портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Врегулювання законодавства - передумова ефективного розвитку органічного виробництва, – Олексій Павленко

Опубліковано 02 лютого 2016 року, 15:27

 «Україна у короткостроковій перспективі може стати органічним кошиком світу. Проте наріжним каменем до розвитку органічного землеробства в Україні є врегулювання законодавчого поля», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на порталі «Лівий берег».

Зокрема, на думку Міністра, чинний Закон України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» у редакції від 03.09.2015 (зі змінами від 12.02.2015) належним чином не забезпечує розвиток органічного виробництва в Україні. Крім того, Закон суперечить діючим нормативним документам, які регламентують органічне виробництво в частині неоднозначності положень щодо Правил органічного виробництва та обігу органічної продукції, порядку сертифікації органічного виробництва, здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю операторів органічного ринку. Це викликало необхідність прийняття в 2016 році нової редакції цього Закону.

Олексій Павленко повідомив, що Міністерство в рамках розроблення та підготовки проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» у 2015 році залучило до обговорення широке коло експертів та учасників ринку, провівши 8 засідань робочої групи з питань вдосконалення законодавства і нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва. 

«Мета нової редакції Закону дуже проста - забезпечити повноцінний та ефективний розвиток органічного виробництва у країні», - наголосив Міністр.

Говорячи про стратегічні напрямки розвитку аграрного сектору на період до 2020 року, Міністерство аграрної політики та продовольства запропонувало такі основні індикативні показники розвитку органічного виробництва:

-         зростання частки сільськогосподарських угідь, сертифікованих відповідно до органічних стандартів у 2017 році до 5 %, у 2020 році – до 7 %;

-         збільшення кількості сертифікованих органічних товаровиробників, що займаються виробництвом молока, овочів, фруктів та лікарських рослин до 2017 року не менше, як у 3 рази, до 2020 р. - у 10 разів;

-         зростання частки органічної продукції у 2017 році до 7%.

«Впровадження подібних методів господарювання вирішить і ряд соціальних проблем, які мають місце останнім часом. Це, насамперед, створення додаткових робочих місць у сільській місцевості, нових перспектив для малих та середніх фермерських господарств, нарощування експортного потенціалу органічної продукції, яка останнім часом  користується зростаючим попитом у світі», - впевнений Олексій Павленко.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux