Україна зацікавлена у залученні іранських інвестицій у лісову галузь, розвиток логістики і інфраструктури українського зернового ринку, - Ярослав Краснопольський

Опубліковано 17 березня 2016 року, 11:39

«Важливим доповненням до двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва є взаємна участь у аграрних виставково-ярмаркових заходах обох країн та науково-дослідній сфері сільського господарства.

Україна зацікавлена у залучені іранських інвестицій у лісову галузь України, у розвиток логістики й інфраструктури українського зернового ринку. В контексті стрімкого розвитку агропромислового комплексу нашої держави це питання є одним з пріоритетних. Адже його вирішення забезпечить зростаючі темпи експорту українських зернових на світовий ринок. Про це повідомив Перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський у своєму блозі на сайті «LB.ua».

«Важливим доповненням до двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва є взаємна участь у аграрних виставково-ярмаркових заходах обох країн та науково-дослідній сфері сільського господарства. Зокрема, ми пропонуємо активізувати співпрацю у цьому напрямі, використовуючи механізми Меморандуму про взаєморозуміння в сфері досліджень агропромислового комплексу між Національною академією аграрних наук України та Організацією сільськогосподарських досліджень та освіти Міністерства Сільськогосподарського Джихаду Ісламської Республіки Іран, який було підписано в листопаді 2012 року», - нагадав Перший заступник Міністра.

Крім того, українська сторона готова до співробітництва в галузі карантину та захисту рослин, зокрема через підписання Угоди про співробітництво в галузі карантину та фітосанітарної безпеки, проект якої наразі опрацьовується сторонами. «Перспективною, на мою думку, є співпраця в галузі рибного господарства, яка може здійснюватися за такими напрямами: взаємне вивчення досвіду сторін щодо здійснення охорони та штучного відтворення осетрових риб природних популяцій, обмін досвідом щодо імплементації СІТЕ8 стосовно осетрових видів риб, створення спільних підприємств з розведення та вирощування осетрових, лососевих та інших видів риб», - наголосив Ярослав Краснопольський.

За його словами, всі ці питання та пропозиції були висловлені під час П’ятого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, яка відбулася 5-7 березня 2016 року в іранський столиці м. Тегеран. «Відбулося не просто чергове засідання Міжурядової комісії – фактично ми відновили її роботу після майже 10-річної перерви. Під час засідання були чітко окреслені  зазначені вище напрями розширення двосторонньої співпраці в аграрній галузі. Це було зафіксовано у підписаному Україною та Іраном Меморандумі про взаєморозуміння П’ятого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва. Вважаю, що це - потужний позитивний імпульс для реалізації наявного потенціалу співпраці та поглиблення стосунків між нашими країнами», - повідомив Ярослав Краснопольський. 

«Зважаючи на те, що сільське господарство Ірану є слаборозвинутим, зовнішньоекономічне співробітництво у даній сфері завжди буде актуальним для Тегерану. Ми можемо не тільки поставляти готову продукцію, а й брати участь в освіті іранських сільгоспвиробників, створенні спільних підприємств у сфері сільськогосподарського машинобудування та переробки,  пропонувати українські наукові розробки у цій галузі. Для цього в нас достатньо досвіду. Ми повинні скористатися цим шансом. Тим паче, що під час засідання Міжурядової комісії Україна отримала позитивний сигнал від іранської сторони, яка, підписавши Меморандум, заявила про готовність до створення спільних підприємств та розвитку агропромислового комплексу в Україні. Якісним продовженням засідання Комісії стане проведення вже найближчим часом бізнесового форум в ІРІ, де представники бізнес-кіл обох країн зможуть налагодити безпосередні контакти та обмінятися практичним досвідом», - підсумував Перший заступник Міністра.

 

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux