портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 07 липня 2014

Проект наказу Мінагрополітики України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України”

Проект

 

            

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                                                   Київ                                                                                      №_____________

 

Про внесення змін до деяких наказів

Мінагрополітики України

 

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Внести такі зміни:

1) у пункті 9 Положення про комісію з питань розподілу та виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 299, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 896/21208, слова “головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій і управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу” замінити словами “департаменти агропромислового розвитку обласних держадміністрацій і управління промисловості, агропромислового розвитку і торгівлі”;

2) у пункті 3 наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300 “Про затвердження Положення про комісію з питань надання суб’єктам господарювання часткового відшкодування вартості закуплених ними племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209, слова “головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій і управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу” замінити словами “департаментам агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій і управлінню промисловості, агропромислового розвитку і торгівлі”;

3) у пункті 1 Положення про комісію з питань надання суб’єктам господарювання часткового відшкодування вартості закуплених ними племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209, слова “головних управліннях агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій і управлінні промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу” замінити словами “департаментах агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій і управлінні промисловості, агропромислового розвитку і торгівлі”.

2. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Дикуна А.Є.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                                         І.О. Швайка

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України ”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України“Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України” Міністерство аграрної політики та продовольства України оголошує про його публікацію.

Проект наказу передбачає приведення у відповідність до законодавства Положення про комісію з питань розподілу та виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 299, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 896/21208, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209, та Положення про комісію з питань надання суб’єктам господарювання часткового відшкодування вартості закуплених ними племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного та комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209. Проект розроблено з метою забезпечення реалізації державної політики щодо надання державної підтримки галузі тваринництва та використання бюджетних коштів відповідно до законодавства.

Повний пакет документів проекту наказу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України: www.minagro.gov.ua (розділ “Регуляторні акти”).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, вулиця Хрещатик, 24, місто Київ, 01001. Виконавець: Ментю Ірина Леонідівна, тел. (044)-279-67-38,  E-mail: irina.mentu@minagro.gov.ua;

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11. E-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                           А.Є. Дикун

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики  та продовольства України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту наказу

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України” підготовлений у зв’язку з необхідністю приведення у відповідність до законодавства Положення про комісію з питань розподілу та виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 299, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 896/21208, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209, та Положення про комісію з питань надання суб’єктам господарювання часткового відшкодування вартості закуплених ними племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного та комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209 (далі – положення).

2. Мета і завдання прийняття проекту наказу

Проект наказу розроблено з метою реалізації державної політики у сфері надання державної підтримки виробникам продукції тваринництва.

Проект наказу передбачає приведення у відповідність до діючого законодавства положень.

Прийняття змін до положень дозволить спрямувати  бюджетні кошти  на державну підтримку виробників продукції тваринництва та забезпечить ефективне використання бюджетних коштів, що є одним з факторів у збільшенні обсягів виробництва тваринницької продукції.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють закони України “Про державну  підтримку сільського господарства України”, “Про місцеві державні адміністрації”, постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158 “Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року”, від 18 квітня 2012 року № 606 (із змінами) “Про затвердження рекомендованих переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій”, від 12 березня 2005 року № 179 (із змінами) “Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій”, від 02 березня 2011 року № 246 (із змінами) “Про затвердження Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Проект наказу підлягає реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу актуальний для регіонів і не обмежує дію нормативно-правових актів адміністративно-територіальних одиниць.

6¹. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які можуть містити ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу як акт регуляторного впливу підлягає оприлюдненню на сайті Мінагрополітики України.

9. Пропозиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу відноситься до актів регуляторного впливу.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту наказу дозволить забезпечити роботу  регіональних конкурсних комісій з питань надання суб’єктам господарювання та комісії з питань розподілу та виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного та комбінованого напряму продуктивності та спрямування бюджетних коштів для зазначеного відшкодування відповідно до законодавства.

 

 

Заступник Міністра                                                                                                                                                                                      А.Є. Дикун

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Мінагрополітики України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України”

 

1. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом втручання у відповідні сфери підприємницької діяльності

Проблема, яку планується розв’язати шляхом прийняття проекту наказу Мінагрополітики України “Про внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України”, полягає у необхідності забезпечення ефективного використання бюджетних коштів за бюджетною програмою “Державна підтримка галузі тваринництва” (далі – програма). У запропонованому проекті є норми, які передбачають приведення у відповідність до законодавства Положення про комісію з питань розподілу та виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 299, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 896/21208, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209, та Положення про комісію з питань надання суб’єктам господарювання часткового відшкодування вартості закуплених ними племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного та комбінованого напряму продуктивності, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 травня 2012 року № 300, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 червня 2012 року за № 897/21209 (далі – положення).

2. Визначення цілей державного регулювання

Проект наказу розроблено з метою реалізації державної політики у сфері надання державної підтримки виробникам продукції тваринництва.

Проект наказу передбачає приведення у відповідність до діючого законодавства положень.

Прийняття змін до положень дозволить спрямувати  бюджетні кошти  на державну підтримку виробників продукції тваринництва та забезпечить ефективне використання бюджетних коштів, що є одним з факторів у збільшенні обсягів виробництва тваринницької продукції.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Проект наказу розроблений на виконання законів України “Про державну підтримку сільського господарства України”, “Про місцеві державні адміністрації”, постанов Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158 “Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року”, від 18 квітня 2012 року № 606 (із змінами) “Про затвердження рекомендованих переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій”, від 12 березня 2005 року № 179 (із змінами) “Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій”, від 02 березня 2011 року № 246 (із змінами) “Про затвердження Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету”.

Основна мета – вибір найсприятливіших умов для надання державної підтримки галузі тваринництва та ефективного використання бюджетних коштів. Для досягнення зазначеної цілі можна застосувати такі альтернативні способи:

перший спосіб – прийняти зміни до положень як механізм приведення у відповідність нормативно-правових актів щодо спрямування та ефективного використання бюджетних коштів за програмою;

другий спосіб – не приймати зміни до положень і не мати механізму приведення у відповідність нормативно-правових актів щодо спрямування та ефективного використання бюджетних коштів за програмою.

Другий спосіб може призвести до погіршення фінансово-економічного стану сільськогосподарських товаровиробників та неефективного використання бюджетних коштів.

Отже на даний час прийняття проекту наказу є єдиним можливим та максимально ефективним способом вирішення даної проблеми.

4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблем

Проектом наказу передбачається внесення змін до деяких наказів Мінагрополітики України.

Запровадження змін до положень буде направлено на підтримку виробників продукції тваринництва та сприятиме розвитку галузі тваринництва.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі прийняття змін до положень буде нормативно узгоджено механізм спрямування бюджетних коштів за програмою, що забезпечить цільове та ефективне використання коштів державного бюджету України.

Прийняття регуляторного акта дасть можливість сільськогосподарським товаровиробникам отримувати відповідну державну підтримку. Як наслідок, буде проведено здешевлення вартості придбаних племінних тварин, що зробить їх більш доступними для споживачів – власників продуктивних тварин. Виробництво продукції тваринництва стане прибутковим, що буде запорукою стабілізації та збільшення чисельності поголів’я тварин, в тому числі корів, та відповідно будуть збільшені обсяги виробництва тваринницької продукції.

Здійснення контролю за додержанням вимог акта буде проводиться Мінагрополітики  України щороку до 20 січня наступного за звітним року під час прийому звітів про використання бюджетних коштів відповідно до законодавства.

6. Очікувані результати прийняття акта

Прийняття змін до положень дасть можливість забезпечити ефективне використання бюджетних коштів, реалізацію державної політики у сфері надання державної підтримки виробникам продукції тваринництва, що є одним з факторів щодо збільшення обсягів виробництва тваринницької продукції – позитивні наслідки. Негативних наслідків не очікується.

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси держави

Забезпечення реалізації державної політики у сфері надання державної підтримки виробникам продукції тваринництва. Приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог законодавства.

Забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

відсутні

Інтереси суб’єктів господарювання

Поліпшення  фінансово-економічного стану товаровиробників.

Збільшення поголів’я худоби та використання тварин з високим генетичним потенціалом  дасть можливість поступово підвищувати продуктивність тварин,  збільшити обсяги виробництва продукції тваринництва, і за рахунок формування рентабельного виробництва створить умови для стабілізації чисельності поголів’я та його збільшення, тобто розвитку галузі тваринництва взагалі.

відсутні

Інтереси населення

Поліпшення продуктивних якостей тварин, збільшення виробництва продуктів харчування

відсутні

 

7. Запропонований строк дії акта

Строк дії проекту наказу не обмежений. Проект наказу діє постійно з дня набрання чинності.

8. Визначення показників результативності акта

Результативність проекту визначається тим, що прийняття його забезпечить ефективне використання бюджетних коштів та сприятиме поліпшенню фінансово-економічного стану виробників тваринницької продукції.

Обов’язковими прогнозними значеннями показників результативності регуляторного акта є:

 

1. Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта.

Додаткові надходження до бюджету передбачаються за умови збільшення поголів’я та продуктивності тварин, які вплинуть  на збільшення реалізації продуктів тваринництва та відповідно на податок від реалізації готової продукції.

2. Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта.

Понад 1200 сільськогосподарських підприємств.

3. Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта.

Суб’єкти господарювання не будуть витрачати додатковий час та кошти.

4. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень акта.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта – середній за рахунок розміщення проекту на сайті www.minagro.gov.ua. Після прийняття акта його редакцію також буде оприлюднено на сайтах Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності цього акта буде здійснюватися до набрання чинності цим регуляторним актом, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснене через рік з дня набрання чинності регуляторним актом.

Для здійснення відстеження результативності акта передбачається проведення аналізу даних щорічної звітності щодо використання коштів, спрямованих за  програмою.

Відстеження результативності буде здійснено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

 

Заступник Міністра аграрної

політики та продовольства України                                                                                                                                                            А.Є. ДикунOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux