портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 28 жовтня 2014

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій"

 

 Проект

 

           

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                  Київ                                                                                    №_____________

 

Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення

форми Сертифіката про походження лісоматеріалів

та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення

експортних операцій

 

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, з метою спрощення порядку видачі Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Підпункт 2.5 Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства України від 07 вересня 2007 року № 528, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2007 року за № 1111/14378, викласти в такій редакції:

“2.5. У рядку 4 “Підстава видачі сертифіката” вказуються найменування товаросупровідних  документів, згідно з якими була придбана лісопродукція, що зазначена в рядку 2, їх серія, номер та дата  видачі. До товарно-транспортних накладних, виданих суб’єктами господарювання, в яких не впроваджено єдину державну  систему електронного обліку деревини відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. № 1090-р “Про схвалення Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини”, в обов'язковому порядку прикладається специфікація-накладна (форма ЛГ-25)”.

2. Департаменту землеробства та технічної політики в АПК (Лазарь Т.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Дикуна А.Є.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                                  І.О. Швайка

 

 

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України  “Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” (далі – проект наказу) Мінагрополітики України оголошує про його публікацію.

Проектом наказу передбачається, що для  отримання  Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій  суб’єктам господарювання, які надають товаро-транспортні накладні  оформлені у відповідності з наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11.2013 № 961/707 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.12.2013 № 2070/24602 “Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс)” не потрібно надавати специфікацію-накладну (форма ЛГ-25).

Це дозволить спростити видачу Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Проект наказу разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–порталі Мінагрополітики України (www.minagro.gov.ua).

Зауваження та пропозиції до проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України: вул. Хрещатик, 24, м. Київ, 01001. Відповідальний виконавець: Бондарчук Ольга Миколаївна. е-mail: olga.bondarchuk@minagro.gov.ua, тел. 226-22-12, факс 226-22-12.

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України –

керівник апарату                                                                                                                                                                                        О.В. Сень

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” та постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, починаючи з 2006 року обласні управління лісового та мисливського господарства Держлісагентства України розпочали видачу експортерам сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій (далі – Сертифікат).

Відповідно до пункту 2.5 Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 у рядку 4 “Підстава видачі сертифіката” вказуються найменування товаросупровідних документів, згідно з якими була придбана лісопродукція, що зазначена в рядку 2, їх серія, номер та дата видачі. До товаро-транспортних накладних в обов'язковому порядку прикладається специфікація-накладна (форма ЛГ-25).

На даний час, згідно з наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 листопада 2013 року № 961/707 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 грудня 2013 року № 2070/24602 “Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс)” для перевезення деревини автомобільним транспортом вводиться новий зразок товарно-транспортної накладної (ТТН - ліс), в якій не передбачений додаток ЛГ-25, але в графі 11 “Відомості про вантаж” є всі дані про лісопродукцію, які зазначались в додатку ЛГ- 25 до товаро-транспортної накладної старого зразку. Таким чином, якщо перевезення деревини оформлено товарно-транспортною накладною нового зразка (ТТН - ліс), необхідність оформлення специфікації-накладної (форма ЛГ-25) зайва і відповідно Сертифікат може бути оформлений при її відсутності.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою запропонованого проекту наказу є спрощення видачі Сертифіката для здійснення митного оформлення лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів при її експорті.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Закон України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”, постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, наказ Державного комітету лісового господарства України від 07 вересня 2007 року № 528 “Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та  Інструкції щодо заповнення форми сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” та наказ Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 листопада 2013 року № 961/707 “Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН - ліс)”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством оборони України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

Положення проекту наказу не містять ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Для проведення громадських обговорень проект наказу розміщується на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України http://dklg.kmu.gov.ua та сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України http://www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом та відповідає принципам Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

10.1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Положення проекту наказу не мають впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття цього акта дозволить спростити видачу Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій суб’єктам господарювання.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України –

керівник апарату                                                                                                                                                                                        О.В. Сень

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення зміни до Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”

 

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом введення в дію нормативного акту.

Відповідно до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” та постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, починаючи з 2006 року обласні управління лісового та мисливського господарства Держлісагентства України розпочали видачу експортерам сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій (далі – Сертифікат).

Відповідно до пункту 2.5 Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 у рядку 4 “Підстава видачі сертифіката” вказуються найменування товаросупровідних документів, згідно з якими була придбана лісопродукція, що зазначена в рядку 2, їх серія, номер та дата видачі. До товаро-транспортних накладних в обов'язковому порядку прикладається специфікація-накладна (форма ЛГ–25).

На даний час, згідно з наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29 листопада 2013 року № 961/707 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 грудня 2013 року № 2070/24602 “Про затвердження спеціалізованої форми товарно-транспортної накладної при перевезенні деревини автомобільним транспортом (ТТН–ліс)” для перевезення деревини автомобільним транспортом вводиться новий зразок товарно-транспортної накладної (ТТН – ліс), в якій не передбачений додаток ЛГ-25, але в графі 11 “Відомості про вантаж” є всі дані про лісопродукцію, які зазначались в додатку ЛГ–25 до товаро-транспортної накладної старого зразку. Таким чином, якщо перевезення деревини оформлено товарно-транспортною накладною нового зразка (ТТН–ліс), необхідність оформлення специфікації-накладної (форма ЛГ–25) зайва і відповідно Сертифікат може бути оформлений при її відсутності.

2. Головні цілі прийняття нормативного акта.

Метою запропонованого проекту наказу є спрощення видачі Сертифіката для здійснення митного оформлення лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів при їх експорті.

3. Оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей та аргументи щодо переваг обраного способу досягнення поставлених цілей.

Норму, щодо переліку документів необхідних для отримання Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій запроваджено наказом Держкомлісгоспу від 07 вересня 2007 р. № 528 “Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”. Тому, альтернативні способи досягнення встановленої мети відсутні.

4. Опис механізмів і заходів для вирішення проблеми.

З моменту набрання чинності зазначеного наказу суб’єкти господарської діяльності, які для отримання Сертифіката будуть надавати товарно-транспортною накладною нового зразка (ТТН – ліс) не будуть надавати специфікацю за форма ЛГ-25, що спростить процедуру виписки та отримання згаданого Сертифіката.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі прийняття регуляторного акту відпаде необхідність дублювання специфікація до товарно-транспортних накладних, що дозволить уникнути складнощів при отриманні Сертифіката суб’єктами господарювання.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта

 

 

Вигоди

Витрати

Держава

У разі введення в дію наказу передбачається:

- спрощення видачі Сертифіката для здійснення митного оформлення лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів при їх експорті

Впровадження цього регуляторного акту не передбачає витрат коштів з державного чи місцевих бюджетів

Суб’єкт господарю-вання

- суб’єкти господарювання відпаде необхідність дублювання специфікація  до товарно-транспортних накладних не можливості отримання Сертифіката

Витрати відсутні

Населення

Вигоди відсутні

Витрати відсутні

 

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акту

Строк дії акта не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

8. Визначення показників результативності прийняття акта

1) розмір надходжень до державних та місцевих бюджетів і державних фондів – відсутні;

2) кількість суб’єктів господарювання на яких поширюється дія регуляторного акту –  всі експортери лісоматеріалів, які отримують Сертифікат для митного оформлення лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів при їх експорті;

3) розмір коштів та час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання – відсутні;

4) рівень поінформованості суб’єктів господарювання та /або/ фізичних осіб з положенням регуляторного акту – середній.

Про основні положення наказу суб’єкти господарювання та фізичні особи проінформовані шляхом розміщення проекту наказу на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.

Відстеження результатів цього регуляторного акту буде здійснюватися по показниках результативності.

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись шляхом аналізу статистичних даних щодо виданих Сертифікатів та відмов у їх видачі.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України –

керівник апарату                                                                                                                                                                                          О.В. СеньOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux