портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

“Виробництво технічного спирту та біоетанолу має бути лібералізовано” - Ярослав Краснопольський

Опубліковано 21 серпня 2015 року, 13:29

“Правове врегулювання виробництва технічного спирту та біоетанолу є ключовими викликами спиртової галузі України”, - про це Ярослав Краснопольський, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України повідомив на нараді з питань розвитку виробництва продукції з використання технічного спирту та біоетанолу, що відбулася 18 серпня у Мінагрополітики. У нараді взяли участь представники Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Державної фіскальної служби та ДП “Укрспирт”.

“На сьогоднішній день виробництво технічного спирту та біоетанолу фактично блокується через недосконалість законодавства та податкової політики держави. У той час як потужності з виробництва спирту завантажені лише на 25%”, - коментує Ярослав Краснопольський.

Більше 80% обсягу реалізації спирту здійснюється для виробництва алкогольних напоїв. При цьому протягом 2010 – 2014 років виробництво і реалізація горілчаних виробів зменшилася на 50% та додатково - на 25% за січень-червень 2015 року проти відповідного періоду минулого року, що призвело до такого ж темпу падіння виробництва і реалізації спирту етилового.

На спирт етиловий, незалежно від мети його використання, встановлено повну ставку акцизного податку (у розмірі 70,53 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту), що обмежує його застосування за ціновим чинником.

“Для того аби виробити засіб із вмістом технічного спирту (миючі засоби, парфюмерна продукція тощо), необхідно сплатити такий самий акциз, як і для виробництва горілчаних виробів. Така ситуація призвела до зупинки виробників спирту технічного та знищення українських виробників та їхню заміну товарами, імпортованими з Білорусії, Польщі, Росії, країн Прибалтики, які ввозяться на митну територію України за кодами на хімічну продукцію 3820, 3811, 3814 згідно з УКТ ЗЕД, щорічний обсяг якої вже складає близько 3,5 млн дал.” - зазначив Ярослав Краснопольський.

Довідково:

У попередні роки на 6 спиртових заводах системи Мінагрополітики було налагоджено виробництво продукції технічного призначення в безперервному потоці, зокрема розчинників абсолютованих багатокомпонентних, які використовуються при виробництві друкарських фарб (на Лужанському експериментальному заводі та Ганнопільському спиртовому заводі), миючих засобів для автомобільного транспорту (на Тхорівському спиртовому заводі та Червоненському заводі продтоварів), засобів проти обмерзання (на Угерському спиртовому заводі), засобів для миття скла (на Юрковецькому спиртовому заводі).

У 2014 році виробництво вказаної продукції зупинилось у зв’язку із тим, що податковими органами було прийнято рішення про ідентифікацію технічних спиртовмісних рідин як спирту етилового та їх оподаткування за повною ставкою акцизного податку (70,53 грн за 1 літр 100% спирту), що призвело до не конкурентоспроможності продукції за ціновим чинником у порівнянні з аналогічною імпортною продукцією.

У зв’язку із цим, виробники побутової хімії, парфумерно-косметичної продукції та іншої продукції технічного призначення, які використовують спирт технічний, відмовилися від його купівлі заважаючи на встановлення цін із урахуванням повної ставки акцизного податку.

Ще одна проблема, яка потребує негайного вирішення: на сьогодні в Україні виробництво спиртового оцту не здійснюється взагалі, а на ринку України домінує дешевий оцет столовий, розлитий у ПЕТ-пляшки, отриманий розведенням водою лісохімічної або синтетичної оцтової кислоти, які в якості складових харчових продуктів заборонені в більшості європейських країн, а у Сполучених Штатах Америки допускається використання технічної оцтової кислоти лише в якості дезінфікуючої або чистильної рідини.

Для вирішення цієї проблеми та встановлення єдиного порядку використання спирту етилового для виробництва оцту харчового, парфумерно-косметичної продукції та спиртовмісної продукції технічного призначення Мінагрополітики спільно із ДП “Укрспирт” розробили проект Закону України “Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту”.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux