портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 18 вересня 2013

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України ”

   Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                      Київ                                                                                    __________

 

 

Про затвердження змін до Правил випробувань племінних коней

рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України

 

Відповідно до статей 10, 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити зміни до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 16 березня 2011 року № 77, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 червня 2011 року за № 704/19442, що додаються.

2. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Давиденка В.М.

 

 

Перший заступник Міністра                                                                                                                                                                         І.Ю. Бісюк

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження змін до Правил випробувань племінних коней рисистих,верхових і ваговозних порід на іподромах України”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України” Міністерство аграрної політики та продовольства України з “________” 2013 року оголошує про його публікацію на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Затвердження проекту забезпечить приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону України “Про племінну справу у тваринництві” та у зв’язку з виробничою необхідністю.

Повний пакет документів проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України” розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua (розділ “Регуляторні акти”).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту в письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, вул. Хрещатик 24,

м. Київ, 01001

E-mail: scherbak@minapk.gov.ua

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ

E-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                            В.М. Давиденко 

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З метою реалізації підтримки селекції в конярстві, раціонального використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної цінності, підвищення економічної ефективності і конкурентоспроможності галузі конярства, удосконалення оцінки коней за робочою продуктивністю та у зв’язку з виробничою необхідністю, відповідно до звернень суб’єктів племінної справи у галузі конярства та приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства (приведення діючих Правил випробувань відповідно до Положення про атестацію осіб, які займаються тренінгом, випробуваннями та суддівством випробувань племінних коней верхових, рисистих і ваговозних порід, і присвоєння їм кваліфікаційних звань).

2. Мета і шляхи її досягнення

Затвердити Зміни до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 16 березня 2011 року № 77, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 червня 2011 року за № 704/19442.

3. Правові аспекти

Проект наказу розроблений на виконання статей 10 та 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Не потребує додаткових фінансових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України, Національною академією аграрних наук України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Антимонопольним комітетом України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6¹. Запобігання дискримінації

Проект наказу не містить ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Затвердження наказу забезпечить об’єктивність оцінки коней за власною продуктивністю, ефективне використання племінних (генетичних) ресурсів у селекційному процесі, розвиток вітчизняної системи оцінки коней міжнародним вимогам, що сприятиме підвищенню генетичного потенціалу тварин, підвищення їх племінних і продуктивних якостей та приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

11. Прогноз результатів

Затвердження Змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України забезпечить виконання вимог Закону України “Про племінну справу у тваринництві” з метою удосконалення системи селекції в конярстві.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                   В.М. Давиденко

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України”

 

1. Аналіз проблеми, яку буде розв'язано шляхом державного регулювання

Проект наказу розроблено на виконання статей 10 та 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”.

Проблема, яку планується розв’язати полягає в приведенні нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства та в удосконаленні:

системи оцінки племінного поголів’я коней та визначення їх племінної (генетичної) цінності, за власною продуктивністю та якістю отриманого від них потомства;

вітчизняної системи оцінки коней та її відповідності до міжнародних вимог для підвищення конкурентоспроможності галузі конярства;

системи використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності в селекційному процесі

Результати випробувань використовуються в селекційно-племінній роботі для проведення оцінки тварин за власною продуктивністю.

2. Цілі державного регулювання

Основною метою підготовки проекту наказу є внесення змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 16 березня 2011 року № 77, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 червня 2011 року за № 704/19442.

Підставою для розроблення проекту наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України” є удосконалення системи селекції в конярстві, раціональне використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної цінності, підвищення економічної ефективності і конкурентоспроможності галузі конярства та у зв’язку з виробничою необхідністю, відповідно до звернень племінної справи у галузі конярства.

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу

Для досягнення зазначеної цілі можна застосувати такі альтернативні способи:

Перший спосіб – прийняти запропонований проект, дозволить привести нормативно-правові акти у відповідність до чинного законодавства та забезпечить випробування племінних коней на іподромах України відповідно до вимог чинного законодавства з племінної справи у тваринництві та Міжнародної федерації керівних органів з випробувань (International Federation of Horseracing Authorities).

Другий спосіб – не прийняття проекту, цей спосіб унеможливлює виявлення робочої продуктивності коней та об’єктивної оцінки племінного поголів’я коней за власною продуктивністю та якістю отриманого від них потомства.

4. Опис механізму, який пропонується для розв'язання проблеми

Статті 7, 10 Закону України “Про племінну справу у тваринництві” передбачають поліпшення генетичної якості тварин, оцінкою за власною продуктивністю.

Розроблення та затвердження проекту передбачає приведення нормативно-правових актів міністерства до вимог діючого законодавства та для вирішення проблем галузі конярства, пов’язаних з системою оцінки племінного поголів’я коней, визначення їх племінної (генетичної) цінності та використанням результатів випробувань.

Правила визначають порядок проведення випробування племінних коней на іподромах України відповідно до вимог чинного законодавства з племінної справи у тваринництві та Міжнародної федерації керівних органів з випробувань (International Federation of Horseracing Authorities).

Випробування племінних коней проводять з метою виявлення їх робочої продуктивності. Результати випробувань використовуються в селекційно-племінній роботі для проведення оцінки тварин за власною продуктивністю.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Визначені цілі буде досягнуто за умови затвердження наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України”, яким передбачено внесення змін до Правил випробувань племінних коней рисистих, верхових і ваговозних порід на іподромах України, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 16 березня 2011 року № 77, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 червня 2011 року за № 704/19442.

У разі затвердження наказу забезпечується об’єктивність оцінки коней за власною продуктивністю, ефективне використання племінних (генетичних) ресурсів у селекційному процесі, розвиток вітчизняної системи оцінки коней міжнародним вимогам, що сприятиме підвищенню генетичного потенціалу тварин, підвищення їх племінних і продуктивних якостей.

Оцінка можливого впровадження та виконання вимог проекту наказу в разі його прийняття – наказ буде виконуватися з боку Мінагрополітики та з боку суб’єктів племінної справи у тваринництві, які є власниками коней.

Оцінка впливу зовнішніх факторів на дію акта з визначенням та порівнянням позитивних і негативних обставин, які можуть впливати на виконання вимог акта

Зовнішні фактори, які можуть впливати на виконання вимог акта відсутні.

Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта органами державної влади і органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами 

Впровадження та виконання вимог акта не передбачає додаткового фінансування з Державного бюджету України та інших бюджетів.

Характеристика механізму можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта

Затвердження наказу не передбачає нанесення шкоди, а спрямовано на позитивне розв'язання проблеми, дає можливість раціонального використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної цінності, підвищення економічної ефективності і конкурентоспроможності галузі конярства.

6. Очікувані результати прийняття акта

 

Сфери впливу

Вигоди

Втрати

 - Інтереси держави

- раціонального використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної цінності, підвищення економічної ефективності і конкурентоспроможності галузі конярства

- відсутні

 - Інтереси суб'єктів господарювання

- забезпечення захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, обмеження доступу, що дасть можливість поступово підвищувати генетичну якість тварин

- відсутні

- Інтереси громадян

 - збільшення продукції, захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів

- відсутні

 

7. Запропонований строк дії акта

Проект запроваджує норми чинних нормативно-правових актів і набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

8. Визначення показників результативності акта

1. Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта - не передбачено.

Положення акта не встановлюють необхідність надходження коштів до бюджетів. Не передбачається створення державних цільових фондів.

2. Кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта – це суб’єкти племінної справи у тваринництві, які є власниками племінних коней, за результатами державної атестації, яка була проведена Мінагрополітики.

3. Кількість коней, які пройшли випробування та за кількістю проведених скачок/заїздів, відомості про проведення випробувань, які подаються до Мінагрополітики та розміщуються на інформаційних сайтах.

4. Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами племінної справи у тваринництві, пов'язаними з виконанням вимог проекту регуляторного акта не передбачається.

5. Рівень поінформованості суб'єктів племінної справи у тваринництві з основними положеннями акта вище середнього, оскільки проект розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України, а після прийняття буде надіслано Міністерству аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, головним управлінням (департаментам) агропромислового розвитку облдержадміністрацій поштою.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності акта буде здійснено до набрання чинності цього регуляторного акта шляхом аналізу статистичних даних.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись за показниками результативності цього регуляторного акта Мінагрополітики України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                  В.М. Давиденко

 Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux