Впровадження точного землеробства підвищить ефективність ведення сільського господарства, - Топчій

Опубліковано 06 червня 2019 року, 09:00

Нагальні потреби збереження ґрунтів, підвищення їх родючості та ефективності використання, оптимізації, ощадливого використання добрив, ЗЗР, насіння та інших ресурсів спонукають до пошуку інноваційних шляхів ведення сільськогосподарського виробництва. Так, однією із загальносвітових тенденцій і практик є застосування точного землеробства.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час панельної дискусії «Розвиток систем точного землеробства – наше майбутнє», яка пройшла в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» 4 червня. Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Українського клубу аграрного бізнесу, НААН України, Державного космічного агентства України, аграрних компаній та підприємств.

«Перехід до точного землеробства дозволить удосконалити та підвищити рівень технологій вирощування сільськогосподарських культур. Зокрема, йдеться про використання GPS, сенсорів, безпілотних літальних апаратів, диференційованого внесення добрив, висіву насіння та іншої техніки, яка допомагатиме аграріям ставати більш конкурентоздатними», - відмітив Володимир Топчій.

Заступник Міністра додав, що отримані 70 млн тонн зерна та рекордний експорт сільськогосподарської продукції у 2018 році ($18,8 млрд) став можливим, у тому числі, й за рахунок переходу на сучасні технології та використанню інноваційної техніки та обладнання у сільськогосподарському виробництві.

«Сьогодні навіть невеликі господарства із земельним банком від 100 га і більше можуть успішно застосовувати окремі елементи точного землеробства, підвищуючи ефективність виробництва», - підкреслив Володимир Топчій.

Довідково:

За оцінками експертів, наразі в Україні окремі елементи точного землеробства застосовуються на 20-30% оброблюваних площ (близько 8 млн га). Агрохолдинги України використовують елементи точного землеробства на 50% площ – при внесенні ЗЗР, 42% площ – при рухові агрегатів, і лише по 4% площ – при посіві та внесенні мінеральних добрив. В той час, як в США майже 80% аграріїв використовують ті чи інші елементи точного землеробства.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux