У законопроекті про регулювання підприємницької діяльності збережені гарантії для аграріїв, - Людмила Шемелинець

Опубліковано 11 квітня 2023 року, 14:50

У проекті Закону України “Про особливості регулювання підприємницької діяльності у перехідний період” (№ 6013) всі гарантії для фермерських господарств зберігаються.  Законопроектом передбачається усунення суперечностей, які існують між діючими Господарським та Цивільним кодексами, щоб позбутися застарілих форм  на майно, які є рудиментами радянського союзу. 

Таку організаційно-правову форму як Фермерське господарство (ФГ) законопроектом пропонується  реорганізувати на пільгових умовах. 

Про це журналістам розповіла заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець. 

Фермерські  господарства фактично дублюють функції  Товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і Фізичної особи-підприємця (ФОП). 

Як зазначає заступниця Міністра, законопроект пропонує застосувати однаковий підхід до всіх суб'єктів господарювання . Зокрема,  суб'єкти підприємництва в залежності від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб'єктів мікропідприємництва, суб'єктів малого підприємництва, суб'єктів середнього або великого підприємництва. Фермерських  господарств як організаційно-правової  форми не існуватиме. 

“У законопроекті визначені перехідні положення, які гарантують  фермерським господарствам безболісний перехід до нової організаційно-правової форми. Протягом 5 років з дня набрання чинності закону ФГ матимуть можливість прийняти рішення щодо перетворення в господарські товариства або об'єднання з іншими”, - підкреслила Людмила Шемелинець. 

Як розповідає заступниця Міністра, на час перехідного періоду законопроектом, зокрема, пропонується:

 • при реорганізації кредитори не можуть вимагати забезпечення виконання зобов’язань шляхом укладення договорів застави чи поруки, дострокового припинення або виконання зобов’язань перед кредитором та відшкодування збитків;
 • господарське товариство (правонаступник ФГ) може використовувати ліцензії та інші документи  дозвільного характеру, що отримані на ФГ, до закінчення їх строку дії;
 • право постійного користування земельними ділянками, набуте підприємствами на момент вступу Закону в дію, переходить до господарського товариства - правонаступника;
 • реєстраційні дії щодо перетворення ФГ у господарське товариство та адміністративні послуги, пов’язані із переоформлення документів дозвільного характеру, речових прав на майно, проводяться безоплатно.

Процес реорганізації ФГ у господарські товариства має пройти без додаткових проблем та значних фінансових витрат для їх власників. 

Міністерство аграрної політики та продовольства продовжить пильно слідкувати за цим законопроектом та захищати інтереси аграріїв.

Довідково. Фермерське господарство – це підприємницька діяльність громадян,  що полягає в виготовленні товарної сільгосппродукції, здійсненні її переробки та реалізації з метою отримання прибутку.

Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї, відповідно до закону.

Створення фермерського господарства надає можливості фермерам виступати учасником ринкових відносин, виробляти та офіційно здійснювати продаж своєї продукції.

Правовий статус фермерського господарства, визначені спеціальним Законом України «Про фермерське господарство».

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux