Віталій Коваль обговорив з представниками Всеукраїнської аграрної ради ключові питання розвитку та підтримки агросектору

Опубліковано 17 квітня 2025 року, 17:59

Під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля відбулася нарада з представниками Всеукраїнської аграрної ради. Участь у нараді взяли перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступниці Міністра Оксана Осьмачко, Людмила Шемелинець, державний секретар Олександр Бірюков, представники структурних підрозділів.

Учасники засідання обговорили питання розвитку та відновлення агросектору. Зокрема, підтримки релокованих з окупованих та прифронтових територій підприємств, пришвидшення застосування мораторію до кредитів, наданим підприємствам з окупованих територій, врегулювання знижки на експорт залізницею агропродукцї з прифронтових територій, необхідність збільшення обсягів державної підтримки підприємств з прифронтових територій, реформу меліорації, зміни до грантів на садовий сектор, .порядку встановлення мінімальних допустимих експортних цін. 

Віталій Коваль наголосив – підтримка аграріїв на прифронтових територіях залишається незмінним пріоритетом Мінагрополітики. Бо саме в найгарячіших регіонах сьогодні вирішується продовольча безпека не лише України, а й світу. 

«Мінагрополітики працює над цими питаннями. Зрошення та допомога аграріям, які постраждали від війни – одні з наших пріоритетів. Працюємо і над ініціативою підтримки релокованих підприємств за принципом «гроші ходять за фермером». Загалом грошова підтримка агросектору важлива для Міністерства. Адже за даними Світового банку недофінансування галузі складає 828 млрд грн. Саме тому Мінагрополітики працює над комплексним рішенням. Мова йде про довший термін програм підтримки аграріїв від 3 до 5 років, які будуть прив’язані до відсотку від валової доданої вартості», – зазначив Віталій Коваль. 

Міністр також наголосив на співпраці різних гілок влади. За його словами, програми підтримки мають йти від громад, далі підтримані обласною владою і на рівні держави. Адже фермери – це платники податків, основа сталих сільських територій. Вони платять податки в місцеві бюджети, формують робочі місця. 

За його словами, в 2024 році агросектор сплатив до бюджету 234 млрд гривень податків. Це відчутна цифра, яка свідчить про необхідність переходу на новий механізм підтримки сільгоспвиробників. 

Також Віталій Коваль повідомив, що Мінагрополітики звернулося до Уряду стосовно необхідності регулювання питання часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам вартості експортних перевезень з прифронтових територій. 

Міністр закликав аграріїв активно користуватися різними програмами підтримки. В тому числі, програмою «Доступні кредити 5-7-9», інструментами Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Фонд співпрацює з банками, які кредитують аграріїв і гарантує покриття до 50% зобов’язань по кредиту. Наразі Фонд здійснює розрахунок можливої суми надання гарантій через банки сільгоспвиробникам на прифронтових територіях. Це розширить можливості доступу фермерів на цих територіях до гарантійних програм. Також користуватися аграрними нотами. 

«Дякую за конструктивний діалог і розуміння. Мінагрополітики активно працює над розширенням і збільшенням підтримки українського аграрія. Ви не зупинилися і тримаєте аграрний «фронт» та докладаєте максимум зусиль задля перемоги», – підкреслив Віталій Коваль.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux