Проект наказу Мінагрополітики України “Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України”
Проект
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
______________ Київ №__________
Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу
і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами
морських рибних портів України
Відповідно до абзацу двадцять першого статті 8 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, та з метою приведення нормативно-правового акта з безпеки мореплавства флоту рибної промисловості у відповідність до вимог чинного законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 21 січня 2006 року № 14, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2006 року за № 130/12004, що додаються.
2. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сеня О.В.
Перший заступник Міністра І.Ю. Бісюк
Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України”
З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України” Мінагрополітики України робить оголошення про його публікацію.
Повний пакет документів до проекту наказу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua) та Державного агентства рибного господарства України (www.darg.gov.ua).
Зауваження та пропозиції стосовно проекту у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресою:
04053, м. Київ, вул. Артема, 45 а, Державне агентство рибного господарства України (e-mail: drfi@ukr.net); вик. Заяць Алла Олегівна (044) 426-39-00.
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua).
Заступник Міністра аграрної політики
та продовольства України -
керівник апарату О.В. Сень
Пояснювальна записка
до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України"
1. Обґрунтування необхідності прийняття акту
У 2011-2012 роках було прийнято ряд законодавчих і нормативних актів, таких як Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", Указ Президента України від 23 квітня 2011 року № 500 "Про Міністерство аграрної політики та продовольства України", Указ Президента України від 16 квітня 2011 року № 484 "Про Державне агентство рибного господарства України", в результаті чого виникла потреба у внесенні змін до діючих та розробці нових нормативно-правових актів у сфері безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловості.
Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України підготовлено у відповідності до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500 та з метою приведення нормативно-правового акта з безпеки мореплавства флоту рибної промисловості у відповідність до чинного законодавства.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою розроблення проекту наказу є узгодження норм чинного законодавства України.
3. Правові аспекти
У даній сфері правового регулювання діють:
Кодекс торговельного мореплавства України;
Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів";
Закон України "Про міжнародні договори";
Указ Президента України від 23 квітня 2011 року № 500 "Про Міністерство аграрної політики та продовольства України";
Наказ Міністерства аграрної політики України від 02 грудня 2011 року № 695 "Про затвердження Порядку випуску суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2011 року за № 1506/20244;
Наказ Міністерства транспорту України від 17 липня 2003 року № 545 "Про затвердження Правил контролю суден з метою забезпечення безпеки мореплавства", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 березня 2004 року за № 353/8952.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету України.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект наказу потребує погодження з Міністерством інфраструктури України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва і підлягає державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Регіональний аспект
Проект наказу не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
6-1. Запобігання дискримінації
Проект наказу не містить положень, які вказували б на ознаки дискримінації та не порушує Закон України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні"
7. Запобігання корупції
Проект наказу не відноситься до проектів нормативно-правових актів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків.
8. Громадське обговорення
Проект наказу для громадського обговорення розміщено на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua) та Державного агентства рибного господарства України (www.darg.gov.ua) з метою одержання зауважень і пропозицій громадськості.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України" відноситься до регуляторних актів.
11. Прогноз результатів
З прийняттям наказу відбудеться узгодження норм чинного законодавства.
Прийняття наказу дозволить удосконалити систему контролю за додержанням законодавства і міжнародних договорів України у сфері безпеки мореплавства та здійснення заходів щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища із суден флоту рибної промисловості.
Заступник Міністра аграрної політики
та продовольства України -
керівник апарату О.В. Сень
Аналіз регуляторного впливу
до проекту наказу "Про внесення змін до Порядку оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості капітанами морських рибних портів України"
1. Опис проблеми, яку планується розв'язати шляхом державного регулювання
Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання, є приведення нормативно-правового акту з безпеки мореплавства флоту рибної промисловості у відповідність до вимог законодавства.
Проект наказу розроблено відповідно до статі 8 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500.
2. Визначення цілей прийняття пропонованого акта
Проект спрямований на розв'язання проблеми, визначеної у попередньому розділі в цілому, основними цілями є:
- створення єдиних вимог до оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості;
- підвищення рівня безпеки мореплавства риболовних суден;
- запобігання забрудненню навколишнього природного середовища з риболовних суден;
- охорона людського життя на морі.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
У даному випадку вбачається два альтернативні способи досягнення встановлених цілей.
Перший спосіб - це залишити чинний нормативно-правовий акт без змін, проте даний спосіб не відповідає вимогам чинного законодавства України.
Другий спосіб - це прийняття проекту наказу. Цей спосіб є оптимальним, оскільки сприятиме створенню єдиних вимог до оформлення приходу з рейсу і виходу в рейс суден флоту рибної промисловості.
4. Опис механізму, який пропонується застосувати для розв'язання проблеми та відповідні заходи
Прийняття проекту наказу забезпечить приведення нормативно-правового акта до вимог чинного законодавства та дозволить здійснювати ефективну державну політику у сфері безпеки мореплавства.
Для впровадження цього регуляторного акту необхідно здійснити такі організаційні заходи:
1. Провести погодження проекту наказу з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та зареєструвати його в установленому порядку в Міністерстві юстиції України.
2. Забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення в мережі Інтернет - на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства рибного господарства України.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта
З прийняттям запропонованого проекту наказу буде вирішено питання удосконалення чинного нормативно-правового акту та надасть можливість підвищити контроль за додержанням законодавства і міжнародних договорів України з безпеки мореплавства та здійснення заходів щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища із суден флоту рибної промисловості.
6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта, аналіз очікуваних вигод і витрат від його прийняття
Суб’єкти | Вигоди | Витрати |
Держава | Підвищення рівня безпеки мореплавства риболовних суден. Запобігання забрудненню довкілля. Виконання зобов’язань за міжнародними договорами України. | Додаткові витрати відсутні |
Суб’єкти господарювання | Здійснення діяльності в прозорому нормативно-правовому полі. | Додаткові витрати відсутні |
Населення | Запобігання забруднення довкілля. | Додаткові витрати відсутні |
Виходячи з даного аналізу вигод і витрат, витрати відсутні, що підтверджує необхідність даного регулювання.
7. Обґрунтування запропонованого строку дії акта
Строк дії акту не обмежений.
Проект наказу діє постійно з дня набрання ним чинності.
Зміна строку дії регуляторного акту можлива в разі зміни міжнародно-правових актів чи законодавчих актів України вищої юридичної сили на виконання яких розроблений цей проект наказу.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта
Виходячи з цілей державного регулювання, метою даного проекту наказу є приведення нормативно-правового акта з безпеки мореплавства флоту рибної промисловості у відповідність до вимог чинного законодавства.
Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта, не визначається та не передбачається, оскільки норми проекту наказу не встановлюють ні податки, ні надходження.
Рівень поінформованості суб'єктів господарювання оцінюється як середній. Проект наказу розміщено на веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: (www.minagro.gov.ua) та на веб-сайті Державного агентства рибного господарства України (www.darg.gov.ua).
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Стосовно регуляторного акту здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, установлених статтею 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності":
базове відстеження - до набрання актом чинності;
повторне відстеження - через рік з дня набрання актом чинності;
періодичні відстеження - кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.
Вид даних для цих відстежень - дослідження статистичних показників.
Заступник Міністра аграрної політики
та продовольства України -
керівник апарату О.В. Сень
- Змiни .doc.doc (doc, 44.50 KB)