Впровадження реформи гідротехнічної меліорації земель обговорили на Дніпропетровщині

Опубліковано 20 травня 2023 року, 10:45

Керівництво Мінагрополітики, Держрибагентства, Дніпропетровської ОВА та сільськогосподарських підприємств області обговорили практичні кроки реформи гідротехнічної меліорації земель у Дніпропетровській області. 

«В Україні продовжує активно розгортатися реформа у сфері гідротехнічної меліорації земель. Перші організації водокористувачів були створені ще наприкінці минулого року. Мінагрополітики продовжує всебічно підтримувати цю, фактично революційну, ініціативу Уряду, яка має перезавантажити функціонування та забезпечити розвиток меліоративного комплексу України. Основна мета реформи - збільшення ефективності управління та розвиток меліорованих систем для збільшення родючості ґрунтів та відповідно урожаю. Водночас у 2023 році планується надання державної підтримки сільгосптоваровиробникам, які використовують меліоровані землі та провадять сільськогосподарську діяльність із застосуванням гідротехнічної меліорації. Пріоритет в наданні такої допомоги буде у сільгосптоваровиробників, які створюють організації водокористувачів», - зазначив на зустрічі заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

«Сьогодні для створення організацій водокористувачів в державі розроблено все необхідне законодавче підґрунтя. Понад 20 ОВК вже створено. Наступним кроком реформи буде створення оператора, якому буде передана меліоративна інфраструктура верхнього рівня.  Вирішити це завдання покликаний законопроект № 7577, який зараз знаходиться на розгляді в ВРУ», - звернув увагу радник Міністра аграрної політики та продовольства Михайло Соколов.

Зі свого боку, перший заступник Голови Держрибагентства Тарас Кот поінформував присутніх про процес впровадження реформи, як на практиці відбувається робота з водокористувачами та ініціативними групами зі створення ОВК. А також зупинився на проблемах передачі окремо визначеного майна, необхідного для комплексного функціонування гідротехнічної інфраструктури Дніпропетровської області від Держводагентства до Держрибагентства.

«Наразі в області створено дві організації водокористувачів, які в процесі розгортання меліоративної реформи самостійно зможуть визначати пріоритети свого розвитку, залучати для цього відповідне фінансування, в т. ч. і грантове. Модернізація застарілого обладнання, економне використання води та електроенергії, направлення фінансових ресурсів саме на ту проблему, яка потребує вирішення – це лише частина переваг для водокористувачів, які об’єднуються у ОВК», - повідомив Тарас Кот.

Висловлюючи підтримку процесів у сфері гідротехнічної меліорації земель, перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов  запевнив, що обласна держадміністрація активно сприятиме продовженню меліоративної реформи на Дніпропетровщині. Оскільки у цьому безпосередньо зацікавлені сільгоспвиробники, які працюють у важких умовах воєнного часу потребують дієвої державної підтримки.

«Нині аграрії Дніпропетровщини формують організації водокористувачів. Це частина меліоративної реформи, яка в перспективі дає їм переваги. Зокрема  аграрії отримають повноваження з управління меліоративними системами та самостійно зможуть визначати, яке обладнання слід модернізувати найперше. А ще – залучати інвесторів», – підкреслив Володимир Орлов.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux