портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 19 грудня 2013

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки”

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

 _______________                                                                                 Київ                                                                                       №_____________  

  

Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної

інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань,

які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання

зерна та продуктів його переробки

 

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, пунктів 37, 38 та 39 Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294, та з метою забезпечення розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, що додається.

2. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Давиденка В.М.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                М.В. Присяжнюк

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки" (далі – проект наказу) Мінагрополітики України оголошує про його публікацію.

Проект наказу розроблений з метою затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки. Прийняття наказу надасть можливість Державній інспекції сільського господарства України вирішувати спірні питання, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, що відповідатиме вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки".

Проект наказу разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Державної інспекції сільського господарства України (http://www.disgu.gov.ua) та Мінагрополітики України (www.minagro.gov.ua).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Державна інспекція сільського господарства України: вул. Баумана, 9/12, м. Київ, 03190, е-mail: kdoroshchuk@mail.ru Дорощук Христина Сергіївна; тел./факс 400-94-02

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011

 

 

Заступник Міністра аграрної

        політики та продовольства України                                                                                                                                                    В.М. Давиденко

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки", яка надасть змогу врегульовувати спірні питання, які виникають між територіальними органами Держсільгоспінспекції України та суб’єктами господарювання, що надають послуги із зберігання зерна та продуктів його переробки при сертифікації послуг зернових складів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект наказу підготовлений з метою затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють:

Закон України "Про зерно та ринок зерна в Україні", постанова Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки" (із змінами).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття наказу не потребує виділення коштів з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та підприємництва та буде направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

Проект наказу не містять ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних діянь.

8. Громадське обговорення

Проект наказу не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дозволить затвердити Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України –

         керівник апарату                                                                                                                                                                                      О.В. Сень

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки"

 

1. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання

Необхідність затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки", що надасть можливість врегульовувати спірні питання, які виникають між територіальними органами Держсільгоспінспекції України та суб’єктами господарювання, що надають послуги із зберігання зерна та продуктів його переробки при сертифікації послуг зернових складів.

2. Визначення цілей державного регулювання

Основною ціллю даного проекту наказу є затвердження Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, що дозволить визначити порядок організації та діяльності Комісії з апеляцій Держсільгоспінспекції України та виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки".

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Існують два альтернативні способи досягнення цілі державного регулювання.

Перший спосіб – невтручання і залишення існуючої ситуації. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки через відсутність Положення про Комісію з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, не буде визначено порядок організації та діяльності Комісії з апеляцій Держсільгоспінспекції України та невиконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки".

Другий спосіб – прийняття зазначеного проекту наказу - дозволить визначити порядок організації та діяльності Комісії з апеляцій Державної інспекції сільського господарства України з розгляду спірних питань, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки та виконати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки".

 

Можливі способи досягнення цілей

 

Оцінка способу

Причини відмови від альтернативних способів, аргументи щодо переваги обраного способу

Збереження чинного регулювання

- спосіб оцінюється як такий, що не забезпечує вимоги чинного законодавства України;

- не вирішує правові та соціальні потреби і завдання, передбачені законодавством України;

- не забезпечує виконання вимог чинного законодавства в Україні, не відповідає постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки".

Обраний спосіб

- відповідає потребам у вирішенні проблеми;

- відповідає вимогам чинного законодавства.

- розв’язується проблема та досягаються поставлені цілі.

 

Альтернативи запропонованому проекту наказу на даний час немає.

4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв’язання проблеми

Механізм дії регуляторного акта.

Для досягнення цілей, визначених у розділі другому Аналізу регуляторного впливу, проектом наказу пропонується затвердити Положення про Комісію з апеляцій.

Організаційні заходи для впровадження регулювання.

Для впровадження цього регуляторного акта необхідно здійснити такі організаційні заходи:

1. Провести погодження проекту наказу із заінтересованими центральними органами виконавчої влади та зареєструвати його в установленому порядку в Міністерстві юстиції України.

2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення на веб-сайтах Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної інспекції сільського господарства України.

Розв’язання проблеми можливе лише шляхом прийняття даного проекту наказу Мінагрополітики України.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

З прийняттям запропонованого проекту наказу будуть врегульовані спірні питання, які виникають під час проведення сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, що відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2009 року № 1294 "Про затвердження Порядку видачі сертифіката відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки", та дозволить забезпечити виконання покладених завдань на Держсільгоспінспекцію України та її територіальні органи.

Ризику впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта немає.

Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Очікувані результати прийняття акта

Аналіз вигод і витрат

 

Вигоди

Витрати

Для держави:

Затвердження Положення про Комісію з апеляцій.

витрати відсутні

Для суб’єктів ринку зерна:

Затвердження Положення про Комісію з апеляцій, посилення гарантій державного захисту прав та охоронюваних законом інтересів суб’єктів ринку зерна

витрати відсутні

 

Для населення:

Затвердження Положення про Комісію з апеляцій, посилення гарантій зі сторони держави для суб’єктів господарювання, захист їх прав та охоронюваних законом інтересів.

витрати відсутні

 

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта

Строк дії проекту наказу не обмежений.

Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.

Зміна строку дії регуляторного акта можлива в разі зміни міжнародно-правових актів, що регулюють зазначене питання, чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект наказу.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:

- розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта, не визначається та не передбачається, оскільки норми проекту наказу не встановлюють ні податки, ні надходження;

- кількість суб’єктів ринку зерна, на яких поширюватиметься дія акта не обмежена;

- розмір коштів та час, що витрачатимуться суб’єктами ринку зерна, пов’язаними із виконанням вимог акта, не передбачається;

- рівень поінформованості суб’єктів ринку зерна з основних положень акта – середній. Проект наказу оприлюднений на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України та Держсільгоспінспекції України.

Наказ після прийняття буде доведено до відома суб’єктів ринку зерна шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях, включення до електронного Єдиного реєстру нормативно-правових актів, розміщення у мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Державної інспекції сільського господарства України www. disgu.gov.ua.

Прийняття наказу не передбачає утворення додаткових державних чи громадських контролюючих органів і не потребує матеріальних витрат на його впровадження.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності проекту наказу буде здійснюватись до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до нього та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити через рік після набрання ним чинності, у результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії регуляторного акта, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін до даного наказу.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться зі значенням аналогічних показників, що будуть встановлені під час повторного відстеження.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись Мінагрополітики України (Держсільгоспінспекцією України) протягом усього строку дії регуляторного акта шляхом:

- аналізу звітів і статистичних даних відповідних територіальних органів Державної інспекції сільського господарства України;

- розгляду пропозицій та зауважень, що надходитимуть до Мінагрополітики України та Державної інспекції сільського господарства України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України –

керівник апарату                                                                                                                                                                                О.В. СеньДодатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux