портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 28 листопада 2012

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства”.

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВАУКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                 Київ                                                                                  _____________

 

Про затвердження Правил експлуатації суден флоту  рибної

промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства

 

Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу торговельного мореплавства України, абзацу девятого статті 8 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, підпункту 7.219 підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та з метою забезпечення безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловості

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Правила експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, що додаються.

2. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сеня О.В.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                         М.В. Присяжнюк

 

Повідомлення про оприлюднення

 проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України“Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості,що не підлягають нагляду класифікаційного товариства”.

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту доопрацьованого наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства” та аналізу регуляторного впливу зазна­че­ного проекту Міністерство аграрної політики та продовольства України оголошує про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту доопрацьованого наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства” розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua) 22 листопада 2012 року.

Зауваження та пропозиції до проекту доопрацьованого наказу просимо направляти протягом місяця з дня оприлюднення до Державного агентства рибного господарства Украї­ни, за адресою:

04053, м. Київ, вул. Артема, 45 а.

або за електронними адресами: dakrg@dakrg.gov.ua, intcoop@dkrg.gov.ua.

 

 

Директор Департаменту охорони ,

використання водних біоресурсів

та регулювання рибальства

Держрибагентства України                                                                                                                                                                     В.О. Литвиненко

____ ________ 2012 р.

text-align: center; text-indent: 35.45pt;; mso-ansi-language: UK;/spannbsp;span style=span style=mso-bidi-font-weight: normal;,mso-bidi-font-weight: normal;font-family: strong style=span style=

ПОЯСНЮВАЛЬНА  ЗАПИСКА

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства” (далі – проект Наказу)  розроблено у відповідності до статті 3 Кодексу торговельного мореплавства України, статті 8 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”.

2. Мета і шляхи її досягнення

Всього в Судновій книзі України зареєстровано 8314 риболовних суден, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, із них на внутрішніх водоймах України експлуатується 5920 одиниць, в Азовському та Чорному морях – 2394 одиниці, у тому числі 255 одиниць рибоохоронних суден. Незважаючи на чисельність риболовних суден на теперішній час відсутній національний нормативно-правовий документ, який встановлював би вимоги до експлуатації суден рибного господарства, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства. Такі вимоги розрізнено викладено в документах, затверджених Міністерством рибного господарства СРСР, які з розвитком науки і техніки втратили свою актуальність і не відповідають вимогам сучасного міжнародного та національного законодавства.

Метою розроблення проекту Наказу є необхідність узагальнення правових та технічних положень стосовно експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають класифікаційномутовариству.

Шляхом досягнення мети є прийняття проекту Наказу, яким затверджуються Правила експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

3. Правові аспекти

У даній сфері правого регулювання діють:

Міжнародна конвенція з охорони людського життя на морі (СОЛАС-74);

Міжнародна конвенція про стандарти підготовки, сертифікації персоналу риболовних суден та несення вахти 1995 року;

Кодекс торговельного мореплавства України;

Закон України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів’.

4. Фінансово-економічне обґрунтування 

Реалізація проекту Наказу не по­тре­бує витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів державної влади

Проект Наказу потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва і підлягає державній реєстрації Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект Наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Наказу не потребує консультацій та громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Ціллю прийняття проекту Наказу є узагальнення правових та технічних положень стосовно експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають класифікаційного товариства у вигляді затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

Державне регулювання здійснюється з метою встановлення єдиних правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства з врахуванням обов’язків і відповідальності судновласника для безпечної експлуатації судна в залежності від характеру роботи та району плавання.

Проект Наказу відповідає принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту Наказу сприятиме вдосконаленню правового забезпечення діяльності Державного агентства рибного господарства України та системи державного нагляду за безпекою мореплавства суден флоту рибної промисловості, збереження здоров’я і життя людей під час виконання ними робіт на судні.

 

 

Заступник Міністра аграрної політики

та продовольства України –керівник апарату                                                                                                                                  М.А. Чужмир

 

“ ____ “ ____________ 2012 року

font-family: p class=/span/strongp class=/span/strongp class=MsoNormal

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України „Про затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості,

що не підлягають нагляду класифікаційного товариства”

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання

В Судновій книзі України зареєстровано 8314 риболовних суден, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, із них на внутрішніх водоймах України експлуатується 5920 одиниць, в Азовському та Чорному морях – 2394 одиниці, у тому числі 255 одиниць рибоохоронних суден. Однак, незважаючи на чисельність риболовних суден, на теперішній час відсутній національний нормативно-правовий документ, який встановлював би вимоги до експлуатації суден рибного господарства, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства. Такі вимоги розрізнено викладені в документах, затверджених Міністерством рибного господарства СРСР, які з розвитком науки і техніки втратили свою актуальність та не відповідають вимогам сучасного міжнародного та національного законодавства.

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України „Про затвердження Правил технічної експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства ” (далі – Наказ) розроблено на виконання статті 8 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” та статті 3 Кодексу торговельного мореплавства України.

2. Обґрунтування прийняття проекту регуляторного акта

Ціллю прийняття зазначеного Наказу є необхідність узагальнення правових та технічних положень стосовно експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають класифікаційному товариству для забезпечення безпеки мореплавства та збереження людського життя на воді шляхом встановлення єдиних правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

3. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта

Правилами технічної експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства:

встановлено основні вимоги до технічного стану суден та їх технічних засобів щодо міцності корпусу, остійності, запасу плавучості, висоти надводного борту, обладнання, вантажопідйомності та забезпечення постачанням;

описано вимоги до експлуатації корпуса судна, надбудови, рубки, жилих, побутових і службових приміщень, рангоуту, стоячого та бігучого такелажу, стернового, вантажного, якірного, швартового, буксирного пристроїв, рятувальних засобів, протипожежного обладнання, аварійного майна, навігаційно-штурманського обладнання, засобів радіозв’язку, двигунів та промислового обладнання.

визначено вимоги до суден із сталевими, дерев’яними, пластмасовими корпусами та корпусами із легких сплавів;

Прийняття Наказу дасть змогу судновласникам суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, безпечно експлуатувати свої судна.

4. Цілі державного регулювання

Проект Наказу спрямований на удосконалення правового регулювання з питань безпечної експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

5. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей, у тому числі ті з них, які не передбачають безпосереднього державного регулювання госпо­дар­ських відносин

Альтернативного способу досягнення виконання вимог статті 3 Кодексу торговельного мореплавства України та статті 8 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”, зокрема, затвердження Правил експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства – немає.

6. Переваги обраного способу досягнення встановлених цілей

Беручи до уваги те, що проект Наказу розроблено на виконання вимог статті 3 Кодексу торговельного мореплавства України та статті 8 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів – він є найбільш оптимальним способом досягнення  відповідних цілей.

7. Механізми і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Проект Наказу встановлює єдині правила технічної експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

8. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прий­няття запропонованого регуляторного акта

Прийняття Наказу системно впорядкує та буде сприяти вдосконаленню правового регулювання питання безпечної експлуатації суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства.

9. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Ризик існує у разі прийняття нормативно – правових актів, які мають вищу юридичну силу.

10. Запропонований строк дії акта

Термін дії Наказу необмежений.

11. Показники результативності акта

Впровадження Наказу не потребує капіталовкладень. 

12. Відстеження результативності акта

Відстеження результативності Наказу здійснюватиметься відділом флоту, безпеки мореплавства та охорони праці Департаменту охорони, використання водних біоресурсів та регулювання рибальства Державного агентства рибного господарства України.

 

 

Директор Департаменту тваринництва

Міністерства аграрної політики та

продовольства України                                                                                                                                                                          А.А. Гетя

 

“_____” _____________ 2012 року

/pnbsp; strong style=text-align: justify; text-indent: 35.45pt;span style=/p/psans-serifp class=/strong,; mso-ansi-language: UK;font-size: 14.0pt; font-family: Міністерства аграрної політики та

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux