портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 28 вересня 2017

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України або його територіальні органи, і Порядку відшкодування цих витрат"

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

       _______________                                                        Київ                                                                 №___________

 

Про затвердження Розміру фактичних витрат на

копіювання або друк документів, що надаються

за запитом на інформацію, розпорядником якої є

Державне агентство рибного господарства України

або його територіальні органи, і Порядку

відшкодування цих витрат

 

Відповідно до статті 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації", постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 "Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів, що

надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України або його територіальні органи;

2) Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України або його територіальні органи.

2. Департаменту тваринництва забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

  

Перший заступник Міністра                                                                                                                                                         Максим МАРТИНЮК

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат" (далі – проект наказу) Мінагрополітики оголошує про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту наказу розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства агарної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua (розділ "Регуляторна політика"; підрозділ "Проекти регуляторних актів") та Державного агентства рибного господарства України www.darg.gov.ua (розділ "Діяльність"; підрозділи "Проекти документів").

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24), e-mail: olena.malienda@minagro.gov.ua.

Державне агентство рибного господарства України (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 45-А), e-mail: control@darg.gov.ua.

Державна регуляторна служба України (вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011), e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Відповідальний виконавець: Жаркова Катерина Вадимівна – заступник начальника Відділу електронного документообігу, контролю та доступу до публічної інформації Держрибагентства, тел. 272-20-32.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Максим МАРТИНЮК

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів,  що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат" (далі – проект наказу), розроблено відповідно до статті 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року   № 740 "Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію".

На сьогодні розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів,  що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Держрибагентство та його територіальні органи, та порядок відшкодування таких витрат не визначені, що призводить до необхідності безкоштовного надання значних за обсягом відповідей на запити на інформацію.

З огляду на зазначене, постає необхідність розроблення проекту наказу.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект наказу розроблено з метою упорядкування роботи Держрибагентства та його територіальних органів із забезпечення запитувачів публічною інформацією.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про доступ до публічної інформації";

постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 "Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження із Міністерством фінансів України, Державним агентством рибного господарства України, Державною регуляторною службою України та підлягає державній реєстрації в Міністерстві юстиції України у встановленому законодавством порядку.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект наказу не містить положень, які мають дискримінаційний характер.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua) та Державного агентства рибного господарства України (www.darg.gov.ua) відповідно до частини третьої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується відносин у соціально-трудовій сфері.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту наказу не впливатиме на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу забезпечить ефективне виконання Держрибагентством та його територіальними органами вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" стосовно затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Держрибагентство та його територіальні органи, та визначить механізм відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються Держрибагентством та його територіальними органами за запитами на інформацію.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Максим МАРТИНЮК

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України або його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

І. Визначення проблеми

Згідно із частинами другою, третьою статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію». У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

На сьогодні розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів,  що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України (далі – Держрибагентство) та його територіальні органи, та Порядок відшкодування цих витрат не визначені, що призводить до необхідності безкоштовного надання значних за обсягом відповідей на запити на інформацію.

З огляду на вищезазначене, постає необхідність розроблення проекту наказу «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат».

Прийняття наказу сприятиме упорядкуванню роботи Держрибагентства та його територіальних органів із забезпечення запитувачів публічною інформацією.

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

 

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

-

Держава

+

-

Суб’єкти господарювання

+

-

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

-

 

ІІ. Цілі державного регулювання

Метою державного регулювання є забезпечення реалізації вимог частин другої, третьої статті 21 Закону шляхом розробки та затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Держрибагентство та його територіальні органи, і порядку відшкодування цих витрат, прийняття яких визначить механізм відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються Держрибагентством та його територіальними органами за запитами на інформацію.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

1.Визначення альтернативних способів

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Неприйняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат» не забезпечить відшкодовування витрат на друк та копіювання документів

Альтернатива 2.

Прийняття наказу  Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат» забезпечить відшкодування витрат на друк та копіювання документів

 

 

Інші способи є неприйнятними, оскільки вирішення порушеної проблеми лежить передусім у правовій площині.

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей.

Оцінка впливу на сферу інтересів держави:

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Відсутні

Додаткові витрати Державного агентства рибного господарства України та його територіальних органів на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої вони є

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

Забезпечення належного виконання функцій, покладених на Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

Додаткових витрат не передбачається

 

3. Оцінка впливу на сферу інтересів громадян:

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Відсутні

Додаткових витрат не передбачається.

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

Можливість своєчасно та якісно отримувати інформацію розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

Додаткові витрати передбачаються на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, у разі якщо обсяг інформації перевищує 10 сторінок

 

4. Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Відсутні

Додаткових витрат не очікується

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

Можливість своєчасно та якісно отримувати інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

Додаткові витрати передбачаються на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи. Граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

 

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

1

На сьогодні не відшкодовуються витрати на друк та копіювання документів

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

4

Буде забезпечено відшкодування витрат на друк та копіювання документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Відсутні

Значний обсяг фактичних витрат Державного агентства рибного господарства України та його територіальних органів пов'язаний з копіюванням та друком документів

Вигоди відсутні

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

 

3.      Забезпечення відшкодування витрат та копіювання документів, що надаються за запитом на інформацію розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

 

Запитувачі будуть відшкодовувати витрати, пов’язані, з надання інформації відповідно до цього нормативно-правового акта

Витрати Державного агентства рибного господарства України та його територіальних органів, не передбачаються.

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніхчинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1.

Збереження ситуації, яка існує на цей час

Х

Х

Альтернатива 2.

Прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат»

 

 

Забезпечення відшкодування витрат на друк та копіювання інформації, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи

Відсутній ризик зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

 

V. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Механізмом, який забезпечить розв’язання зазначеної проблеми, є прийняття регуляторного акта, що дасть змогу Державному агентству рибного господарства України та його територіальним органам своєчасно та якісно надавати, а громадянам та суб’єктам господарювання отримувати на їх запити інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи.

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових витрат та ресурсів органів виконавчої влади. Фізичні та юридичні особи відшкодовують витрати на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державне агентство рибного господарства України та його територіальні органи, якщо обсяг такої інформація перевищує 10 сторінок.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта не обмежується у часі.

Регуляторний акт набирає чинності з дня його опублікування.

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Реалізація акта, у разі його прийняття, буде характеризуватися такими чинниками:

1) кількість запитів на інформацію, які отримано Державним агентством рибного господарства України та його територіальними органами;

2) розмір надходження коштів від запитувачів;

3) обсяг запитуваної інформації.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень наказу середній. Проект наказу та відповідний аналіз його регулярного впливу розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua) та Державного агентства рибного господарства України (www.darg.gov.ua) відповідно до частини третьої статті 15 Закону.

IX. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися Державною службою України з безпеки на транспорті за показниками результативності проекту наказу.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься після набрання чинності актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності, шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися через рік після набрання чинності цим регуляторним актом шляхом аналізу статистичних даних і порівняння їх із показниками базового відстеження.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності регуляторного акта шляхом порівняння статистичних даних.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                        Максим МАРТИНЮКДодатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux