портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 28 травня 2013

Проект наказу Мінагрополітики України “Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                    Київ                                                                                      _____________

 

Про затвердження форм документів, які подаються митному

органу для ввезення на митну територію України матеріалів,

вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою

виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового

комплексу

 

На виконання пункту 3 Порядку ввезення підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 459 “Питання ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити форми документів, які подаються митниці під час митного оформлення для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу, що додаються:

висновок про те, що товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні;

зобов’язання підприємства щодо застосування ввезених товарів лише для власного виробництва з відповідними обґрунтуванням та розрахунками.

2. Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування (Григорович О.І.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Давиденка В.М.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                         М.В. Присяжнюк

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу"

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу" та аналізу регуляторного впливу зазначеного проекту Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу" розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua / розділ Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів 2013).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою:

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна служба України з питань регуляторної політики та підприємництва, e-mail: mail@dkrp.gov.ua;

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України, e-mail: kor@minapk.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                    В.М. Давиденко

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зазначений наказ розроблено відповідно до пункту 3 Порядку ввезення підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 № 459 “Питання ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”.

2. Мета і шляхи її досягнення

Затвердження форм документів для митного оформлення матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу.

3. Правові аспекти

Митний кодекс України.

Закон України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу».

Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 № 459 “Питання ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного наказу не потребує залучення матеріальних та додаткових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує державної реєстрації в Міністерстві юстиції України та погодження Міністерством доходів і зборів і Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

6. Регіональний аспект

Збільшення виробництва техніки дозволить збільшити зайнятість населення на її виробництві.

6.1. Запобігання дискримінації

Проект наказу не містить ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не відноситься до проектів нормативно-правових актів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків.

 

8. Громадське обговорення

Проект наказу для обговорення розміщений на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів.

Прийняття проекту підтримано Асоціацією підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш» та Українською асоціацією аграрних інженерів.

10. Оцінка регуляторного впливу.

Наказ передбачає регулювання питання митного оформлення матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу.

11. Прогноз результатів

Повноцінний розвиток аграрного виробництва потребує від галузі сільгоспмашинобудування розроблення та створення нових зразків машин, які в повній мірі задовольнятимуть потребу сільгосптоваровиробників для впровадження сучасних технологій в рослинництві та тваринництві. Якісне оновлення номенклатури сільськогосподарської техніки, яка виробляється вітчизняними заводами потребує використання в конструкціях машин компонентів та елементної бази виробництва провідних зарубіжних виробників, що дає змогу виготовити конкурентоспроможну продукцію машинобудівних підприємств для потреб агропромислового комплексу, збільшити її експорт на зовнішні ринки.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                     В.М. Давиденко

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”

 

1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Зазначений наказ розроблено відповідно до пункту 3 Порядку ввезення підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 № 459 “Питання ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу”.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою прийняття наказу є затвердження форм документів для митного оформлення матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Прийняття зазначеного наказу є єдиним способом приведення нормативно-правової бази, що регулює питання митного оформлення матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу до чинного законодавства.

4. Опис механізмів для розв’язання проблеми, відповідні заходи

Наказ врегульовує питання затвердження таких форм документів:

- висновок про те, що товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні;

- зобов’язання підприємства щодо застосування ввезених товарів лише для власного виробництва з відповідними обґрунтуванням та розрахунками.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Прийняття наказу врегульовує питання митного оформлення матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу.

 

 

6. Очікувані результати прийняття акта

Об’єкт регулювання

Вигода

Витрати

Держава

Покращення якісних показників та збільшення обсягів виробництва конкурентоспроможної сільськогосподарської техніки.

Звільнення від оподаткування ввізним митом підприємств машинобудування для агропромислового комплексу при ввезенні на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектуючих виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу.

Суб’єкти господарювання

Зменшення фінансового навантаження при виробництві сучасної техніки. Здешевлення її вартості та збільшення обсягів постачання шляхом застосуванням в конструкціях машин елементної бази іноземного виробництва.

Ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектуючих виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу без сплати ввізного мита.

Населення

Збільшення виробництва техніки дозволить збільшити зайнятість на її виробництві.

 

7. Обґрунтування строку дії  акта:

Термін дії акта необмежений.

8. Визначення показників результативності акта:

Повноцінний розвиток аграрного виробництва потребує від галузі сільгоспмашинобудування розроблення та створення нових зразків машин, які в повній мірі задовольнятимуть потребу сільгосптоваровиробників для впровадження сучасних технологій в рослинництві та тваринництві. Якісне оновлення номенклатури сільськогосподарської техніки, яка виробляється вітчизняними заводами потребує використання в конструкціях машин компонентів та елементної бази виробництва провідних зарубіжних виробників, що дає змогу виготовити конкурентоспроможну продукцію машинобудівних підприємств для потреб агропромислового комплексу, збільшити її експорт на зовнішні ринки.

Звільнення від оподаткування ввізним митом підприємств машинобудування для агропромислового комплексу при ввезенні на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектуючих виробів з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу дозволить зменшити фінансове навантаження при виробництві сучасної техніки, здешевити її вартість та збільшити обсяги постачання конкурентоспроможної сільськогосподарської техніки на внутрішній та зовнішні ринки.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта:

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюються до набрання ним чинності шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено за 3 місяці до бюджетного року шляхом аналізу статистичних даних в порівнянні з базовим відстеженням.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися по показниках результативності Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                            В.М. ДавиденкоДодатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux