Виробництво свинини в ЄС – на найнижчому рівні майже за десятиліття, - огляд іноземних ЗМІ 16-17.03.2023

Опубліковано 18 березня 2023 року, 08:54

Виробництво свинини в ЄС – на найнижчому рівні майже за десятиліття

Для європейських виробників свинини останні 12 місяців були складними (як і для Великої Британії): стрімке зростання витрат на виробництво, подальші спалахи АЧС, нові вимоги до «зеленої політики» та зростанням вартості життя для споживачів – це лише деякі основні проблеми. Усі вони призвели до того, що виробництво свинини в регіоні в 2022 році впало до найнижчого річного обсягу з 2014 року, до 22,1 млн тонн. Це на 5,6 % (-1,3 млн тонн) менше в річному обчисленні.

Усі основні країни-виробники спостерігали значний спад, але найпомітнішим він був для Німеччини. Загалом ФРН фіксує річне падіння виробництва в межах 2-3% з 2017 року, але у 2022 році воно становило майже 10 %. Зафіксована втрата майже півмільйона тонн за 12 місяців. У 2022 році Польща, Іспанія, Данія та Бельгія зіткнулися з падінням річного виробництва на 110 000–180 000 тонн.

Зменшення кількості забою було рушійною силою падіння виробництва. Загальне поголів’я свиней у ЄС у 2022 році становило 237 млн голів, що є найнижчим зареєстрованим показником з 2014 року та різким падінням у річному вираженні – на 12,6 млн голів (-5,1 %). Найбільше скорочення за країнами спостерігалося в Німеччині (-4,8 млн голів), Польщі (-1,9 млн голів), Іспанії (-1,7 млн голів) і Бельгії (-1,1 млн голів).

Джерело: Ahdb


Урожай французької м’якої пшениці стабільний, посів ярого ячменю завершено

Стан посівів м’якої пшениці у Франції був стабільним протягом тижня до 13 березня. Причому 95 % посівів отримали оцінку «добре» або «відмінно», як і в попередні два тижні, повідомив у п’ятницю FranceAgriMer.

Стабільний рейтинг свідчить про те, що посіви пережили посушливий період у лютому без стресу.

Цього року 95 % посівів пшениці – в доброму і відмінному стані у порівнянні з 92% минулого року.

Для озимого ячменю 92 % врожаю було оцінено як «добре» або «відмінно», що також не змінилося в порівнянні з попереднім тижнем, тоді як показник для твердої пшениці підвищився до 92 % з 91 %.

Фермери завершили посів ярого ячменю за тиждень до 13 березня, випереджаючи 94 % прогресу, який спостерігався рік тому, і середній показник у 72% за останні п’ять років, повідомляє FranceAgriMer.

Посіви ярого ячменю зійшли на 69 % посівних площ проти 37 % тижнем раніше та середнього п’ятирічного показника на 30 %.

Джерело: XM


Йорданія та Саудівська Аравія лідирують із закупівель нового врожаю

Через чотири місяці до початку збору врожаю 2023 року в Росії та Україні державні зернові ради в Йорданії та Саудівській Аравії почали закупівлі імпортної пшениці, а їхні колеги в регіоні продовжують купувати зерно з урожаю 2022 року.

Понад 40 % усього світового експорту пшениці йде на Близький Схід і Північну Африку, де багато урядів контролюють борошномельну промисловість і ціни на хліб.

У маркетинговому році 2022–23 (з липня по червень) Міністерство сільського господарства США підрахувало, що порти та прикордонні пункти двох регіонів перевантажать 39 млн тонн і 47 млн тонн пшениці відповідно. Це буде більше, ніж сукупний експорт із Росії та ЄС, двох найбільших у світі експортерів зернових культур.

Джерело: Hellenicshippingnews


Індія повинна обмежити експорт пшениці, щоб поповнити місцеві запаси, – борошномели

Індія повинна продовжити заборону на експорт пшениці, яка діє з минулого року, щоб допомогти забезпечити зниження внутрішніх цін і достатні запаси для споживачів, заявив у четвер представник борошномельного виробництва.

Хоча конкретної дати закінчення дії заборони немає, урядові та галузеві джерела повідомили, що її планується переглянути наступного місяця. Reuters минулого місяця повідомило, що Індія розглядає можливість продовження терміну дії.

«Зусилля уряду окупилися, і місцеві ціни впали, що полегшило становище споживачів і широкий спектр галузей промисловості, включаючи виробників хліба та печива», — сказав Прамод Кумар, президент Федерації борошномелок Індії.

«Заборона на експорт пшениці має тривати», – сказав він.

Джерело: Zawya


Світовий ринок пшениці спокійний у порівнянні з минулим роком

Це були важкі декілька тижнів для ринків зерна, оскільки ціни на ф’ючерси впали з кількох причин, включаючи очікування щодо продовження поставок пшениці з регіонів Чорного моря та занепокоєння щодо повільних темпів експорту американської кукурудзи.

Чиказька травнева м’яка пшениця зазнала найбільшого падіння у відсотках за два тижні з 23 лютого по 10 березня, впавши на 9,5 %.

Тверда червона яра пшениця в Міннеаполісі подешевшала на 8,6 % за той же період, тоді як кукурудза в Чикаго впала на 6,37 %.

Соєві боби показали кращий результат, подешевшавши лише на 1,3 %, за рахунок компонента шроту, який зріс на 1,7 %.

Але соєва олія була під великим тиском, подешевшавши майже на 9 %.

Ріпак впав приблизно на 5,5 %.

Ціни на зерно падають, оскільки занепокоєння щодо світової пропозиції менш гострі, ніж минулого року.

Джерела: Producer


Поривчастий вітер завдає шкоди врожаю пшениці в Пенджабі та Хар’яні безпосередньо перед жнивами

Град і сильний вітер вже почали псувати врожай пшениці, яка перебуває на стадії стиглості.

Стало відомо, що сильний вітер зрівняв урожай пшениці в декількох районах Пенджабу та Хар’яни в ніч на четвер.

Індійський метеорологічний департамент (IMD) у четвер заявив: «Протягом наступних кількох днів у Пенджабі, Хар’яні, Чандігарху, Делі, Раджастхані та Уттар-Прадеш дуже ймовірні дощі з грозою, блискавками, поривчастим вітром і градом».

Експерти з сільського господарства сказали, що оскільки пшениця перебуває на стадії зрілості, збитки будуть дуже значними.

Девіндер Шарма, експерт із сільського господарства, сказав, що екстремальні погодні умови на північному заході стали причиною занепокоєння, оскільки це, швидше за все, знищить урожай. «Хоча вплив збитків буде оцінено пізніше, очевидно, що цього року це вплине на виробництво пшениці в країні. І це ще більше поставить фермерів у біду», — сказав Шарма.

Тим часом експерти з пшениці заявили, що хвороба бурої іржі, яка спричиняє зменшення ваги зерна, була зареєстрована в кількох районах Пенджабу та Хар’яни.

Джерело: Tribuneindia


Strategie Grains скорочує врожай пшениці в ЄС

Консалтингова компанія Strategie Grains у четвер знизила свої прогнози щодо виробництва та експорту м’якої пшениці в Європейському Союзі на поточний і майбутній сезони.

Французька компанія очікує, що в сезоні 2023/24 року виробництво м’якої пшениці в ЄС становитиме 129,5 млн тонн, що нижче прогнозу в 129,7 млн тонн у лютому.

Це буде на 3,5 % більше, ніж виробництво у 2022/23 роках, яке було переглянуто до 125,1 млн тонн.

«Хоча повернення дощів у Західній Європі вказує на кращі умови для поточного розвитку сільськогосподарських культур, рівня опадів недостатньо для повного усунення ризику посухи в довгостроковій перспективі, особливо у Франції та Іспанії», — йдеться у щомісячному звіті консультантів.

Стосовно експорту м’якої пшениці, Strategie Grains скоротила свій прогноз на поточний сезон на 100 тис. тонн, до 30 млн тонн, через нижчі, ніж очікувалося, потоки з Болгарії та Румунії.

Компанія зменшила свій прогноз щодо експорту м’якої пшениці з ЄС у 2023/24 на 300 тис. тонн, до 30,3 млн тонн.

Джерело: Nasdaq 


Аргентина знову скорочує прогнози щодо сої та кукурудзи через тривалу посуху

Аргентинська зернова біржа Буенос-Айреса знизила в четвер свій прогноз виробництва сої на 2022/2023 рр. до 25 млн тонн, різко знизившись із 29 млн тонн, які раніше оцінювалися, оскільки врожай продовжує страждати від тривалої посухи.

Нова оцінка є найгіршим показником для зерна, основної товарної культури Аргентини, майже за чверть століття, повідомляє біржа, оскільки відсутність дощу та рекордно високі температури спустошили сільськогосподарський сектор.

Джерело: Reuters


Великий австралійський урожай тисне на ціни 

Австралія виробила рекордний урожай ріпаку у 2022/23 маркетинговому році – 8,3 млн тонн, який був дуже привабливим для імпорту в ЄС. Експорт ріпаку з Австралії був сильним: у період із 22 листопада по 23 січня було експортовано понад 2,1 млн тонн (Австралійське бюро статистики).

За даними Stratégie Grains, очікується, що імпорт насіння ріпаку в ЄС становитиме 6,8 млн тонн у 2022/23 маркетинговому році.

Станом на 12 березня ЄС імпортував 5,8 млн тонн ріпаку за 37 тижнів, що на 56,9 % більше, ніж за той же період минулого року. З них частка ринку Австралії в ЄС становила 41,2 % (2,375 млн тонн), поступаючись Україні, на яку припадає 49,8 % цього загального експорту (2,866 млн тонн). На аналогічний період минулого року це становило 34 % і 44,1 % відповідно.

Якщо оцінка імпорту Stratégie Grains у 6,8 млн тонн буде реалізована, очікується, що ЄС імпортуватиме понад 1 млн тонн ріпаку до кінця червня. Оскільки більша частина поставок з України вичерпалася, ймовірно, це буде австралійське походження. Чи можемо ми побачити, що австралійське походження матиме найбільшу частку ринку в 2022/23? Маючи значні запаси ріпаку, Австралія має можливість заповнити цю прогалину.

Джерело: Ahdb


Аквакультура стала найціннішою індустрією морепродуктів Австралії

Відповідно до нещодавнього звіту Австралійського бюро сільськогосподарської та ресурсної економіки та наук (Abares), аквакультура стала найціннішою індустрією морепродуктів Австралії, вперше обігнавши виловлену дику рибу в 2021-2022 роках за валовою вартістю виробництва (GVP ) і досягнувши максимальної вартості понад $2 млрд.

У звіті встановлено, що GVP сектора зросло на 9% у 2021 році і зараз становить 56% від загальної вартості індустрії морепродуктів.

«Попит на прісноводних раків ненаситний», — сказав президент Асоціації фермерів Red Claw у Північному Квінсленді. «І ціни справді хороші. У нас, як у фермерів, просто проблема з’ясувати, як виробляти їх достатньо. Якщо ви можете їх виростити, ви можете їх продати».

Доктор Келлі Кондон, дослідник з Університету Джеймса Кука та експерт з аквакультури, сказала, що галузь розвивається завдяки масштабним інвестиціям і покращенню її стійкості та ефективності.

Джерело: Theguardian


Таїланд випустив перші сертифіковані яйця з низьким вмістом вуглецю 

Charoen Pokphand Foods випустила 23 категорії свіжих яєчних продуктів, які були сертифіковані «Зменшення глобального потепління» — це перші яйця, які отримали таку позначку в Таїланді.

Тайська компанія каже, що ці яєчні продукти, включно з яйцями, вирощеними на вільному вигулі, демонструють її прагнення звести до нуля чисті викиди до 2050 року та пропонують споживачам вибір екологічно чистих яєць з низьким вмістом вуглецю.

Минулого року виробництво яєць на підприємстві вже скоротило викиди парникових газів на 617 000 тонн CO2-еквівалента.

На сьогоднішній день CP Foods повідомляє, що понад 800 харчових продуктів компанії, включаючи свіжу свинину, курку, креветки та корми для тварин, сертифіковані за вуглецевим слідом, а 50 продуктів отримали позначку «Зменшення глобального потепління» від Thailand Greenhouse Gas Management. Організація.

Джерело: Poultryworld


В Індії зросло виробництв молока, м'яса, яєць

«Основна статистика тваринництва», підготовлена Міністерством рибного господарства, тваринництва та молочного господарства після комплексного вибіркового дослідження, показала збільшення виробництва молока, яєць і м’яса в Індії.

У звіті йдеться, що загальне виробництво молока в країні становило 221,06 млн тонн у 2022 році. Індія продовжує залишатися найбільшою країною з виробництва молока у світі. Виробництво зросло на 5,29% порівняно з попереднім роком, йдеться у звіті. Забезпеченість молока на душу населення становила 444 г на добу.

Загальне виробництво яєць в країні склало 129,60 млрд шт., що на 6,19% більше, ніж у попередньому році. Забезпеченість яєць на душу населення становить 95 яєць на рік.

Загальне виробництво м'яса в країні склало 9,29 млн тонн. Порівняно з минулим роком це більше на 5,62%. Виробництво м'яса птиці склало 4,78 млн тонн, що склало близько 51,44% від загального виробництва. Виробництво м'яса птиці зросло на 6,86% порівняно з попереднім роком.

Джерело: ThehinduБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux