портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 24 березня 2016

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин"

Проект

 

 МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

          _______________                                                        Київ                                                                 №___________

 

 

Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних

зразків сортів для цілей експертизи заявки та вивезення

з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин

 

Відповідно до статей 26, 29, 39 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин", підпункту 21 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Порядок ввезення в Україну дослідних зразків сортів для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 15 серпня 2008 року № 512 "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи на придатність на поширення сорту та вивезення з України посадкового матеріалу сортів рослин", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 вересня 2008 року за № 807/15498.

3. Департаменту землеробства та технічної політики в АПК подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

4. Цей наказ набуває чинності одночасно з набуттям чинності Закону України від 08 грудня 2015 року № 864-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами", але не раніше ніж з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.


 

Міністр                                                                                                                                                                                                  О.М. Павленко

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин" (далі – проект наказу) Міністерство аграрної політики та продовольства України оголошує про його публікацію.

Проект наказу розроблено на виконання Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08 грудня 2015 року № 864‑VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами", яким, зокрема, внесено зміни в Закон України "Про охорону прав на сорти рослин", що забезпечить виконання вимог Закону в частині проведення державної науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин та дотримання суб’єктами господарювання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України разом з аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (http://www.minagro.gov.ua, розділ "Регуляторна політика").

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України

вул. Хрещатик 24, м. Київ, 01001,

E-mail: taisa.shutenko@minagro.gov.ua, Шутенко Таїса Олександрівна.

тел./факс 279 27 04

Державна регуляторна служба України,

м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, 01011,

Е-mail: inform@dkrp.gov.ua

 

 

 Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин" (далі - проект наказу) розроблений на виконання Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08 грудня 2015 року № 864-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з міжнародними нормами і стандартами" (далі – Закон), яким, зокрема, внесено зміни в Закон України "Про охорону прав на сорти рослин", що забезпечить виконання вимог Закону в частині проведення державної науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин та дотримання суб’єктами господарювання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту наказу є виконання вимог Закону шляхом затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин, що забезпечить своєчасне виконання завдань з науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин, що подають для реєстрації прав в Україні.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Закон України "Про охорону прав на сорти рослин";

Закон України від 08 грудня 2015 року № 864-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою України, Державною регуляторною службою України та державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6¹. Запобігання дискримінації

У зазначеному проекті наказу відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua, розділі "Регуляторна політика").

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом.

10¹. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту наказу не матиме впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дозволить виконати вимоги Закону, шляхом затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння та садивного матеріалу сортів рослин, що забезпечить своєчасне виконання завдань з науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин, що подають з метою державної реєстрації прав в Україні.

 

 

 Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин"

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин

Прийняття проекту наказу обумовлено необхідністю затвердження Порядку ввезення в Україну дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки та вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин (далі – проект наказу). Зазначений проект наказу розроблений на виконання Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08 грудня 2015 року № 864-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами" (далі – Закон), яким, зокрема, внесено зміни в Закон України "Про охорону прав на сорти рослин", що забезпечить виконання вимог Закону в частині проведення державної науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин та дотримання суб’єктами господарювання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою прийняття проекту наказу є приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог чинного законодавства, а також дотримання цих вимог юридичними і фізичними особами, що ввозять на митну територію України дослідні зразки сортів для цілей експертизи заявки та вивозять за межі України насіння і садивного матеріалу сортів рослин.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваги обраного способу

Перший альтернативний спосіб:

можливо залишити чинний варіант без змін, але цей спосіб спричинить правову колізію під час ввезення дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи заявки, що негативно вплине на дотримання оптимальних термінів закладання дослідів з кваліфікаційної експертизи, достовірності та об’єктивності результатів експертизи, а також спричинить несанкціоноване використання інтелектуальної власності володільців майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, наслідком чого буде грубе порушення Міжнародної конвенції з охорони нових сортів рослин та Закону.

Другий альтернативний спосіб:

спосіб запропонований у проекті наказу є на даний час оптимальним рішенням, що забезпечить виконання вимог Закону, міжнародних стандартів у сфері охорони прав на сорти рослин, врегулює відносини між суб’єктами діяльності в цій.

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових матеріальних, фінансових та інших витрат, зокрема коштів Державного бюджету України.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Проект наказу розроблено відповідно до статей 26, 29, 39 Закону.

Прийняття наказу надасть можливість привести нормативно-правові акти у відповідність до вимог чинного законодавства, а також дотримання цих вимог юридичними і фізичними особами, що ввозять на митну територію України дослідні зразки сортів для цілей експертизи заявки та вивозять за межі України насіння і садивного матеріалу сортів рослин.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікується.

Оцінка можливості впровадження акта та виконання вимог акта суб’єктами господарювання висока.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, зокрема, розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта

 

Об’єкт впливу

Витрати

Вигоди

Держава

Реалізація зазначеного проекту наказу не потребує додаткових витрат з державного бюджету

Удосконалить процедуру ввезення дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи, ліквідуючи при цьому існуючі адміністративні бар’єри, забезпечить контроль за дотриманням суб’єктами господарювання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

Суб’єкти господарської діяльності

Передбачається плата за послуги в економічно обґрунтованих розмірах

Оптимізує процедуру ввезення дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи в частині дотримання оптимальних термінів для закладання дослідів з експертизи та гарантує дотримання прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

Населення (фізичні особи)

Передбачається плата за послуги в економічно обґрунтованих розмірах

Оптимізує процедуру ввезення дослідних зразків сортів рослин для цілей експертизи в частині дотримання оптимальних термінів для закладання дослідів з експертизи та гарантує дотримання прав інтелектуальної власності на сорт рослин.

 

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта

Строк дії проекту наказу не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

Зміна строку дії регуляторного акта можлива в разі зміни міжнародно-правових актів, що регулюють зазначене питання, чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект наказу.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта будуть встановлюватися протягом різних періодів після набрання чинності актом.

Прийняття акту сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету.

Кількість юридичний і фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта є необмеженою.

Рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта – середній: розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства (http://minagro.gov.ua, розділ "Регуляторна політика").

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Базове відстеження результативності вищезазначеного регуляторного акта буде здійснюватись до набуття чинності цього регуляторного акта шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватись через рік після набрання чинності цього регуляторного акта, але не пізніше ніж через два роки шляхом аналізу статистичних даних.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись шляхом аналізу статистичних даних раз на три роки не пізніше ніж через рік з дня проведення повторного відстеження з метою подальшого удосконалення законодавства України.

 

 

 Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux