Майже 20 мільярдів гривень отримали аграрії за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
Богдану Малому лише 32 роки, але вже цілих 15 із них він працює фермером у Хотинському районі, що в Чернівецькій області. Свій шлях розпочав ще 17-річним юнаком, вже в цьому віці чітко розумів, що хоче і знав, як цього досягти. Богдан жартує, що навчатися вступив заочно на економічний факультет, щоб могти одразу бути директором господарства. Яблуневий сад у 18 га — це проект під назвою «Роси Буковини», яким вся родина Малих займається вже багато років. Це і тато Василь, і мама Зоряна, і сестра Лєра. Директором фермерського господарства, як і планувалося, є Богдан. Яблука вирощують на внутрішній ринок, та 32-річний господар хоче спробувати вийти на новий рівень. Йдеться і про нові технології вирощування плодів, і про зовнішній ринок збуту. Тож майбутній проект — сад із яблуками площею в майже 15 га — закладатиме за новітніми технологіями й орієнтуватиметься на експорт. У саду планує посадити плоди «Гала», «Фуджі».
Власне, план-ідея і відкриття урядової програми «єРобота» з отримання гранту на створення саду вдало збіглися в часі для фермера і ФГ «Роси Буковини» вже серед учасників програми. Сума їхнього гранту становитиме 6 млн грн. На ці кошти молодий фермер збирається закупити саджанці та шпалери.
Богдан дуже оптимістичний та працьовитий господар. Розповідає, що, мешкаючи за 15 хв від кордону, мав змогу ще в перший день війни виїхати з України, але, як то кажуть, навіть у голову таке не приходило: полишити своє господарству та Батьківщину. Свої ідеї та плани чоловік звик реалізовувати й доводити до діла.
Мінагрополітики бажає членам родинного господарства ФГ «Роси Буковини» залишатися такими ж вправними та вірними господарями української землі. Нехай новий проект приносить лише втішні результати, а буковинські яблука будуть одними з найкращих на міжнародному ринку.