Віктор Канцурак: аграріям важливо правильно подавати документи для бронювання та розбронювання своїх працівників

Опубліковано 28 липня 2022 року, 12:08

Міністерство аграрної політики та продовольства України на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 року №194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» продовжує приймати документи на бронювання та розбронювання військовозобов’язаних.

За останні п’ять місяців у відомство надійшло та було розглянуто  десятки тисяч заявок на бронювання військовозобов’язаних для проведення польових робіт. За результатами обробки документів державний секретар Мінагрополітики Віктор Канцурак звертає увагу на ключові вимоги до оформлення пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних. Якщо подані заявки оформленні з порушенням вимог, або не в повному обсязі, далі їх не розглядають та автоматично повертають заявнику.

«Найчастіше ми стикаємося з тим, що підприємства подають неповний пакет документів на бронювання, або документи оформлені з порушенням вимог, наприклад треба зазначати тільки рік народження без дати і місяця, військове звання та облікова спеціальність не відповідають запису у військовому білеті, вказана неточна назва територіального центру тощо. У тому випадку, коли хоча б один документ  з переліку відсутній, або має неточні дані,  Мінагрополітки  не має права для розгляду та подальшого погодження у Міністерстві оборони України», – акцентував державний секретар Міністерства аграрної політики та  продовольства Віктор Канцурак.

Хто підлягає бронюванню?

Забронювати можна військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).

Юридичні особи, які залучені до виконання таких завдань/замовлень, отримують основні показники мобілізаційного плану, з ними також укладають договори (контракти) в передбаченому законодавством порядку.

Пропозиції щодо військовозобов’язаних працівників,  як подавати?

Підприємство має надати документ (дата та номер рішення) від обласної військової адміністрації або органів місцевого самоврядування, який підтверджує, що воно залучене до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), а також вказати дату й номер відповідного договору.

Крім того, необхідно обов’язково додати супровідний лист із належним обґрунтуванням.

Форми та зразки вищевказаних документів доступні за посиланням.

Усі документи надсилати на електронну скриньку Agromobplan2022@gmail.com.

Алгоритм подачі документів:

 • супровідний лист із обґрунтуванням пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних, зазначенням електронної адреси, контактних номерів телефонів та осіб тощо за орієнтовною формою у форматі pdf;
 • пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних за визначеною формою, що додається, у форматі Excel;
 • ці ж пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних за підписом керівника у форматі pdf;
 • номер договору про виконання підприємством мобілізаційних завдань (замовлень);
 • копію листа обласної військової адміністрації або Київської міської військової адміністрації про підтвердження наявності у підприємства мобілізаційних завдань (замовлень);

Працівника звільнено з роботи і його потрібно розбронювати, що робити?

Не пізніше одного робочого дня з дати звільнення потрібно надіслати заповнену  таблицю зі супровідним листом, а також копією наказу про звільнення (в темі листа вказати звільнення працівника та назву підприємства) на e-mail: Agromobplan2022@gmail.com.

Телефон для довідок: 0-800-215-010 

Детальна інформація про те, представники яких спеціальностей не можуть бути включені до Пропозицій із бронювання, тут.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux