портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна є надійним торговельним та інвестиційним партнером на світових продовольчих ринках, - Олена Ковальова

Опубліковано 11 березня 2016 року, 16:15

Україна налаштована й готова до активної і взаємовигідної інтеграції у світовий аграрний ринок, і прагне цього з реальним обсягом виробництва продовольства в інтересах світової спільноти та національного виробника. Транспарентність та прогнозованість світового ринку продовольства  є одним з ключових завдань у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.  Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час П’ятої сесії Форуму швидкого реагування Інформаційної системи аграрного ринку (AMIS) Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних націй (FAO), яка 9-10 березня проходила у США.

Під час офіційних заходів вона також зазначила, що Україна зміцнює свої позиції в якості світового сільськогосподарського виробника та робить значний внесок у вирішення проблем голоду у світі. «За останні 10 років експорт української  сільськогосподарської продукції зріс в 3,6 рази до 17 млрд доларів США. За результатами 2015 року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі продукцією вітчизняного АПК склало 11,1 млрд доларів США», - сказала заступник Міністра.

Також вона розповіла, що комплексні заходи, які вживаються для підвищення конкурентоспроможності продукції агарного сектору, а також наявність потужного ресурсного потенціалу, дозволяють позиціонувати Україну як надійного торговельного  партнера на світових продовольчих ринках. «Являючись одним із ключових постачальників продовольства на світовому ринку, наша держава зацікавлена у поглибленні співробітництва з AMIS як однією з ключових міжнародних організацій», - зазначила Олена Ковальова.

За підтримки партнерів з FAO та Європейського банку реконструкції та розвитку, Україна активно співпрацює із секретаріатом AMIS, який був створений за ініціативи країн G20 з метою підтримки прозорості та передбачуваності глобального зернового ринку. «Згідно показників секретаріату AMIS, у складі 23-х країн-учасниць, Україна нарівні з США, Європейським Союзом, Бразилією, Канадою, Австралією і Філіппінами входить до семи країн, які надають достовірні, своєчасні та глибокі прогнози розвитку свого зернового ринку. Цей факт ще раз підтверджує те, що Україна є відкритою для торговельного та інвестиційного партнерства», - зазначила Олена Ковальова.

«З огляду на ситуацію на світовому ринку продовольства акцент був зроблений на встановлені індикаторів волатильності ринку та відповідного реагування AMIS як глобальної інформаційної системи на існуючі виклики. Це спільна робота представників країн експортера та імпортера, яку ми високо цінуємо», - додала заступник Міністра.

Нагадаємо, що Система інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції (AMIS) є міжвідомчою платформою (створена за ініціативою Міністрів сільського господарства країн «Великої двадцятки») щодо підвищення прозорості інформації про ринки продовольчих товарів і поліпшення координації політичних заходів в період кризи. До її складу входять основні країни-виробники та країни-споживачі таких продовольчих культур, як: пшениця, кукурудза, рис і соя.

 Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux