Запаси пшениці в США можуть впасти до 16-річного мінімуму, - огляд іноземних ЗМІ 23-24.05.2023

Опубліковано 25 травня 2023 року, 09:25

Запаси пшениці в США можуть впасти до 16-річного мінімуму

Міністерство сільського господарства США прогнозує, що запаси пшениці в Сполучених Штатах, 5-му експортері пшениці у світі, впадуть до 16-річного мінімуму до кінця 2023/24 маркетингового року.

Станом на неділю посів врожаю кукурудзи в США становив 81% прогнозних площ, що трохи нижче середнього очікування аналітиків, але випереджає п’ятирічний середній показник у 75%. Міністерство сільського господарства США повідомило, що очікує оприлюднити свої перші оцінки стану врожаю кукурудзи 2023 року в звіті про прогрес наступного тижня.

Для сої сівба була завершена на 66%, що відповідає очікуванням ринку та випереджає п’ятирічний середній показник в 52%. Міністерство сільського господарства США прогнозує рекордно велике виробництво кукурудзи та сої в США цього року.

Прогрес посіву ярої пшениці зріс до 64%, порівняно з 40% тижнем раніше та випереджаючи середню оцінку аналітиків, але все ще відстаючи від середнього показника за п’ять років у 73%.

Джерело: Nasdaq

Покупці зі США придбали близько 210 тис. тонн пшениці з ЄС

За словами європейських трейдерів покупці в Сполучених Штатах нещодавно придбали близько 210 000 тонн пшениці з Європейського Союзу, яка, як очікується, буде поставлена з Польщі та Німеччини.

Повідомляється, що ці закупівлі стосуються загалом близько п’яти партій із Польщі та двох із Німеччини, усі – по близько 30 тис. тонн.

Відвантаження відбудеться в основному з травня по серпень.

Джерело: ХМ

Філіппіни купили близько 40 тис. тонн фуражної пшениці

Група імпортерів на Філіппінах придбала близько 40 тис. тонн фуражної пшениці на міжнародному тендері, оголошеному минулого тижня, повідомили європейські трейдери.

Інші подробиці були недоступні. Тендер було закрито 17 травня, а саме відвантаження відбудеться протягом липня.

Джерело: Hellenicshippingnews

Посушлива та тепліша зима спостерігається в деяких частинах Австралії через зростання загрози Ель-Ніньо

Посушливіша погода поверне Австралію до її довгострокової тенденції спекотнішої погоди та зменшення кількості опадів після рекордних трьох років поспіль Ла-Нінья, який приніс рекордні повені та опади на східному узбережжі.

Однак, хоча температура в тропічній частині Тихого океану дуже ймовірно досягне порогу Ель-Ніньо взимку, атмосферні умови, необхідні для оголошення такого, ще не з’явилися.

Суху погоду може посилити дипольна картина Індійського океану (IOD), яка стане позитивною, як припускають п’ять моделей бюро.

Але на даний момент IOD нейтральний, і бюро попередило про загальну низьку точність довгострокових прогнозів, зроблених у цю пору року.

За даними Бюро, з 1910 по 2021 рік температура в Австралії підвищилася приблизно на 1,5°C (34,7°F). Протягом останніх десятиліть кількість опадів також зменшилася на 10-20% у Південній Австралії протягом прохолодного сезону з квітня по жовтень.

Джерело: Reuters

Виробник добрив Yara побудує в Британії спеціальний завод вартістю $150 млн

Yara International YAR.OL побудує завод у Британії, щоб розширити виробництво групи спеціальних продуктів живлення рослин і біостимуляторів, призначених для збільшення врожайності та покращення якості, повідомив норвезький виробник добрив у вівторок.

Завод, який буде побудовано поблизу заводу Yara в Поклінгтоні в Йоркширі, дозволить компанії подвоїти потужність так званої продукції YaraVita.

Нове підприємство коштуватиме приблизно 150 мільйонів доларів, а виробничі потужності на заводі можуть бути розширені за потреби, сказав представник Yara.

Продукти живлення зазвичай можуть підвищити врожайність на 3-8%, а в деяких випадках до 30%, підвищуючи прибутковість фермерів і окупність інвестицій, сказав Yara.

Завод, призначений для обслуговування глобального ринку.

Джерело: Nasdaq

Стан посівів залишається хорошим в більшості країн Європи

Нещодавно оприлюднені звіти про врожай показують, що стан посівів залишається хорошим в більшості країн Європи. Але це контрастує з поганими перспективами в Іспанії, Португалії та деяких частинах Північної Африки. Стан посівів також продовжує контрастувати в США.

В Іспанії, Португалії, Алжирі, Марокко та Тунісі збір врожаю вже йде або скоро почнеться. Незабаром ми отримаємо повне підтвердження врожайності, але очікування низькі (Комісія ЄС) і означатимуть високі потреби в імпорті в сезоні 2023/24.

Проте в більшості інших регіонів Європи, включно з основними країнами-експортерами, все ще є хороший потенціал урожаю. Велика кількість опадів у великих частинах Європи уповільнила весняний посів, але означає хорошу вологість для вирощування сільськогосподарських культур. Тим часом хороша вологість ґрунту компенсує кількість опадів, яка перевищує норму в країнах Балтії.

Прогнози врожайності кукурудзи та соняшнику були знижені, частково через затримки посіву через холодну/вологу погоду. Але ці прогнози залишаються вищими за середні значення за п'ять років. Урожайність ярого ячменю впала на 0,14 т/га до 3,90 т/га, що ще нижче середнього показника за 5 років у 4,19 т/га.

У США є ознаки того, що посіви озимої пшениці стабілізуються. Співвідношення оцінок «добре/відмінно» дещо зросло (на 2 відсоткові пункти) щотижня до 31% станом на 21 травня (USDA), але все ще дуже низько. Тим часом посів кукурудзи та сої йде добре, і цього тижня загалом очікується більш сприятлива погода.

Джерело: Аhdb.org.uk

Велика кількість китайської пшениці завдає шкоди кукурудзі та сої зі США та Бразилії

Надлишок дешевої пшениці в Китаї замінює значні обсяги кукурудзи на величезному ринку кормів, кажуть виробники кормів і аналітики, стримуючи попит як на кукурудзу, так і на соєвий шрот, потенційно знижуючи імпорт.

Перехід Китаю з кукурудзи на пшеницю відбувається в невдалий час для Бразилії та Сполучених Штатів, головних постачальників сої та кукурудзи до найбільшого у світі покупця обох культур.

Цього року Бразилія зібрала рекордний врожай сої, але поставки до Китаю наразі відстають від показників минулого року. Тим часом Китай скасував замовлення на американську кукурудзу на понад 800 тис. тонн за останні тижні, оскільки покупці чекають дешевших варіантів пізніше цього року.

Китай, провідний у світі виробник пшениці, цього місяця почав збирати врожай, який, як очікується, буде чудовим, але він також закупив рекордні обсяги пшениці з-за кордону, зокрема в Австралії.

Загальний імпорт пшениці нараховується в 6 млн тонн за перші чотири місяці — на 61% більше, ніж рік тому. Наближення внутрішнього врожаю підштовхнули китайські ціни до 15 % падіння за останні два місяці, зробивши зерно дешевшим варіантом, ніж кукурудза в багатьох регіонах.

Джерело: Nasdaq

Південна Корея купує 135 тис. тонн пшениці в США, Австралії та Канаді

Група південнокорейських борошномельних заводів купила приблизно 135 тис. тонн борошномельної пшениці зі Сполучених Штатів, Австралії та Канади на міжнародному тендері, повідомили європейські трейдери.

Близько 50 тис. тонн було закуплено у Сполучених Штатах, 50 тис. тонн було придбано для відправлення з Австралії, та 35 тис. тонн з Канади.

За словами трейдерів, угода стосувалася кількох різних типів пшениці, і всі вони були куплені на умовах FOB.

Закупівля в США включала м’яку білу пшеницю з вмістом білка приблизно від 9,5% до 11%, куплену в середньому за $260/тонну, м’яку білу пшеницю з 8,5% протеїну за $270/тонну, тверду червону озиму пшеницю з 11,5% білка – $330/тонну та північна яра/темна пшениця з 14% протеїну – $320/тонну.

Зазначається, що американську пшеницю закупили у торгового дому United Grain Corporation.

Австралійська закупівля включала австралійську тверду пшеницю, яку придбали приблизно за $340/тонну, а австралійську стандартну білу – приблизно за $275 та $280/тонну. Вважається, що австралійська пшениця була куплена у торгового дому Mitsui.

Джерело: Nasdaq

Тайванська MFIG купила близько 65 тис. тонн кукурудзи в Бразилії

Тайванська закупівельна група MFIG купила близько 65 тис. тонн фуражної кукурудзи для тварин, яка, як очікується, буде постачатися з Бразилії.

Вважається, що його продав торговий дім Amaggi.

Кукурудзу було придбано з орієнтовною премією 139,00 центів США за бушель c&f за контракт CU3 на кукурудзу в Чикаго у вересні 2023 року .

Трейдери сказали, що на тендері домінувала бразильська кукурудза, а шість інших торгових домів також пропонували по 65 000 тонн з Бразилії. Пропозицій кукурудзи з США не надходило.

Повідомляється, що одна пропозиція щодо 65 000 тонн аргентинської кукурудзи була зроблена торговим домом Pan Ocean з премією 147,88 центів за бушель c&f за чиказький вересневий контракт.

Через занепокоєння щодо якості, аргентинську кукурудзу приймуть лише якщо вона буде найнижчою пропозицією та щонайменше на 4 центи за бушель буде дешевше за другу найдешевшу кукурудзу з інших країн, кажуть трейдери.

Було зроблено дві пропозиції по 52 тис. тонн південноафриканської кукурудзи кожна, причому найнижча від торгового дому Posco – з премією 141,58 центів за бушель до вересневого контракту Чикаго.

Джерело: Nasdaq

Міністерство сільського господарства США на 2023 рік прогнозує колосальні врожаї, мізерні ціни та незначне відставання

Останній звіт Міністерства сільського господарства США (USDA) про світову оцінку пропозиції та попиту на сільськогосподарську продукцію (WASDE) підтвердив, що вантажний потяг із зерном прямує до ринків 2023 та 2024 років, і фермерам у всьому світі потрібно підготуватися до різкої зміни цін, яке обов’язково послідує за ним.

«Як відомо кожному учаснику зернового ринку, подвійний рекорд виробництва кукурудзи/соєвих бобів — це палиця з двома кінцями, оскільки рекорди призведуть до більших перенесених залишків, що переведе ціни в сталий тренд..

Урожай кукурудзи, який, за прогнозами Міністерства сільського господарства США, перевищить рекорд 2016 року в 15,1 млрд бушелів (387.75 млн тонн), зменшивши середню ціну наступного року до $4,80, що буде на $1,80 нижче середньої ціни цього року. Так само ймовірний рекордний урожай сої цього року означає, що її прогнозована середня ціна впаде з $14,20 за бушель до $12,10 за бушель.

Джерело: Farmersadvance

У сільськогосподарському секторі ізраїльська технологія досягла значних змін, особливо у створенні унікальних рішень для посушливих кліматичних умов із обмеженими ресурсами.

Три компанії, які роблять революцію в сільському господарстві та впливають на наш світ

1. ICL Group (ICL: NYSE)

Яскравим прикладом є спеціалізована мінеральна компанія та один із найбільших у світі виробників добрив. Однією з найбільш багатообіцяючих інновацій ICL є їхня нова технологія внесення добрив eqo.x. Це сучасне добриво з контрольованим вивільненням з біорозкладаним покриттям робить революцію в галузі виробництва добрив, максимізуючи ефективність використання поживних речовин. Зводячи до мінімуму втрати поживних речовин у навколишнє середовище, eqoX гарантує, що більше поживних речовин доступне для живлення сільськогосподарських культур, тим самим збільшуючи врожайність і покращуючи стійкість сільського господарства. Компанія також запустила ICLeaf в Індії.

2. Нетафім – ізраїльська компанія, яка робить внесок у цю технологічну революцію в сільському господарстві, є Netafim. Компанія Netafim, відома своєю новаторською роботою в галузі крапельного зрошення, вже давно є лідером у розробці стійких рішень для вирішення проблем сільського господарства. Технологія розумного зрошення Netafim використовує дані в реальному часі для коригування графіків і кількості поливу, забезпечуючи оптимальні умови для росту рослин. У регіонах, схильних до посухи або дефіциту води, така точність і ефективність мають вирішальне значення.

3. BioBee Biological Systems, компанія має кардинальний підхід до сільського господарства завдяки своїм біологічним інтегрованим рішенням для боротьби зі шкідниками. BioBee використовує корисних комах і кліщів для біологічної боротьби зі шкідниками, зменшуючи потребу в хімічних пестицидах. Їхній метод не тільки допомагає контролювати шкідників, але й підтримує здоров’я посівів, уникаючи хімічних залишків. Вони також покращили спосіб запилення, особливо в теплицях. Замість того, щоб покладатися на вітер чи інших комах, BioBee використовує одомашнених джмелів, які виявилися більш ефективними та ефективними запилювачами. Ця технологія забезпечує кращу врожайність і якість культури.

Джерело: Livemint

Сільське господарство у Йорданії становить 6% ВВП

Міністр сільського господарства, інженер Халед Муса Аль-Хенефат, заявив, що сільськогосподарський сектор Королівства Йорданії становить приблизно 20% національної економіки та 6% ВВП.

Під час панельної дискусії, що відбулася у вівторок, Аль-Хенефат представив огляд досягнень Міністерства сільського господарства. Він також підкреслив запуск міністерством першої стратегії продовольчої безпеки в Королівстві та звільнення ринків сільськогосподарських ресурсів від монополій.

Що стосується надання підтримки сільськогосподарському сектору, Аль-Хенефат зазначив, що міністерство надало підтримку на суму 125 мільйонів йорданських динарів ($176,2 млн) через програму Resilience in Agriculture та розвиток ланцюга створення вартості та інновацій Aradi.

Міністерство схвалило уніфікований контракт щодо збільшення участі приватного сектора в інвестиціях у сільське господарство, запустило інвестиційний проект сільськогосподарських станцій і створило сільськогосподарські промислові комплекси в Південній долині Йордану.

Він також відзначив відкриття штаб-квартири йордансько-палестинської компанії з продажу сільськогосподарської продукції в Аммані та її першої філії в Єрихоні. Він зазначив, що компанія почала експорт на 14 європейських ринків і чотири ринки Перської затоки. Він очікує, що експорт компанії досягне 10 000 тонн у 2023 році після досягнення 2000 тонн у 2022 році.

Джерело: Jordannews.jo

Канадська свинарська промисловість стикається із закриттям заводів

Канадська індустрія свинини продовжує стикатися з перешкодами у відновленні попиту на свинину та зростання цін, що підкреслюється закриттям переробного заводу Olymel у Валле-Джонкшн, Квебек, і заводу HyLife у Міннесоті.

Стівен Хекберт, виконавчий директор Канадської ради зі свинини (CPC), каже, що закриття не обов’язково повинні відбуватися в Канаді, щоб вплинути на канадський ринок, оскільки ринок Північної Америки тісно пов’язаний.

Є ринок для канадської свинини, але тут також потрібно знайти правильну ціну, каже Гекберт. Поточний цикл простою має «особливо важкий вплив на нашіх переробників в даний момент», зазначає він.

Зараз це може бути складно, але майбутнє, каже Гекберт, виглядає досить позитивним.

Що стосується майбутніх стосунків Канади з Китаєм, то після півторарічної відсутності доступу на китайський ринок Рада сподівається налагодити більш прямі стосунки в Китаї завдяки збільшенню присутності в країні.

Джерело: Realagriculture

Більше молока, нижчі ціни: прогноз молочної галузі на 2024 рік

Прогноз USDA щодо молочної промисловості на наступний рік показує зростання виробництва молока, нижчі ціни та відносно хороші перспективи.

Очікується, що виробництво молока у 2024 році зросте на $2,2 млрд, або приблизно на один відсоток. У прогнозній раді Департаменту сказано, що молочне стадо буде меншим, але очікується збільшення надою молока на корову. Очікується зниження цін на продукцію та класи молока. На молочному ринку також прогнозується зниження цін на сир, масло та інші товари.

Ціни на сир трохи знизилися, майже округлившись, але очікується, що ціни на вершкове масло впадуть приблизно на $0,09 за фунт. Ціни на знежирене сухе молоко впали приблизно на $0,07 за фунт.

Джерело: Rfdtv

Інфляція у Великій Британії: ціни на продукти харчування «тривожно високі», оскільки цукор і молоко стрімко зростають

Ціни на продукти харчування у Великій Британії у квітні продовжували зростати найшвидшими темпами за майже 45 років, різко подорожчали такі основні продукти, як цукор, молоко та макарони.

Темпи, з якими зростали ціни на продукти харчування, незначно сповільнилися, але на рівні 19,1% близькі до рекордних показників.

Це сталося на тлі того, що загальний рівень інфляції у Великій Британії різко знизився до однозначного показника вперше з серпня минулого року.

Однак він не знизився настільки, як очікувалося, і канцлер сказав, що ціни на продукти харчування залишаються "тривожно високими".

За рік до квітня інфляція становила 8,7%, що нижче з 10,1% у березні, але вище очікуваних 8,2%.

Джерело: ВВС


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux