                                                                                                                                                                                     №____ 

 

 

Київ

 

Про затвердження Порядку проведення експертизи проектно-кошторисної

документації на створення та зрошення багаторічних насаджень

 

Відповідно до статті 12 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" Кабінет Міністрів України постановляє:

 

1. Затвердити Порядок проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень, що додається.

2. Міністерству аграрної політики та продовольства привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

 

 

Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                                        М. АЗАРОВ

Повідомлення про оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України Порядок проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень.

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Порядок проведення експертизи  проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень» Державна інспекція сільського господарства України оголошує про його публікацію.

Проект наказу розроблено відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 459.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України за адресою: http://www.minagro.gov.ua та Державної інспекції сільського господарства України за адресою: http://www.disgu.gov.ua

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Державна інспекція сільського господарства України,

м. Київ, вул. Баумана, 9/12

E-mail: uadpai@rambler.ru;

тел./факс (044) 400-92-11

Державна служба України з питань регуляторної

політики та розвитку підприємництва,

м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11

Е-mail: mail@dkrp.gov.ua

 

 

Голова Державної інспекції

сільського господарства України                                                                                                                                                М.О. Вашешніков

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень” розроблено відповідно до Указу президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/10 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, Закону України “Про насіння і садивний матеріал”.

Експертиза проектно-кошторисної документації проводиться на вимогу суб’єкта господарювання для зменшення фінансових ризиків при створенні багаторічних насаджень. Прийняття постанови забезпечить одержання якісної проектно-кошторисної документації, згідно якої багаторічні насадження закладатимуться високоякісним садивним матеріалом районованих сортів з врахуванням ґрунтово-кліматичних зон вирощування.

З прийняттям проекту постанови буде нормативно визначено порядок подання на експертизу документів та проведення експертизи.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробленого проекту постанови є затвердження процедури проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень. Прийняття постанови надасть можливість убезпечити суб'єктів господарювання від потрапляння  в зону ризику, при створенні багаторічних насаджень.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є:

Конституція України;

Закон України “Про насіння і садивний матеріал”;

Закон України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства”;

Указ президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/10“Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”;

Указ Президента України “Про затвердження Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України" від 23 квітня 2011 року № 500;

Постанова Кабінету Міністрів “Про внесення змін до Порядку справлення збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” від 2 квітня 2012 року № 285.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Постанови не потребує виділення коштів із Державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект порядку не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних діянь.

8. Громадське обговорення

Проект постанови розміщено на офіційному веб-сайт Державної інспекціє сільського господарства України (www.disgu.gov.ua) з метою одержання зауважень і пропозицій громадськості.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови є регуляторним актом “Про затвердження порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень”.

Реалізація даного проекту буде сприяти дотриманню прав та інтересів суб’єктів господарювання у сфері розсадництва, садівництва, виноградарства, хмелярства.

11. Прогноз результатів

Прийняття постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень” дасть можливість затвердити процедуру подання на експертизу проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень, проведення та її затвердження.

 

 

Голова Державної інспекції

сільського господарства України                                                                                                                                                М.О. Вашешніков

Аналіз регуляторного впливу

до проекту постанови Кабінету Міністрів України Порядок проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень

 

1. Опис проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання.

Необхідність затвердження постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень” (далі – постанова) передбачена Законом України “Про насіння і садивний матеріал”.

2. Визначення цілей державного регулювання.

Основною ціллю даного проекту постанови є затвердження процедури проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень. Прийняття постанови надасть можливість убезпечити суб'єктів господарювання від потрапляння в зону ризику, при створенні багаторічних насаджень.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу.

Основна мета прийняття постанови – дотримання законодавства, удосконалення  розроблення проектно-кошторисної документації відповідно до національних стандартів України, проведення експертизи і єдиної процедури затвердження проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень на території України.

Для досягнення зазначених цілей можна застосувати такі альтернативні способи:

перший спосіб - прийняття проекту постанови, що забезпечить досягнення встановлених цілей та допоможе вдосконалити відносини між центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики та суб’єктами господарювання, а саме: розсадницькими і промисловими підприємствами;

другий спосіб – не прийняття проект постанови, що призведе до збільшення порушень законодавства, збільшення кількості неякісної проектно-кошторисної документації, спаду виробництва та реалізації вітчизняного садивного матеріалу і збільшення ввозу його із-за кордону.

Можливі способи досягнення цілей

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів, аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання

- спосіб оцінюється як такий, що не відповідає вимогам чинного законодавства України під час здійснення державного контролю у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин;

- забезпечує лише часткове досягнення цілей регулювання.

- не забезпечує виконання вимог чинного законодавства в Україні: не відповідає вимогам Закону України “Про насіння і садивний матеріал», Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» та Постанови Кабінету Міністрів від 2 квітня 2012 року № 285 «Про внесення змін до Порядку справлення збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства».

 

Обраний спосіб

- відповідає потребам у вирішенні проблеми;

- відповідає вимогам чинного законодавства;

- забезпечує виконання національного законодавства України.

- розв’язується проблема та досягаються поставлені цілі.

4. Опис механізмів для розв’язання проблеми.

Механізм дії регуляторного акта.

Для досягнення цілей, визначених у розділі другому Аналізу регуляторного впливу, проектом постанови пропонується затвердити:

- порядок проведення експертизи проектно-кошторисної документації за дотриманням вимог суб’єктом господарювання законодавчих актів у сфері розсадництва, садівництва, виноградарства, хмелярства;

Організаційні заходи для впровадження регулювання.

Для впровадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи:

1. Провести погодження проекту постанови із зацікавленими центральними органами виконавчої влади та зареєструвати його в установленому порядку в Міністерстві юстиції України.

2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення на веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної інспекції сільського господарства України.

Розв’язання проблеми можливе лише шляхом прийняття даного проекту постанови.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

З прийняттям запропонованого проекту постанови буде нормативно визначено перелік документів, які необхідно надати на експертизу, вимоги до розробленої проектно-кошторисної документації, порядок подання на експертизу, порядок проведення експертизи.

Форма викладення даного акта робить його доступним і простим у використанні, що дає змогу забезпечити досягнення встановлених цілей.

Зовнішніх чинників, які б могли безпосередньо вплинути на дію цього регуляторного акту не має.

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Очікувані результати прийняття акта.

Аналіз вигод і витрат.

Вигоди

Витрати

Для держави:

створення насаджень на території України садивним матеріалом у відповідній грунтово-кліматичній зоні.

додаткових витрат не потребує.

Для суб’єктів господарювання:

Підвищення якості розробленої проектно-кошторисної документації, що зменшить фінансові ризики.

передбачається плата за послуги в економічно обґрунтованих розмірах

Для населення:

Збільшення площ насаджень у відповідній грунтово-кліматичній зоні, що відповідно забезпечить населення якісною продукцією садівництва, ягідництва та виноградарства.

додаткові витрати відсутні

7. Обґрунтування строку дії акта.

Строк дії проекту наказу не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

Зміна строку дії регуляторного акта можлива в разі зміни міжнародно-правових актів, що регулюють зазначене питання чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект порядку.

8. Визначення показників результативності акта.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:

- кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта не обмежена;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта – високий.

Порядок після прийняття буде доведено до відома суб’єктів господарювання шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях, включення до електронного Єдиного реєстру нормативно-правових актів, розміщення у мережі Інтернет на офіційних веб-сайтах Мінагрополітики України www. minagro.gov.ua та Держсільгоспінспекції України www. disgu.gov.ua. 

Прийняття порядку не передбачає утворення додаткових державних чи громадських контролюючих органів і не потребує матеріальних витрат на його впровадження.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.

Базове відстеження результативності проекту постанови буде здійснюватись до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до нього та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити через рік після набрання ним чинності, у результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії регуляторного акта, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін до даної постанови.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться зі значенням аналогічних показників, що будуть встановлені під час повторного відстеження.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Мінагрополітики України (Держсільгоспінспекцією України) протягом усього строку дії регуляторного акта шляхом:

- аналізу звітів і статистичних даних відповідних територіальних органів Держсільгоспінспекції України;

- розгляду пропозицій та зауважень, що надходитимуть до Мінагрополітики України та Держсільгоспінспекції України.

 

 

Голова Державної інспекції

сільського господарства України                                                                                                                                                М.О. ВашешніковOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux