Україна та Молдова поглиблюватимуть співпрацю в галузі ветеринарії та фітосанітарії, - Ольга Трофімцева

Опубліковано 20 вересня 2017 року, 15:04

Україна та Республіка Молдова домовились про поглиблення співпраці в галузі ветеринарії та фітосанітарії, де країни вже мають досить позитивні результати партнерства. Також кожна зі сторін зацікавлена у проведенні спільних заходів у боротьбі з африканською чумою свиней та іншими інфекційними захворюваннями тварин на територіях обох країн.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева після засідання 14-ї Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва. Українську делегацію очолив Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської. Молдовську делегацію очолював Заступник Прем'єр-міністра, Міністр економіки та інфраструктури Республіки Молдова Октавіан Калмик.

«Приємно відмітити, що в аграрній сфері ми знайшли повне порозуміння щодо пріоритетів співпраці – від розширення доступу продукції обох країн на ринки, до питань розвитку сільських територій. Надзвичайно важливими є також домовленості у ветеринарній та фітосанітарній сферах», - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, представники українсько-молдовської Міжурядової комісії домовились про надання відповідних рекомендацій щодо узгодження між Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова та Держпродспоживслужбою України графіку проведення інспекційних перевірок українських підприємств, які експортуватимуть свою продукцію тваринного походження до Республіки Молдова. На сьогодні 85 українських компаній мають право постачати продукцію тваринного походження до Молдови, і 23 молдовських підприємства – до України.

«Окрім цього, наші сторони домовились про основні напрями подальшої співпраці України та Республіки Молдова в аграрному секторі. Йдеться про співробітництво науково-дослідницьких інституцій, особливо в галузі тваринництва, селекції та виноградарства», - відмітила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, країни також зацікавлені у розвитку двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами.

«Товарообіг аграрними та харчовими продуктами за 7 місяців 2017 року між нашими країнами склав 123,3 млн дол. США. З яких 114,5 млн дол. США – це експорт українських товарів. Але обидві країни мають потенціал для розвитку двосторонньої торгівлі в галузі. Також Україна та Республіка Молдова зацікавлені у створенні спільних коопераційних підприємств з виробництва та переробки аграрних продуктів, таких як овочі, фрукти, бобові, насіннєвий соняшник, у тому числі з метою експорту на ринки третіх країн», - зауважила Ольга Трофімцева.

Також під час заходу сторони домовились про проведення на постійній основі спільних експертних консультацій з питань розвитку кластерних моделей на сільських територіях та підтримки малих виробників.

Довідково:

За січень-липень 2017 року експорт українських аграрних товарів до Республіка Молдова становив $114,5 млн. Ключові товари: вироби із зерна та хлібних злаків – $10,9 млн, різні інші харчові продукти – $10,9 млн, тютюн – $ 19,2 млн, м’ясо та субпродукти – $ 5,3 млн, сири та йогурти – $ 5,2 млн, молоко згущене – $ 3,9 млн, масло – $ 3,1 млн, олія – $4,3 млн та інше.

Імпорт становив – $ 8,7 млн. Ключові товари: вина – $ 4,8 млн, зернові злаки – $ 0,6 млн, спирт – $ 0,6 млн, продукти переробки овочів – $ 0,6 млн та інші.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux