Україна та Німеччина посилять співпрацю і обмін досвідом у сільському господарстві

Опубліковано 19 травня 2016 року, 16:11

Про це йшлося у ході зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з делегацією Комітету Бундестагу Німеччини з питань продовольства та сільського господарства на чолі з Головою Комітету паном Алоісом Герігом.

Під час зустрічі Тарас Кутовий представив основні напрямки розвитку аграрного сектору на 2016 рік з робочою назвою «3+5». «Ми напрацювали три головні стратегічні пріоритети та п’ять векторів, які будуть реалізовані через них. Перший пріоритет – це завершення земельної реформи. Будемо працювати з Верховною Радою, щоб депутати прийняли законопроект, який створить можливість продажу та банківської застави права довгострокової оренди на землю терміном до 49 років. Це дозволить аграріям використовувати свій головний актив – землю і сформує механізм ціноутворення на ринку цей актив. Щоб учасники ринку та фізичні особи зрозуміли, яка реальна вартість землі. З появою ринкової ціни зникнуть спекуляції, коли хтось віддає свою землю за копійки, бо терміново потребує грошей. Так ми знімемо напруження в суспільстві», - наголосив Міністр.

Він додав, що другим пунктом стратегії є пряма державна підтримка сільського господарства. «З наступного року перестане діяти спеціальний режим ПДВ, тому потреба запровадження прямої підтримки аграріїв стоїть дуже гостро. Плануємо зорієнтуватися на малих та середніх фермерах, яка мають менше 500 га землі в обробітку і не мають доступу до банківського кредитування. Пряма підтримка і працюючий ринок землі – це ті стимули, які потрібні, аби люди забрали свою землю із суборенди і почали самостійно її обробляти», - переконаний Тарас Кутовий.

Міністр повідомив, що третій напрям – це приватизація державних підприємств. «За всі роки незалежності України державні компанії були прибутковими, тому вважаю, що більшість держпідприємств Мінагрополітики мають бути приватизовані. Сьогодні у ВРУ знаходиться відповідний закон, згідно якого майже 200 підприємств знімається із заборони на приватизацію», - пояснив Міністр.

Також Міністр представив наступні п’ять напрямків, які важливо реалізувати. «Це розвиток сільських територій через розвиток малого бізнесу, а отже через додаткові робочі місця, податки, які залишаються на місцях.  На нашу думку це збереже сільський уклад, який існує в Україні і важливий для її сталого майбутнього, - наголосив Міністр. - Так само важливо нарощувати виробництво органічних і нішевих продуктів, це ідеальний сегмент саме для фермерів. Не менш важливими векторами є розвиток ринків збуту, особливо продаж продуктів з доданою вартістю, а також проекти з меліорації, які потенційно дозволять збирати два урожаї на рік на Півдні України»

Останній і дуже важливий напрям, переконаний Кутовий, це розвиток Держпродспоживслужби. «Адже висока якість є ключовим вхідним квитком українських продуктів на європейські ринки. Ми би хотіли щоб цей вхідний квиток мали не тільки великі корпорації, а й малі та середні гравці, які виходили б зі своєю продукцією на європейські ринки. Бачимо своїм завданнями допомогти їм у цьому. У кінцевому результаті, ті українці, які сьогодні працюють за кордоном, зможуть повернутися додому і працювати вже на власних фермах, знаючи, що можуть створювати в Україні продукт із доданою вартістю, на який є попит в Європі», - зазначив Міністр.

У свою чергу Голова комітету Бундестагу Німеччини з питань продовольства та сільського господарства висловив підтримку стратегії «3+5» і повідомив, що дані пріоритети та цілі є схожими з німецькими. «Наш комітет тісно співпрацює з Федеральним міністерством сільського господарства та продовольства Німеччини і в першу чергу ми намагаємось вирішувати питання розвитку сільських територій та прагнемо розвивати їхню інфраструктуру. Переконаний, що наші країни можуть мати взаємну користь від обміну знаннями та досвідом, технологіями. У Німеччині дуже розвинуті наукові дослідження в аграрній сфері, переконаний, що в цьому плані ми теж можемо дуже активно співпрацювати», - сказав Аліос Геріг.

Німецькі парламентарі відмітили, що для розвитку сільської місцевості важливо, щоб в ній залишалися молоді люди, а також щоб місцеве населення мало гарний рівень професійної підготовки. Тому вони запропонували зробити платформою для обміну досвідом та навчання німецькі фермерські господарства та різноманітні навчальні заклади Німеччини.

Наприкінці Міністр подякував німецькій делегації за візит і всебічну підтримку як аграрної галузі, так і України в цілому. «Я думаю, що у нас попереду цікавий шлях, бо у нашої співпраці є велика перспектива. Принагідно дякую вам як представникам країни, яка надає велику підтримку Україні на міжнародній арені. Повірте, що це відчувають і цінують не лише представники влади, а й усі українці», - наголосив Тарас Кутовий.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux