Проект Наказу Мінагрополітики від 22 травня 2019

Про затвердження Вимог до меду

Відповідно до статей 8–10 та 12 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1057 «Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади здійснюють функції технічного регулювання», підпункту 11 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,

НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Вимоги до меду, що додаються.

2. Департаменту аграрної політики та сільського господарства забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Установити, що надання на ринку меду, який введений або буде введений в обіг до 01 січня 2023 року, не може бути заборонено або обмежено з причин невідповідності всім чи окремим положенням Вимог, затверджених цим наказом, до закінчення строку його придатності.

4. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.


В. о. Міністра                                                                                     О. Трофімцева


Повідомлення про оприлюднення

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до меду»


З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до меду» (далі – проект наказу) оголошуємо про його публікацію на офіційному сайті Мінагрополітики.

Метою прийняття проекту наказу є уніфікація та адаптація національного законодавства до законодавства ЄС щодо маркування, виробництва і продажу меду, встановлення єдиних правил до суб’єктів, які здійснюють свою діяльність, пов’язану зі збором, фасуванням, зберіганням, переробкою та продажем меду як на території України, так і за її межами.

Проект наказу містить вимоги щодо термінології, маркування, видів меду з метою забезпечення функціонування ринку та запобігання підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману, гарантування якості меду на внутрішньому ринку.

У разі прийняття проекту наказу буде імплементовано в законодавстві України Директиву Ради № 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року стосовно меду, що позитивно вплине на експортний потенціал національних виробників меду.

Проект наказу є регуляторним актом, який справлятиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Проект наказу та аналіз його регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційних веб-сайтах Мінагрополітики (www.minagro.gov.ua та new.minagro.gov.ua).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу в електронній формі та на паперових носіях просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Державна регуляторна служба України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11;

Міністерство аграрної політики та продовольства України: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24; 

тел.: 279 35 39; [email protected].


В. о. Міністра

аграрної політики

та продовольства України                                                   Ольга ТРОФІМЦЕВАOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux