портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 04 листопада 2015

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення"

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                           Київ                                                         №_____________

 

Про затвердження форм первинного обліку

та інструкцій щодо їх заповнення

 

Відповідно до статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзацу третього пункту 3, підпункту 7.131 підпункту 7 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та на виконання пункту 81 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 357-р,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Спеціалізовану товарну накладну на перевезення молочної сировини (форма № 1-ТН (МС));

2) Інструкцію щодо заповнення Спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини (форма № 1- ТН (МС));

3) Прийомну квитанцію на закупівлю молочної сировини (форма № 3-ПК (МС));

4) Інструкцію щодо заповнення Прийомної квитанції на закупівлю молочної сировини (форма № 3-ПК (МС));

5) Акт про розходження кількісних або якісних показників молочної сировини між даними суб’єкта господарювання і молокопереробного підприємства;

6) Прийомно-розрахункову відомість про закупівлю молочної сировини від суб’єкта господарювання;

7) Прийомно-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб;

8) Прийомно-розрахункову відомість про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб (у разі неможливості визначення якісних показників молока);

9) Реєстр про закупівлю молочної сировини.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 01 липня 2002 року № 176 "Про затвердження інструкцій та форм первинного обліку з урахуванням вимог ДСТУ 3662-97 "Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02 вересня 2002 року за № 722/7010.

3. Департаменту продовольства забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                            О.М. Павленко

 

Повідомлення про оприлюднення

 проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення"

 

 З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення"  Мінагрополітики України оголошує про його публікацію.

 Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення" (далі – проект наказу) підготовлений на виконання вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзацу третього пункту 3, підпункту 7.131 підпункту 7 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, на виконання пункту 81 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 357 "Про затвердження переліку заходів щодо дерегуляції підприємницької діяльності" та з метою спрощення умов провадження підприємницької діяльності у харчовій галузі.

Повний пакет документів до проекту наказу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua.

 Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресами:

Державна регуляторна служба України (вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011), е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Міністерство аграрної політики та продовольства України (вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01001), е-mail: oleksandr.monchak@minagro.gov.ua.

Відповідальний виконавець: Мончак Олександр Петрович,

тел. 278-56-67.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення" (далі – проект наказу) підготовлений на виконання вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзацу третього пункту 3, підпункту 7.131 підпункту 7 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, на виконання пункту 81 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 357 "Про затвердження переліку заходів щодо дерегуляції підприємницької діяльності" та з метою спрощення умов провадження підприємницької діяльності у харчовій галузі.

Наказ Міністерства аграрної політики України від 01.07.2002 року №176 був розроблений відповідно до пункту 2.5 Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Міністерства статистики та Міністерства транспорту України від 07.08.96 № 228/253, зареєстрованої в Мін’юсті 28.08.96 за № 483/1508. Згідно з Висновком Міністерства юстиції України від 15 травня 2006 року № 10/68 рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства статистики України та Міністерства транспорту України від 7 серпня 1996 року № 228/253 скасовано та 31 травня 2006 року зазначений наказ виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади.

У зв’язку з цим, виникла необхідність у перегляді наказу Міністерства аграрної політики України від 01.07.2002 № 176.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту наказу є приведення у відповідність до законодавства України наказу Мінагрополітики України від 01.07.2002 року № 176 "Про затвердження форм первинного обліку інструкцій з урахуванням вимог ДСТУ 3662-97 "Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі".

Дана мета досягається шляхом затвердження:

Спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини (форма № 1-ТН (МС)) та Інструкції щодо її заповнення;

Прийомної квитанції на закупівлю молочної сировини (форма № 3-ПК (МС)) та Інструкції щодо її заповнення;

акта про розходження кількісних або якісних показників молока між даними суб’єкта господарювання і молокопереробного підприємства;

прийомно-розрахункової відомості про закупівлю молока від суб’єкта господарювання;

прийомно-розрахункової відомості про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб;

прийомно-розрахункової відомості про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб (у разі неможливості визначення якісних показників молока);

реєстру про закупівлю молочної сировини.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Закон України "Про молоко та молочні продукти";

Закон України "Про автомобільний транспорт";

наказ Міністерства інфраструктури України від 05.12.2013 № 983 "Про затвердження змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2013 року за № 2197/24729.

Правові норми цього наказу стосуються прав і обов’язків суб’єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб), які здійснюють перевезення вантажів, зокрема молочної сировини.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект наказу не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на його впровадження.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством інфраструктури України, Державною регуляторною службою України, Державною службою статистики.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, що містять ознаки дискримінації. Проект наказу не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правил та процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних діянь.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України (http://www.minagro.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту наказу не матиме впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація акта сприятиме спрощенню умов провадження підприємницької діяльності та підвищенню ефективності роботи молочної галузі.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення"

 

1. Опис проблеми, яку планується розв'язати шляхом державного регулювання

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення" (далі – проект наказу) підготовлений на виконання вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзацу третього пункту 3, підпункту 7.131 підпункту 7 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, на виконання пункту 81 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 357 "Про затвердження переліку заходів щодо дерегуляції підприємницької діяльності" та з метою спрощення умов провадження підприємницької діяльності у харчовій галузі.

Наказ Міністерства аграрної політики України від 01.07.2002 року №176 був розроблений відповідно до пункту 2.5 Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Міністерства статистики та Міністерства транспорту України від 07.08.96 № 228/253, зареєстрованої в Мін’юсті 28.08.96 за № 483/1508. Згідно з Висновком Міністерства юстиції України від 15 травня 2006 року № 10/68 рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства статистики України та Міністерства транспорту України від 7 серпня 1996 року № 228/253 скасовано та 31 травня 2006 року зазначений наказ виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади.

У зв’язку з цим, виникла необхідність удосконалення форми № 1 – ТН (МС) спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини та внесення окремих змін до інших форм первинної облікової документації, затвердженої наказом Мінагрополітики України від 01.07.2002 року № 176.

Прийняття проекту наказу дасть можливість вжити заходів щодо дерегуляції господарської діяльності суб'єктів господарювання з виробництва молочної продукції, а саме зменшить кількість форм первинної облікової документації, необхідної для обігу молочної сировини.

2. Визначення цілей державного регулювання

Ціллю державного регулювання є приведення у відповідність до законодавства України наказу Мінагрополітики України від 01 липня 2002 р. № 176 "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій з урахуванням вимог ДСТУ 3662-97 "Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі".

Дана ціль досягається шляхом затвердження:

Спеціалізованої товарної накладної на перевезення молочної сировини (форма № 1-ТН (МС)) та Інструкції щодо її заповнення;

Прийомної квитанції на закупівлю молочної сировини (форма № 3-ПК (МС)) та Інструкції щодо її заповнення;

акта про розходження кількісних або якісних показників молока між даними суб’єкта господарювання і молокопереробного підприємства;

прийомно-розрахункової відомості про закупівлю молока від суб’єкта господарювання;

прийомно-розрахункової відомості про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб;

прийомно-розрахункової відомості про видачу грошей за закуплену молочну сировину від фізичних осіб (у разі неможливості визначення якісних показників молока);

реєстру про закупівлю молочної сировини.

Механізмом досягнення вказаної мети є прийняття проекту наказу.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Першим альтернативним способом досягнення цілей державного регулювання є залишення без змін існуючого наказу Міністерства аграрної політики України від 01 липня 2002 р. № 176. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки наказ Міністерства аграрної політики України від 01.07.2002 року №176 був розроблений відповідно до пункту 2.5 Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Міністерства статистики та Міністерства транспорту України від 07.08.96 № 228/253, зареєстрованої в Мін’юсті 28.08.96 за № 483/1508. Висновком Міністерства юстиції України від 15 травня 2006 року N 10/68 рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства статистики України та Міністерства транспорту України від 7 серпня 1996 року N 228/253 скасовано та 31 травня 2006 року зазначений наказ виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади. Відповідно наказ Міністерства аграрної політики України від 1 липня 2002 р. № 176 втратив свою актуальність

Другий альтернативний спосіб – прийняття зазначеного проекту наказу, що сприятиме спрощенню умов провадження підприємницької діяльності та підвищенню ефективності роботи молочної галузі.

4. Механізм, який застосовується для розв'язання проблеми, і відповідні заходи

Для досягнення зазначених вище цілей передбачається затвердження в порядку, визначеному законодавством України, запропонованого проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм первинного обліку та інструкцій щодо їх заповнення".

Для впровадження цього регуляторного акту необхідно провести погодження проекту наказу з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва і зареєструвати його в установленому порядку в Міністерстві юстиції України.

Проблеми, які пропонуються для вирішення зазначеним проектом наказу стосуються виключно перевезення та обліку молока та молочної сировини.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Прийняття проекту наказу сприятиме дерегуляції господарської діяльності суб'єктів господарювання з виробництва молочної продукції та спрощенню умов провадження підприємницької діяльності у молочній галузі.

6. Очікувані результати прийняття акта

 

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів держави

Прийняття запропонованого проекту наказу сприятиме законодавчому врегулюванню питання удосконалення документів, необхідних для перевезення молочної сировини та проведення розрахунків за неї.

Додаткові витрати з державного та місцевих бюджетів відсутні.

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Удосконалення документів, необхід-них для перевезення молочної сировини та проведення розрахунків за неї дозволить суб’єктам господарювання здійснювати свою діяльність у прозорому правовому полі.

Додаткові витрати відсутні.

Сфера інтересів громадян

На споживчий ринок нашої країни буде надходити більше якісної та безпечної молочної продукції.

Додаткові витрати відсутні.

   

 

Дія акта поширюється на більше ніж 3,5 тис. суб’єктів господарювання і близько 2,7 млн. фізичних осіб.

Досягнення очікуваних результатів та цілей державного регулювання буде проводиться на підставі порівняння прогнозних показників та отриманих у подальшому даних статистичних досліджень.

7. Обґрунтування запропонованого строку дії акта

Строк дії проекту наказу є необмеженим у часі до прийняття нового законодавчого акта або втрати ним чинності.

8. Визначення результативності регуляторного акта

Показники результативності регуляторного акта:

1) обсяги вироблених та реалізованих на переробні підприємства молока та молочної сировини суб’єктами господарювання та фізичними особами на внутрішньому ринку;

2) кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта: сільськогосподарські підприємства усіх форм власності та господарства населення, які здійснюють виробництво молока та молочної сировини;

3) Реалізація регуляторного акта не потребує додаткових витрат коштів та часу суб’єктів господарювання, які займаються виробництвом молока, молочної сировини та молочних продуктів;

4) Рівень поінформованості оцінюється як середній, за рахунок розміщення проекту наказу на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України – www.minagro.gov.ua (розділ "Регуляторні акти").

Після набрання чинності акта його буде опубліковано в офіційних друкованих виданнях.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта

Стосовно регуляторного акта здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, установлених статтею 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності":

базове відстеження – до набрання актом чинності;

повторне відстеження – через рік з моменту набрання актом чинності;

періодичні відстеження – кожні три роки, починаючи з дня заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Вид даних для відстежень – дослідження статистичних показників.

Відстеження результативності буде здійснене Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux