портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Відбувся круглий стіл із обговорення законопроекту щодо особливостей приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери

Опубліковано 01 червня 2016 року, 10:48

У роботі круглого сталу взяли участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, заступник Голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, представники Мінагрополітики, Фонду держмайна, підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери, експерти в сфері реформування агропромислового комплексу.

31 травня 2016 року за ініціативою Держпродспоживслужби відбувся круглий стіл із обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери».

У роботі круглого сталу взяли участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, заступник Голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, представники Мінагрополітики, Фонду держмайна, підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери, експерти в сфері реформування агропромислового комплексу.

Голова Держпродспоживслужби наголосив на актуальності роздержавлення ветлікарень та ветеринарних і фітосанітарних лабораторій. За його словами, це дозволить диверсифікувати систему контролю, розвантажити місцеві бюджети, делегувати повноваження на регіональний рівень, залучати приватні господарюючі суб’єкти до роботи із забезпечення епізоотичного благополуччя країни. «Система організації ветеринарних лікарень і лабораторій є надто громіздкою і може бути оптимізована, у тому числі шляхом роздержавлення», - зазначив Голова Служби.

За словами заступника Голови Держветфітослужби Олександра Вержиховського, розробка законопроекту та сьогоднішня зустріч відбулася тому, що «питання назріло із середини» - тобто самі регіони ініціюють проведення приватизації ветлікарень і ветеринарних лабораторій. «Пора делегувати повноваження. Не треба боятися давати приватникам робити справу, яку робить держава», - зазначив Олександр Вержиховський.

У свою чергу начальник Управління економічної діяльності Михайло Лемак наголосив, що під час роботи автори законопроекту намагалися врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін, створити механізми підтримки ветеринарної медицини, забезпечення епізоотичного благополуччя країни, а також створити соціальні гарантії забезпечення прав тих спеціалістів, які сьогодні працюють у системі.

Учасники зібрання обговорили основні аспекти законопроекту, зібрали пропозиції і зауваження для подальшого доопрацювання експертним середовищем.

Нагадаємо, що законопроект щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери опубліковано на сайті Держпродспоживслужби для громадського обговорення.

Як зазначається у пояснювальній записці, зараз до сфери управління Держпродспоживслужби належить 614 лікарень і 319 лабораторій ветеринарної медицини, а також 61 інших підприємств, установ та організацій державної форми власності. Переважна більшість таких підприємств є комерційно непривабливими і лише в деяких випадках можуть становити цінність, виключно через наявність нерухомого майна. Вартість оформлення всіх правовстановлюючих документів на нерухоме майно може перевищувати вартість можливого доходу отриманого від його продажу. За таких умов, приватизація вказаних підприємств за загальними умовами неможлива та недоцільна. Вказані підприємства відіграють важливу соціальну функцію, оскільки представлені практично у всіх районних адміністративно-територіальних одиницях. У той же час, застаріле обладнання, відсутність належного фінансування та неможливість залучення інвестицій призводить до занепаду даних закладів. Фактично, найбільш зацікавленими у збереженні та розвитку вказаних підприємств є його трудовий колектив, який до того ж має відповідний досвід роботи у цій сфері. З огляду на це, завданням держави є забезпечення прозорої та ефективної приватизації вказаних підприємств, а також створення умов щодо їх подальшого розвитку.

Основною метою проекту Закону є впровадження спрощеного процесу прозорої приватизації, що забезпечить передачу засобів виробництва трудовому колективу, збереження робочих місць та соціальної значущості закладів ветеринарної медицини та фітосанітарної сфери.

Закликаємо фахівців ветеринарної галузі, експертне середовище та громадськість долучитися до широкого обговорення цього законопроекту.

 

За інформацією Держпродспоживслужби 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux