UA-EU: У Мінагрополітики відбулися засідання з аграрних питань з експертами Європейського Союзу

Опубліковано 17 травня 2019 року, 09:51

15-16 травня у Мінагрополітики було проведено низку важливих євроінтеграційних заходів, спрямованих на поглиблення співпраці між Україною та ЄС, розвитку двосторонньої торгівлі, доступу на ринок ЄС української аграрної продукції.

Так, відбулося 14-те засідання Діалогу з аграрних питань Україна – ЄС, яке двічі на рік проходить в рамках Меморандуму між Мінагрополітики та Генеральним директоратом Європейської Комісії «Сільське господарство та розвиток сільської місцевості».

Наступним заходом стало 4-те засідання кластеру 5 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС «Сільське господарство та розвиток сільських територій, транскордонне та регіональне співробітництво, р. Дунай, рибальство та морська політика».

Участь у заходах взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, начальник відділу стратегії та інструментів Європейської політики сусідства, спів-голова європейської делегації Анна Стрзаська, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник Проекту SAFPI Джон Міллнз, керівник групи сільського господарства Групи підтримки ЄС України Маркус Клінглер, представники Мінагрополітики, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства закордонних справ України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, Європейської Комісії.

«Діалог Україна – ЄС – це гарна можливість проаналізувати поточну ситуацію в аграрній сфері, обмінятись досвідом щодо найактуальніших питань та поглибити нашу співпрацю в рамках спільних проектів. Напрацювання нових рішень з європейськими колегами щодо розвитку таких важливих секторів, як, наприклад, органічне виробництво, тваринництво, земельні відносини, матиме позитивний ефект на українську економіку в цілому», - зазначив заступник Міністра Володимир Топчій.

Так, головними темами Діалогу стали – огляд нового Закону України щодо органічного виробництва, з акцентом на положення, які стосуються контролю та нагляду операторів, а також органів сертифікації; огляд системи моніторингу та контролю в межах ЄС; співпраця та обмін інформацією між Україною та ЄС щодо контролю та моніторингу органічного сектору та торгівлі органічними продуктами (OFIS, TRACES), обмін досвідом у сфері контролю та використання земель і охорони родючості ґрунтів, вплив галузі тваринництва на зміну клімату.

На засіданні Кластеру було обговорено прогрес у здійсненні стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2020 року в Україні; питання імплементації Угоди про асоціацію в галузі сільського господарства і стан справ щодо наближення законодавства; здійснення Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року та використання Фонду державного регіонального розвитку; програми територіального співробітництва та прикордонного співробітництва Східного партнерства; спільну політику у галузі рибальства та морську політику; співпрацю з розвитку блакитної економіки в Чорному морі.

«Європейський Союз повністю підтримує Україну в контексті виконання Угоди про асоціацію та ПВЗВТ. Ми підтримуємо цілі політичної асоціації та європейської інтеграції України. І сьогоднішні теми дискусії з питань розвитку сільського господарства, морської політики і рибного господарства, а також в інших сферах, включаючи транскордонне співробітництво, культурні питання, дійсно в основі нашої співпраці. Окрім сьогоднішніх важливих засідань наших двосторонніх органів – Аграрний  Діалог та Кластер 5, – ми очікуємо на подальшу активну і плідну співпрацю між Україною та ЄС», - прокоментувала начальник відділу стратегії та інструментів Європейської політики сусідства Анна Стрзаська.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux