портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 02 вересня 2014

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”

  Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                     Київ                                                                                    №_____________

 

Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації

та допуску до відтворення плідників для племінного використання

 

Відповідно до статей 6, 7, 10, 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Затвердити Зміни до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 20 грудня 2005 року № 720, зареєстрованим в  Міністерстві юстиції України 02 березня 2006 року за № 220/12094 (із змінами), що додаються.

2.Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3.Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Дикуна А.Є.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                              І.О. Швайка

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проект наказу Міністерства аграрної політики  та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання” та аналізу регуляторного впливу зазначеного проекту Мінагрополітики України з “02” вересня 2014 року оголошує про його публікацію на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання” розроблено з метою захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, підвищення  оперативності в роботі з проведення атестації та допуску до використання бугаїв, жеребців, кнурів, баранів – плідників та цапів.

Зазначений проект наказу разом із аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

Зауваження та пропозиції стосовно вказаного проекту наказу та аналізу регуляторного впливу просимо надавати у письмовій та електронній формі протягом п’яти днів з дня оприлюднення за адресою:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України, e-mail: olga.romanova@minagro.gov.ua, відповідальний виконавець: Романова Ольга Володимирівна. Тел. 279-85-12

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна служба України з питань регуляторної політики та підприємництва, e-mail: mail@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                              А.Є. Дикун

Пояснювальна записка

 до проекту наказуМіністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Проект наказу “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання” розроблено на виконання вимог статей 6, 7, 10, 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”, з метою поліпшення генетичної якості тварин, підвищення економічної ефективності, конкурентоспроможності галузі та з метою захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання забезпечить системність, об’єктивність та оперативність проведення робіт з атестації бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів і допуск їх до відтворення, захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, удосконалення системи селекції, підвищення генетичного потенціалу тварин, інтенсивний розвиток галузі тваринництва.

3. Правові аспекти

Закон України “Про племінну справу у тваринництві”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію проекту наказу не передбачає додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України, Федерацією роботодавців України, Федерацією профспілок України, Національною академією аграрних наук України. Підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6¹. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які можуть містити ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу, як акт регуляторного впливу, підлягає оприлюдненню на на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується питань соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу відноситься до актів регуляторного впливу. Затвердження проекту забезпечить приведення нормативно-правових актів міністерства у відповідність до вимог чинного законодавства України.

11. Прогноз результатів

Затвердження наказу сприятиме підвищенню рівня селекційно-племінної роботи у галузі тваринництва та ефективного використання племінних (генетичних) ресурсів.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                            А.Є. Дикун

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”

 

1. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом втручання у відповідні сфери підприємницької діяльності

Проектом наказу Міністерства аграрної політики  та продовольства України “Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання” передбачається затвердження Змін до Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 20 грудня 2005 року № 720, зареєстрованим в  Міністерстві юстиції України 02 березня 2006 року  за № 220/12094.

Затвердження змін до Положення обумовлено необхідністю захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, підвищення  оперативності в роботі з проведення атестації та допуску до використання бугаїв, жеребців, кнурів, баранів – плідників та цапів.

Затвердження змін забезпечить об’єктивність  допуску бугаїв, жеребців, кнурів, баранів та цапів до відтворення маточного поголів’я їх раціональне використання племінних (генетичних) ресурсів, та удосконалення системних заходів вітчизняної селекції.

2. Цілі державного регулювання

Головною метою проекту наказу є захист ринку споживачів, обмеження доступу неякісної сперми та удосконалення системи вітчизняної селекції, що обумовить підвищення генетичного потенціалу тварин.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

Для досягнення зазначеної цілі можна застосувати такі альтернативні способи:

Перший спосіб – внесення змін до діючого Положення. Застосування цього способу забезпечить системність, об’єктивність та оперативність проведення робіт з атестації бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та допуск їх до відтворення, захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, удосконалення системи селекції та  підвищення генетичного потенціалу тварин, цей спосіб забезпечує інтенсивний розвиток галузей тваринництва.

Другий спосіб – не вносити зміни до діючого Положення, цей спосіб зменшує системність, об’єктивність та оперативність проведення робіт з атестації бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів, допуск їх до відтворення, захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, гальмує племінну справу у тваринництві, унеможливлює максимальне використання в селекційному процесі високоцінних плідників і сприяє екстенсивному розвитку галузі тваринництва.

4. Опис механізмів для розв’язання проблеми, відповідні заходи

Статті 6, 7, 10, 17 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”, передбачають поліпшення генетичної якості тварин, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі.

Затвердження змін до діючого Положення передбачає виконання вимог діючого законодавства та буде направлено для підвищення оперативності у роботі з проведення атестації та допуску до використання бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів і захисту споживачів племінних (генетичних) ресурсів.

Ступінь ефективності обраних принципів і способів досягнення цілей державного регулювання оцінюється як високий, оскільки очікується підвищення ефективності використання племінних (генетичних) ресурсів, що сприятиме зростанню багатьох інших показників та збільшенню надходжень до бюджету за рахунок підвищення генетичного потенціалу тварин, та як наслідок збільшення реалізації племінних (генетичних) ресурсів високої якості.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі затвердження змін до діючого Положення забезпечується нормативно-правове визначення порядку та вимог з проведення атестації та допуску до використання бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів, що забезпечить захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, удосконалення вітчизняної системи селекції.

Як наслідок, підвищення генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин, підвищення їх племінних і продуктивних якостей та, відповідно, збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва.

Оцінка можливого впровадження та виконання вимог проекту наказу в разі його прийняття – наказ буде виконуватися з боку Мінагрополітики  України і з боку суб’єктів племінної справи у тваринництві, які є власниками бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів (їх спермопродукції).

Щороку проводиться аналіз використання та допуск бугаїв, жеребців, кнурів, баранів-плідників та цапів до відтворення за результатами визначення їх племінної цінності.

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Прийняття наказу проводиться з метою приведення у відповідність нормативно-правового  визначення механізму  роботи з проведення атестації та допуску до використання плідників та захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, яке направлено на реалізацію державної політики щодо поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин, що є вирішальним фактором у збільшенні обсягів виробництва тваринницької продукції – позитивні наслідки. Негативних наслідків не очікується.

 

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

держави

забезпечення чіткої організації племінної галузі тваринництва, що сприятиме підвищенню рівня селекційно-племінної роботи та збільшенню обсягів виробництва  продукції

не очікуються

суб’єктів племінної справи у тваринництві

забезпечення захисту ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів, обмеження доступу неякісної сперми, що дасть можливість поступово підвищувати генетичну якість тварин

не очікуються

населення

збільшення продукції, захист ринку споживачів племінних (генетичних) ресурсів

не очікуються

 

7. Обґрунтування дії строку акта

Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання втратить чинність у разі припинення розведення тварин  в країні або у разі припинення  дії норм Закону України “Про племінну справу у тваринництві”.

8. Визначення показників результативності акта

Результативність дії акта визначається за ефективністю впливу генетичного потенціалу плідників на продуктивність племінних стад, що належать  суб’єктам племінних (генетичних) ресурсів. Покращення захисту ринку споживачів, обмеження доступу неякісної сперми обумовлює підвищення генетичного потенціалу тварин, економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі тваринництва.

Стосовно розміру коштів і часу, що витрачатимуться суб’єктами племінної справи у тваринництві, пов’язаних з виконанням вимог акта, –  суб’єкти не будуть мати  додаткових  витрат.

Додаткові надходження до бюджету передбачаються за умови збільшення продуктивності тварин, яка вплине на збільшення реалізації продуктів тваринництва та при реалізації племінних (генетичних) ресурсів, як податок на прибуток.

Рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основними положеннями акта вище середнього, оскільки проект розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України, а після прийняття проекту наказу його буде опубліковано в установленому законодавством порядку та буде надіслано до департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій поштою.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності акта буде здійснюватися після набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснене через рік з дня набрання чинності регуляторним актом.

Для здійснення відстеження результативності акта передбачається проведення аналізу даних щорічної звітності щодо продуктивності племінних стад внесених до Державного реєстру суб’єктів племінної справи у тваринництві, даних бонітування та аналізу про використання спермопродукції плідників.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики  та продовольства України                                                                                                                                             А.Є. Дикун  Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux