портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 05 серпня 2014

Проект наказу Мінагрополітики України “Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528”

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                   Київ                                                                                      №_____________

 

Про внесення зміни до наказу Державного комітету

лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528

 

         

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та з метою забезпечення здійснення експортних операцій з лісоматеріалами та виготовленими з них пиломатеріалами суб’єктами господарювання, зареєстрованими на території Донецької та Луганської областей,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Пункт 4 наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 “Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 26 вересня 2007 року за № 1111/14378, викласти в такій редакції:

“4. Видачу Сертифікатів суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Автономної Республіки Крим, покласти на Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Тимчасово до закінчення антитерористичної операції на сході України видачу Сертифікатів суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, покласти на Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, а також на Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.”.

2. Департаменту землеробства (Лазарь Т.І.) у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Дикуна А.Є.

 

Міністр                                                                                                                                                                                                        І.О. Швайка

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерство аграрної політики та продовольства України Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 та аналізу регуляторного впливу зазначеного проекту Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.

Повний пакет документів до проекту наказу Міністерство аграрної політики та продовольства України "Про затвердження форм документів, які подаються митному органу для ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів та/або комплектувальних виробів, які ввозяться в Україну з метою виробництва техніки та/або обладнання для агропромислового комплексу" розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua / розділ Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою:

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна служба України з питань регуляторної політики та підприємництва,  e-mail: mail@dkrp.gov.ua;

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України. Відповідальний виконавець: Бондарчук Ольга Миколаївна. Тел. 226-22-12. Е-mail: olga.bondarchuk@minagro.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                          А.Є. Дикун

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до Закону України Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів та постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. №1260 Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, починаючи з 2006 року обласні управління лісового та мисливського господарства розпочали видачу експортерам Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Необхідність прийняття рішення про внесення зміни до наказу зумовлена поширенням проявів тероризму та проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, що призводить до неможливості здійснення Донецьким та Луганським обласними управліннями лісового та мисливського господарства функцій, покладених на них згідно з пунктами 2, 3 наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою видання наказу є створення необхідних умов для забезпечення прав суб’єктів господарювання, які зареєстровані в Донецькій і Луганській областях для здійснення митного оформлення лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів під час проведення антитерористичної операції на зазначених територіях.

3. Правові аспекти

Правові аспекти вказаного наказу врегульовано Законом України № 2860-ІV від 08 вересня 2005 року “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”, постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року № 1260 “Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” та наказом Держкомлісгоспу від 07 вересня 2007 року № 528 “Про затвердження форми сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”.

4.Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткового фінансового забезпечення з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та проведення державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Для проведення громадських обговорень проект наказу розміщується на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України http://www.minagro.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом та відповідає принципам Закону України Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

11. Прогноз результатів

Прийняття цього проекту наказу дозволить забезпечити видачу Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій суб’єктам господарювання, що зареєстровані в Донецькій та Луганській областях та не допустить зупинки експорту лісопродукції під час проведення антитерористичної операції.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                           А.Є. Дикун

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528

 

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом введення в дію нормативного акту.

Відповідно до пункту 5 Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1260, для отримання сертифіката експортери подають територіальному органові Держлісагентства України заяву за встановленою Агентством формою, до якої додається копія (з обов'язковим пред'явленням оригіналу) товарно-транспортної або залізничної накладної про придбання лісо- та пиломатеріалів, або лісорубного квитка (для постійних лісокористувачів) видача експортерам сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій (далі – Сертифікат). Зазначена норма знайшла своє відображення і в наказі Державного комітету лісового господарства України від 07 вересня 2007р. № 528 “Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, зареєстрованого в Мін’юсті України за №1111/14378 від 26 вересня 2007р.

Пунктом 3 цього наказу передбачено, що обласні управління лісового та мисливського господарства забезпечують видачу Сертифікатів суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території відповідних областей.

На даний час, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції на сході України, Донецьке та Луганське обласні управління лісового та мисливського господарства не можуть забезпечити видачу Сертифікатів суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

З метою недопущення дестабілізації в роботі суб’єктів господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, які експортують лісоматеріали, пропонується тимчасово, до закінчення антитерористичної операції на сході України, видачу їм Сертифікатів покласти на Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, а також на Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.

2. Головні цілі прийняття нормативного акта.

Метою видання наказу є недопущення зупинки експорту лісопродукції суб’єктами господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

3. Оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей та аргументи щодо переваг обраного способу досягнення поставлених цілей.

Норму, щодо видачі Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території відповідних областей забезпечують обласні управління лісового та мисливського господарства, що запроваджено наказом Держкомлісгоспу від 07 вересня 2007 р. №528 Про затвердження форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій. Тому, альтернативні способи досягнення встановленої мети відсутні.

4. Опис механізмів і заходів для вирішення проблеми.

З моменту набрання чинності зазначеного наказу Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, а також Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства зможуть видавати Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій суб’єктами господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі прийняття регуляторного акту Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, а також Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства зможуть видавати Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

Це дозволить уникнути складнощів при отриманні Сертифіката суб’єктами господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта

 

 

Вигоди

Витрати

Держава

У разі введення в дію наказу передбачається:

- уникнення дестабілізації в роботі суб’єктів господарювання, що зареєстровані на території Донецької та Луганської областей і які експортують лісоматеріали

Впровадження цього регуляторного акту не передбачає витрат коштів з державного чи місцевих бюджетів

Суб’єкт господарю-вання

- суб’єкти господарювання уникнуть можливої зупинки експорту лісопродукції з причини не можливості отримання Сертифіката

Витрати відсутні

Населення

Вигоди відсутні

Витрати відсутні

 

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акту

З моменту набрання чинності наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України Про внесення зміни до наказу Державного комітету лісового господарства від 07 вересня 2007 року № 528 термін дії його обмежений часом відновлення роботи Донецького та Луганського обласного управлінь лісового та мисливського господарства.

8. Визначення показників результативності прийняття акта

8.1. Розмір надходжень до державних та місцевих бюджетів і державних фондів - відсутні;

8.2. Кількість суб’єктів господарювання на яких поширюється дія регуляторного акту - експортери лісоматеріалів, що зареєстровані на території Луганської і Донецької областей;

8.3. Розмір коштів та час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання - відсутні

8.4. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та /або/ фізичних осіб з положенням регуляторного акту - середній;

Про основні положення наказу суб’єкти господарювання та фізичні особи проінформовані шляхом розміщення проекту наказу на веб-порталі Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.

Відстеження результатів цього регуляторного акту буде здійснюватися по показниках результативності.

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись шляхом аналізу статистичних даних щодо виданих Сертифікатів та відмов у їх видачі.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                          А.Є. ДикунOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux