«Завершено пілотне впровадження Моніторингу земельних відносин в Україні», - Владислава Рутицька

Опубліковано 01 березня 2016 року, 09:48

Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» - ще один важливий крок, який зроблено у напрямку земельної реформи. Про це наголосила координатор проекту, заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька під час презентації результатів моніторингу проекту.

«Під час розробки «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства й сільських територій в Україні на 2015-2020 роки», яку ми розробили протягом 2015 року разом із експертами,  вимога щодо створення системи моніторингу земельних відносин та аналізу ринку земель прямо вказана як пріоритет. Це один зі способів забезпечення контролю за розробкою та впровадженням земельної реформи в Україні. Тому хочу подякувати Світовому банку та Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах». Допомога яких виявилася дуже вчасною», - зазначила Владислава Рутицька.

Моніторинг земельних відносин – це система збору даних щодо стану земельних відносин, які фіксуються органами державної влади, та оприлюднення цих даних у розрізі районів та міст. Таким чином громадськість, політики та центральні органи влади отримують можливість оцінити як загально національні тенденції, так і отримати результати діяльності кожного конкретного місцевого органу влади, що причетний до земельних відносин.

Задачами моніторингу є:                                                                                       

- Забезпечення доступності даних на рівні місцевих органів влади

- Підвищення прозорості земельних відносин

- Поєднати в одній системі дані різних відомств

- Забезпечити фактологічну основу для розробки державної політики у сфері земельних відносин

- Моніторинг та оцінка впровадження державної політики та земельної реформи

- Забезпечує приватний сектор інформацією для прийняття рішень

- Підвищує інвестиційну привабливість та бізнес-клімат.

«Ця система показників відповідає міжнародній практиці. Краща доступність інформації буде сприяти подальшому розвитку ринку як оренди так і продажу, покращенню продуктивності сільськогосподарських виробників та збільшенню добробуту селян. Сьогодні із створенням моніторингу земельних відносин ми покращуємо доступ до інформації та робимо ще один крок до ефективного та розвинутого ринку землі в Україні», - додала Владислава Рутицька.

Довідково: Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» має підвищити конкуренцію та прозорість на ринку землі. Зокрема, передбачається підвищення ефективності землекористування і, відповідно, зростання продуктивності в агарному секторі, збільшення можливостей для кредитування аграрних виробників, підвищення доходів місцевих бюджетів, збільшення можливостей для сільського розвитку, підвищення гарантування прав власності на землю. Бенефіціаром проекту виступило Мінагрополітики України, координатор проекту з боку Міністерства – заступник Міністра Мінагрополітики з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

 

 Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux