портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 16 березня 2015

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу"

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                            Київ                                                            №_____________

 

 

Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення

атестації суб’єктів господарювання на право виробництва

та реалізації насіння і садивного матеріалу

 

Відповідно до статті 12 Закону України "Про насіння і садивний матеріал", підпункту 7.181 пункту 7 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, підпункту 32 пункту 4 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 459, та з метою спрощення процедури проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Внести у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 лютого 2013 року № 115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 березня 2013 року за № 435/22967, такі зміни:

пункт 6 доповнити новою графою такого змісту:

"місце розташування та розмір земельної ділянки для вирощування насіння та садивного матеріалу";

пункт 7 виключити.

2. Департаменту землеробства та технічної політики в АПК (Топчій В.М.) подати в установленому порядку цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

 

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                                  О.М. Павленко

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу" Міністерство аграрної політики та продовольства України оголошує про його публікацію.

Проект наказу розроблено відповідно до закону України "Про насіння і садивний матеріал" та з метою спрощення процедури проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (http://www.minagro.gov.ua).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України вул. Хрещатик 24, м. Київ, 01001, E-mail: taisa.shutenko@minagro.gov.ua, тел./факс 279 27 04, виконавець Шутенко Таїса Олександрівна.

Державна регуляторна служба України, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, 01011, Е-mail: mail@dkrp.gov.ua.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                           Я.В. Краснопольський

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу" (далі – проект наказу) розроблено відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 459.

Відповідно діючого Порядку фізичні та юридичні особи з метою проходження атестації для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу подають заяву до територіального органу Державної інспекції сільського господарства України, до якої, зокрема, додається атестаційний лист виробника насіння та/або садивного матеріалу, що передбачає надання інформації про наявність та розмір земельної ділянки, що перебуває у власності, постійному користуванні чи оренді, для ведення насінництва та розсадництва у суб’єкта господарювання. Подання такої інформації необґрунтовано обмежує можливості для атестованих виробників насіння та садивного матеріалу щодо використання послуг підрядників, які мають у своєму користуванні землю (на правах власності або оренди) та надають послуги з ведення насінництва та розсадництва.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту наказу є внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, в частині надання суб’єктом господарювання інформації про місцезнаходження та площі земельної ділянки для вирощування насіння та садивного матеріалу, що спростить процедуру проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу та унеможливить неправильне трактування діючого порядку.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Закон України "Про насіння і садивний матеріал";

Указ Президента України "Про Міністерство аграрної політики та продовольства України" від 23 квітня 2011 року № 500;

Указ президента України "Про затвердження Положення про Державну інспекцію сільського господарства України " від 13 квітня 2011 року № 459;

Правові норми цього наказу стосуються прав та обов’язків суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб), яким надано право виробляти та реалізовувати насіння і садивний відповідно до законодавства.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансово – економічні розрахунки не приводяться у зв’язку із тим, що даний нормативно – правовий акт не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на його впровадження.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною регуляторною службою України, Державним агентством лісових ресурсів України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У зазначеному проекті наказу відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних діянь.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено на офіційних веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України за адресою: http://www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом. Необхідність затвердження змін до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу спричинена неправильним трактуванням діючого порядку органами державного контролю.

Реалізація даного завдання забезпечить здійснення державного контролю за виробництвом та реалізацією насіння і садивного матеріалу та в свою чергу спростить процедуру проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу та унеможливить блокування проведення сертифікації насіння на етапі інспектування насіннєвих посівів, що позбавляє виробників вихідного матеріалу для виробництва насіння.

Проект цього наказу відповідає загальним принципам державної регуляторної політики.

10.1. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту наказу не матиме впливу на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дозволить внести зміни у Порядок проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, що дозволить суб’єктам господарювання здійснювати виробництво насіння та садивного матеріалу не тільки на землях, які перебувають у власності чи оренді, а і за договорами контрактації або підряду, що в свою чергу унеможливить блокування проведення сертифікації насіння на етапі інспектування насіннєвих посівів, що позбавляє виробників вихідного матеріалу для виробництва насіння.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                           Я.В. Краснопольський

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу"

 

1. Опис проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання.

Необхідність затвердження змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, передбачена Законом України "Про насіння і садивний матеріал" та Указом Президента України від 13 квітня 2011 № 459 "Про Державну інспекцію сільського господарства України" та виробничою необхідністю.

Відповідно діючого Порядку фізичні та юридичні особи з метою проходження атестації для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу подають заяву до територіального органу Державної інспекції сільського господарства України, до якої, зокрема, додається атестаційний лист виробника насіння та/або садивного матеріалу, що передбачає надання інформації про наявність та розмір земельної ділянки, що перебуває у власності, постійному користуванні чи оренді, для ведення насінництва та розсадництва у суб’єкта господарювання. Подання такої інформації необґрунтовано обмежує можливості для атестованих виробників насіння та садивного матеріалу щодо використання послуг підрядників, які мають у своєму користуванні землю (на правах власності або оренди) та надають послуги з ведення насінництва та розсадництва.

2. Визначення цілей державного регулювання.

Основною ціллю даного проекту наказу є затвердження змін у додаток 2 до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, в частині надання суб’єктом господарювання інформація про місцезнаходження та розмір земельної ділянки для вирощування насіння та садивного матеріалу, що спростить процедуру проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу та унеможливить неправильне трактування діючого порядку.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу.

Існують два альтернативні способи досягнення цілі державного регулювання.

Перший спосіб – невтручання і залишення існуючої ситуації. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки для виробництва насіння велика кількість суб’єктів господарювання звертаються до підрядників, які мають у своєму користуванні землю. На сьогодні не проводиться польове інспектування на землях підрядників, що використовуються для ведення насінництва, і як результат насіння вирощене на цих землях не сертифікується.

Другий спосіб – прийняття зазначеного проекту наказу. Це дозволить забезпечити здійснення державного контролю за виробництвом та реалізацією насіння і садивного матеріалу у відповідності до вимог Закону України "Про насіння і садивний матеріал", та надасть можливість здійснювати вирощування насіння суб’єктам господарювання, як на земельних ділянках, які перебувають у власності чи оренді, так і за договорами контрактації або підряду.

Таким чином найбільш прийнятним є другий спосіб.

4. Опис механізмів для розв’язання проблеми, відповідні заходи.

Розв’язання проблеми можливе шляхом прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін до Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу" виклавши пункт 7 додатку 2 до Порядку в наступній редакції:

у пункті 6 доповнити новою графою такого змісту:

"місце розташування та розмір земельної ділянки для вирощування насіння та садивного матеріалу";

пункт 7 виключити.

Для впровадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи:

1. Провести погодження проекту наказу із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною регуляторною службою України, Державним агентством лісових ресурсів України.

2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Розв’язання проблеми можливе лише шляхом прийняття даного проекту наказу Мінагрополітики України.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

З прийняттям запропонованого проекту наказу буде врегульоване питання порядку проведення атестації суб’єктів господарювання для надання їм права на виробництво та реалізації насіння і садивного матеріалу, зокрема атестаційні вимоги до виробників насіння і садивного матеріалу.

Ризику впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта немає.

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Очікувані результати прийняття акта.

Аналіз вигод і витрат.

 

Вигоди

Витрати

Для держави:

спрощення процедури проходження атестації фізичними та юридичними особами для надання їм права на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу та унеможливить неправильне трактування діючого порядку

витрати із державного та місцевих бюджетів відсутні

Для суб’єктів насінництва та розсадництва:

надасть можливість здійснювати вирощування насіння та садивного матеріалу, як на земельних ділянках, які перебувають у власності чи оренді, так і за договорами контрактації або підряду.

додаткові витрати відсутні

Для населення:

посилення гарантій зі сторони держави для громадян (споживачів сільськогосподарської продукції), захист їх прав та охоронюваних законом інтересів

додаткові витрати відсутні

 

7. Обґрунтування строку дії акта.

Строк дії проекту наказу не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

Зміна строку дії регуляторного акта можлива в разі зміни міжнародно-правових актів, що регулюють зазначене питання, чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект наказу.

8. Визначення показників результативності акта.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта, не визначається та не передбачається, оскільки норми проекту наказу не встановлюють ні податки, ні надходження;

кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта не обмежена;

розмір коштів та час, що витрачатимуться суб’єктами насінництва та розсадництва, пов’язаними із виконанням вимог акта, не змінюватимуться;

рівень поінформованості суб’єктів насінництва та розсадництва з основних положень акта – високий, оскільки проект постанови розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.

Базове відстеження результативності проекту наказу буде здійснюватись до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до нього та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити через рік після набрання ним чинності, у результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії регуляторного акта, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін до даного наказу.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться зі значенням аналогічних показників, що будуть встановлені під час повторного відстеження.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Мінагрополітики України протягом усього строку дії регуляторного акта шляхом:

розгляду пропозицій та зауважень, що надходитимуть до Мінагрополітики України.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                           Я.В. КраснопольськийOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux