Україна має високий потенціал розвитку аквакультури й може доєднатися до гравців світового ринку, – Віталій Головня

Опубліковано 25 травня 2023 року, 17:20

Розвиток сектору аквакультури, нарощування експортного потенціалу рибного господарства, створення справедливих умов для ведення бізнесу обговорили під час семінару «Аквакультура. Актуальне». Захід відбувся під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні за участі представників профільних організацій.

Віталій Головня наголосив, що основне завдання цього року спільними зусиллями розвивати сектор аквакультури в Україні.

«У сфері глобальної продовольчої безпеки аквакультура є одним з найбільш зростаючих секторів. Це одна з найекологічніших галузей, при вирощуванні якої виділяється найменше СО2, у порівнянні з іншими напрямками тваринництва. Споживання риби стає популярним у всьому світі. Починаючи з 2016-го року світова аквакультура випередила глобальне промислове рибальство. І Україна з її природним потенціалом може доєднатися до гравців світового ринку аквакультури», – сказав заступник Міністра агрополітики.

За його словами, Україна, на відміну від низки європейських країн, має значний водогосподарський фонд штучних водойм комплексного призначення. Каскад Дніпра і Придунайські лимани та озера складають понад 1 млн га. До того ж ми маємо 49 тис. водних об'єктів рибного господарства (стави, озера та малі водосховища).

Під час семінару було представлено ґрунтовні доповіді про комплексну концепцію відновлення аквакультури після завершення війни. Доповідачі окреслили низку проблемних питань, які стосуються законодавчого врегулювання галузі, а саме в частині орендних відносин, створення справедливих умов для ведення діяльності бізнесу, стимулювання розвитку марикультури.

Крім того, було зазначено про розширення можливостей доступу до нових ринків, нарощування експортного потенціалу, налагодження діалогу між бізнесом, владою та суспільством.

У семінарі взяли участь представники Департаменту організації використання водних біоресурсів, аквакультури та наукового забезпечення Держрибагентства, ДП «Укрриба», ДУ «Іхтіопатологічна лабораторія», ДУ «МТЦ з аквакультури».

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux