Відкриті дискусії конкурсантів - ще один крок до прозорості кадрової політики та змін в країні, — Олексій Зубрицький

Опубліковано 08 вересня 2015 року, 16:32

Відкриті дискусії кандидатів можуть стати додатковим етапом відбору керівників підпорядкованих держпідприємств. Про це заявив член конкурсної комісії з відбору керівників держпідприємств Мінагрополітики Олексій Зубрицький під час круглого столу з питань розвитку ДП «Укрспирт».

«Круглий стіл проводиться за дорученням Міністра Олексія Павленка в рамках відкритого конкурсу на позицію керівника Укрспирту. Проводиться вперше, адже таких прецедентів ще не було. Я сподіваюся, що це стане новим стандартом у кадрових відборах. Таким чином, ми зробимо ще один крок до прозорості кадрової політики та змін в країні», — сказав Олексій Павленко.

Ініціативу Міністра позитивно оцінили й самі кандидати. «Ми беремо участь у безпрецедентному відкритому конкурсі, який дійсно закладає нові стандарти роботи державних органів та установ. Отже, я хотів би подякувати організаторам та керівництву Мінагрополітики», — сказав Ростислав Чайківський.

Олексій Зубрицький підкреслив, що запрошення взяти участь у публічному обговоренні отримали всі без винятку претенденти на посаду. Такий формат був обраний аби зібрати максимальну кількість експертних думок та пропозицій щодо розвитку ДП «Укрспирт» та галузі загалом. «Ситуація на підприємстві дійсно непроста. Компанія виготовляє в рази менше продукції від виробничої потужності 60 млн декалітрів. Низька завантаженість заводів призводить до хронічної збитковості та технологічної відсталості. Наприклад, за минулий рік збитки склали півмільярда гривень. За оцінками експертів, тінізація ринку — в межах 30 – 50%. В індустрії працюють 5 тис. чоловік, більшість з них отримують мінімальну зарплатню», — наголосив Олексій Зубрицький.

Для обговорення кандидатам запропонували розглянути питання демонополізації галузі, переваги, недоліки та соціальний аспект приватизації держкомпанії, шляхи розвитку та модернізації, механізми боротьби з тінізацією ринку. Кожен з кандидатів мав рівні можливості для виступу — до 3 хвилин для висловлення думок і пропозицій з кожного питання. Після круглого столу розпочалося заслуховування конкурсних пропозицій претендентів.

Нагадаємо, Міністр Олексій Павленко запропонував принципово новий формат презентації конкурсних пропозицій — публічні дебати — з метою забезпечення прозорості та залучення до відбору максимально широкого кола журналістів, громадських діячів та експертів. «З кожним новим конкурсом ми удосконалюємо процедуру відбору, робимо її ще більш прозорою, відкритою та зрозумілою для суспільства. Журналісти і громадські діячі зможуть почути пропозиції кожного з кандидатів та оцінити їх відповідність посаді голови Укрспирту», — наголошував Олексій Павленко.

Он-лайн трансляцію засідання комісії з відбору директора ДП «Укрспирт» можна переглянути за посиланням на офіційному веб-сайті Мінагрополітики.

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux