портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 10 грудня 2013

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни”

  

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

 _______________                                                                                 Київ                                                                                       №_____________

 

Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту,

який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного

співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до

схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що

воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі

країни 

 

Відповідно до частини другої статті 20 Закону України “Про насіння і садивний матеріал”, Закону України “Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння зернових культур, Схеми сортової сертифікації насіння кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва та розвитку”

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Зміни до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася  Україна,  за  умови,  що  воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 березня 2013 року № 216, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2013 року за № 580/23112, що додаються.

2. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Давиденка В.М.

 

 

Перший заступник Міністра                                                                                                                                                                         І.Ю. Бісюк

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни" Міністерство аграрної політики та продовольства  України оголошує про його публікацію.

Проект наказу розроблено відповідно до законів України "Про насіння і садивний матеріал", “Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння зернових культур, Схеми сортової сертифікації насіння кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва та розвитку”.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України  разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (http://www.minapk.gov.ua).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України вул. Хрещатик 24, м. Київ, 01601, E-mail:shutenko@minapk.gov.ua; тел./факс 279 27 04;

Державна інспекція сільського господарства України, м. Київ, вул. Баумана, 9/12, м. Київ, 03190, E-mail:vposnjak@ukr.net; виконавець Позняк Василь Миколайович, тел./факс 232 94 77;

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, м. Київ,  вул. Арсенальна, 9/11, 01011, Е-mail: mail@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                 В.М.Давиденко

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства  України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни" (далі – проект наказу) розроблено відповідно до статті 20 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" з метою удосконалення та спрощення діючого Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

При проведені аналізу застосування діючого Порядку виникла необхідність у внесенні змін до нього у частині покладення на Держсільгоспінспекцію України (замість суб’єктів господарювання) обов’язку:

- звернення до уповноваженого органу країни реєстрації сорту за отриманням документів необхідних для отримання підтвердження на ввезення;

- обов’язку Держсільгоспінспекції України повідомляти заявника про направлення інспекцією відповідного запиту до спеціально уповноваженого органу країни реєстрації сорту із зазначенням дати направлення такого запиту та наданням його копії;

- обов’язку Держсільгоспінспекції України (у разі направлення зазначеною інспекцією до спеціально уповноваженому органу країни реєстрації сорту відповідного запиту) приймати рішення про неможливість задоволення наданого заявником повідомлення виключно після отримання від спеціально уповноваженому органу країни реєстрації сорту відповіді на направлений запит.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту наказу є удосконалення та спрощення діючого Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є:

Конституція України;

Закон України "Про насіння і садивний матеріал";

Закон України "Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння зернових культур, Схеми сортової сертифікації насіння кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва та розвитку";

Указ Президента України від 23 квітня 2011 року № 500 "Про Міністерство аграрної політики та продовольства України";

Указ Президента України від 13 квітня 2011 року № 459 "Про затвердження Положення про Державну інспекцію сільського господарства України ".

Реалізація змін до цього наказу не потребує внесення змін до чинних нормативно – правових актів з даного питання чи визнання їх такими, що втратили чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансово-економічні розрахунки не приводяться у зв’язку із тим, що даний нормативно-правовий акт не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів на його впровадження.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною інспекцією сільського господарства України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та буде направлений для проведення державної реєстрації до Міністерства юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

Проект наказу не містить ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект  наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України за адресою: www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом. Прийняття наказу дозволить удосконалити та спростити діючий Порядок ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дозволить удосконалити та спростити діючий Порядок ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                В.М. Давиденко

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни"

 

1. Опис проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання.

Внесення змін до Порядку ввезення насіння сорту, занесеного до Реєстру сортів Організації економічного співробітництва та розвитку з метою розмноження та подальшого вивезення за межі України зумовлена необхідністю удосконалення та спрощення діючого Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

При проведені аналізу застосування діючого Порядку виникла необхідність у внесенні змін до нього у частині покладення на Держсільгоспінспекцію України (замість суб’єктів господарювання) обов’язку:

- звернення до уповноваженого органу країни реєстрації сорту за отриманням документів необхідних для отримання підтвердження на ввезення;

- обов’язку Держсільгоспінспекції України повідомляти заявника про направлення інспекцією відповідного запиту до спеціально уповноваженого органу країни реєстрації сорту із зазначенням дати направлення такого запиту та наданням його копії;

- обов’язку Держсільгоспінспекції України (у разі направлення зазначеною інспекцією до спеціально уповноваженому органу країни реєстрації сорту відповідного запиту) приймати рішення про неможливість задоволення наданого заявником повідомлення виключно після отримання від спеціально уповноваженому органу країни реєстрації сорту відповіді на направлений запит.

Крім того, пропозиції щодо внесення змін були надані рядом міжнародних організацій і недержавних об'єднань, зокрема Американської Торгівельної Палати в Україні, Міжнародної Фінансової Корпорації, Насіннєвої асоціації України, Європейської бізнес асоціації та Українського клубу аграрного бізнесу.

Розв’язання проблеми можливе шляхом прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Змін до Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни" (далі – проект наказу).

2. Визначення цілей державного регулювання.

Основною ціллю даного проекту наказу є удосконалення та спрощення діючого Порядку ввезення в Україну насіння сорту, який занесений до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, за умови, що воно призначене для розмноження і наступного вивезення за межі країни.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу.

Існують два альтернативні способи досягнення цілі державного регулювання.

Перший спосіб – невтручання і залишення існуючої ситуації. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки існуючий Порядок ввезення в Україну насіння сорту, занесеного до Реєстру сортів Організації економічного співробітництва та розвитку з метою його розмноження та вивозу з країни передбачає механізм отримання підтвердження на ввезення насіння за яким обов’язок отримання документів від спеціально уповноваженого органу країни реєстрації сорту рослин та надання їх до Держсільгоспінспекції України лежить на суб’єктах господарювання.

Другий спосіб – прийняття зазначеного проекту наказу. Це дозволить удосконалити та спростити Порядок ввезення в Україну насіння сорту, занесеного до Реєстру сортів Організації економічного співробітництва та розвитку з метою його розмноження та вивозу з країни.

Таким чином найбільш прийнятним є другий спосіб.

4. Опис механізмів для розв’язання проблеми, відповідні заходи.

Розв'язання проблеми можливе шляхом прийняття проекту наказу. Наказом передбачено внести зміни в частині:

удосконалення процедури звернення суб'єктів господарювання до Державної інспекції сільського господарства України;

скорочення переліку документів, які необхідно надати для отримання підтвердження.

Для впровадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи:

1. Провести погодження проекту наказу із Державною інспекцією сільського господартсва України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги проекту регуляторного акта шляхом його оприлюднення на веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної інспекції сільського господарства України.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

З прийняттям запропонованого проекту наказу буде врегульоване питання порядку ввезення насіння сортів занесених до Реєстру сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку для розмноження, сертифікації та наступного вивезення за межі країни.

Ризику впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта немає.

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Очікувані результати прийняття акта.

 

Вигоди

Витрати

Для держави:

удосконалення процедури ввезення суб'єктами  господарювання насіння сортів рослин занесених до Реєстру сортів рослин ОЕСР для наступного їх  розмноження та вивезення за межі країни.

витрати із державного та місцевих бюджетів відсутні

Для суб’єктів господарювання:

 

Встановлення єдиних вимог для ввезення в Україну насіння сортів занесених до Реєстру сортів ОЕСР,  з подальшим розмноженням та  вивезенням за межі країни, спрощення порядку ввезення насіння сортів занесених до Реєстру сортів ОЕСР

додаткові витрати відсутні

Для населення:

 

посилення гарантій зі сторони держави для громадян (споживачів сільськогосподарської продукції), захист їх прав та охоронюваних законом інтересів

додаткові витрати відсутні

 

7. Обґрунтування строку дії акта.

Строк дії проекту наказу не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

Зміна строку дії регуляторного акта можлива в разі зміни міжнародно-правових актів, що регулюють зазначене питання, чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект наказу.

8. Визначення показників результативності акта.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта, не визначається та не передбачається, оскільки норми проекту наказу не встановлюють ні податки,  ні надходження;

кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – суб’єкти господарювання, Державна інспекція сільського господарства;

розмір коштів та час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними із виконанням вимог акта, не передбачається;

рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта – середній, оскільки проект постанови розміщений на офіційних веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.

Базове відстеження результативності проекту наказу буде здійснюватись до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до нього та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити через рік після набрання ним чинності, у результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії регуляторного акта, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін до даного наказу.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться зі значенням аналогічних показників, що будуть встановлені під час повторного відстеження.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Мінагрополітики України (Держсільгоспінспекцією України) протягом усього строку дії регуляторного акта шляхом:

аналізу звітів і статистичних даних;

розгляду пропозицій та зауважень, що надходитимуть до Мінагрополітики України та Держсільгоспінспекції України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                               В.М. Давиденко

 Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux