В Мінагрополітики обговорили розробку ефективної моделі дорадництва з урахуванням міжнародного досвіду

Опубліковано 31 липня 2019 року, 10:37

Вчора, 30 липня відбулось засідання робочої групи в рамках проекту технічної допомоги ФАО «Надання підтримки для переходу до більш ефективної, дієвої та відповідної системи надання сільськогосподарських дорадчих послуг в Україні» під головуванням заступника Міністра Віктора Шеремети.

У заході взяли участь також координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, представники проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), експерти проекту ЄС «Підтримка впровадження продовольчої та аграрної політики», експерти проекту USAID «Підтримка сільського господарства та розвитку села», експерти Німецько-Українського агрополітичного діалогу, представники Мінагрополітики, профільні асоціації та громадські організації.

«Дорадництво є ефективним інструментом впровадження державної політики в сфері сільського розвитку та сільських територій. Тому важливо спільно з ФАО, профільними асоціаціями, громадськими організаціями напрацювати нову модель розвитку дорадництва з урахуванням набутого власного досвіду та досвіду інших країн», - наголосив Віктор Шеремета.

Також заступник Міністра додав, що держава, громадськість та асоціації мають працювати у державно-приватному партнерстві.

«В цьому році в рамках фінансової підтримки фермерських господарств передбачено 5 млн гривень на часткову компенсацію витрат сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням різних дорадчих послуг. Відповідно державна структура має координувати та контролювати цей процес. Від цього також залежить успішність та розвиток малого підприємництва на селі», - зауважив заступник Міністра.  

Крім того, представники проекту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) ознайомили присутніх з технічним завданням робочої групи щодо розробки функціонально ефективної та стійкої моделі дорадництва в Україні та представили ключові індикатори для визначення кращих дорадчих практик та досвіду.

Також під час зустрічі учасники висловили своє бачення розвитку дорадництва та вирішили спільно з асоціаціями та громадськими об’єднаннями подати до Мінагрополітики свої пропозиції щодо реформування дорадництва. 

Довідково: 

У 2018 році за напрямом бюджетної програми КП КВК 2801230 «Підтримка фермерських господарств» використано 203,5 тис. гривень дорадчими службами Вінницької, Полтавської та Чернігівської областей (з одинадцяти зареєстрованих) за надані 24 фермерським господарствам дорадчі послуги.

На сьогодні до Реєстру внесено 12 сільськогосподарських дорадчих служб. Крім того, в регіонах здійснюють діяльність 373 сільськогосподарських дорадники та експерти-дорадники.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux