У 2022 році в Болгарії впали врожаї пшениці та кукурудзи, - огляд іноземних ЗМІ за 20-22.01.2023

Опубліковано 23 січня 2023 року, 10:15

Високий урожай пшениці в Австралії знижує ціни на голодних азіатських ринках

Міністерство сільського господарства США очікує, що в 2022-23 маркетинговому році Австралія виробить 36,6 млн тонн пшениці, що є рекордним показником за весь час.

Велика частина австралійської пшениці надходить до Азії, на яку припадає чверть світового імпорту пшениці, і особливо до Китаю, головного споживача зерна в регіоні.

Згідно з даними китайської митниці, Китай імпортував 7,87 млн тонн пшениці загалом із січня по жовтень, створюючи запаси для споживання на кінець року та початок 2023 року. Близько 60% загального обсягу, або понад 4,9 млн тонн, надійшло з Австралії, порівняно з 1,9 млн тонн роком раніше.

Джерело: Asia.nikkei.com 


 У 2022 році в Болгарії впали врожаї пшениці та кукурудзи

Болгарія зібрала меншу кількість пшениці та кукурудзи минулого року порівняно з 2021 роком, на 11,4% та 24,2% відповідно, головним чином через нижчу середню врожайність, повідомило міністерство сільського господарства.

У 2022 році врожай насіння соняшнику в країні збільшився на 2,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року, оскільки загальна площа посівів була на 9% більшою, ніж у 2021 році.

Середня врожайність пшениці в порівнянні з аналогічним періодом минулого року впала на 11,6%, кукурудзи – на 17,6%. Середня врожайність соняшнику минулого року також була нижчою – на 5,5%.

У 2022 році загальна площа, зібрана під пшеницю, була лише на 0,3% більша, ніж у 2021 році, тоді як загальна площа під кукурудзу впала на 8%.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Сонячні дні для фермерів Альберти завдяки високим цінам на товари

У 2023 році для фермерів Альберти настав сонячний час, оскільки високі ціни на сировинні товари, високоякісні врожаї у 2022 році призвели до великих прибутків.

Так вважає Ніл Блю, аналітик с/г ринку та іригації Альберти.

«За останні пару років у нас були рекордно — або майже рекордно — високі доходи від урожаю та прибутки», — підтвердив він Rocky View Weekly в нещодавньому інтерв’ю. «Приємним сюрпризом стало відновлення врожайності після зниження врожайності через посуху 2021 року».

За словами Блю, ще однією яскравою зіркою для фермерів Альберти цього року був і залишається ріпак. Це спричинене здебільшого ринком переробки каноли через дефіцит рослинної олії або непостійну пропозицію в інших частинах світу.

«Іншим чинником, який усе більше впливає на цей ринок рослинної олії, є зростання попиту на її використання в якості біодизеля. Як сказав Блю, «це історія, яка продовжує розвиватися».

Однак, незважаючи на таку високу ціну на ріпак, Блу сказав, що не очікує значного зростання площі посівів ріпаку від фермерів Альберти в 2023 році. Це не має нічого спільного з ціною, сказав Блу, а все пов’язано з сівозмінами, які стикаються з посиленням захворювань.

«Звичайно, є стимул мати більше акрів ріпаку цього року; однак фермери просувають свої сівозміни настільки, наскільки вони наважуються», – сказав він. «Багато сівозмін — це тільки пшениця, потім ріпак, потім пшениця, потім ріпак. Це не дуже хороша ідея в довгостроковій перспективі з точки зору сівозміни, з огляду на занепокоєння хворобами обох цих культур».

Сочевиця, ймовірно, буде популярним альтернативним варіантом сівозміни цього року, а також потенційно овес для годування великої рогатої худоби або споживання людьми, і, ймовірно, кормовий ячмінь і солодовий (пивоварний) ячмінь. Блу сказав, що навіть горох цього року може отримати друге дихання від деяких фермерів, незважаючи на деякі можливі наслідки захворювань.

Джерело: Airdrietoday.com


Чому пшеничне борошно стало таким дорогим у Пакистані

Пшенична криза в Пакистані: хоча центральний і провінційний уряди звинувачують один одного, експерти кажуть, що криза була спричинена давніми недоліками, посиленими російсько-українською війною, повенями 2022 року, поганим розподілом і контрабандою пшениці до Афганістану.

Пакистан імпортує пшеницю для задоволення своїх споживчих потреб з Росії та України. Наприклад, у 2020 році Пакистан імпортував пшениці на суму $1,01 млрд, з яких найбільше надійшло з України (на $496 млн), за нею йде Росія ($394 млн), згідно з даними OEC.

Двома основними штатами-виробниками пшениці є Пенджаб і Сінд. За даними Міністерства сільського господарства США, на Пенджаб припадає 77% виробництва пшениці в Пакистані, Сінд — 15%, Хайбер-Пахтунхва — 5%, а Белуджистан виробляє 3,5%. Хайбер-Пахтунхва має спільний кордон з Афганістаном, через який контрабандою переправляється багато пшениці, щоб отримати вигідні ціни в сусідній країні. Сінд сильно постраждав від повеней, що вплинуло на його врожай. У звіті The Express Tribune цитується комісія з планування Пакистану, яка повідомляє, що повені завдали шкоди сільському господарству та його підгалузям на суму 800 мільярдів рупій або $3,725 млрд. 72% цієї шкоди зазнала Сінд.

Деякі, включаючи центральний уряд, стверджували, що дефіцит борошна стався через те, що Пенджаб і Сінд не відпустили пшеницю на млини вчасно. Інші кажуть, що власники млинів накопичували партії пшениці, спричиняючи зростання цін, а уряд не діяв проти них, оскільки багато впливових політиків походять із сільських та аграрних середовищ. Місцеві жителі також стверджують, що власники млинів продають борошно за високими цінами тим, хто готовий платити, і тому його не вистачає для роздрібних магазинів і субсидованих торгових точок.

Джерело: Indianexpress.com


Аналітики продовжують знижувати оцінки виробництва в Аргентині і навіть почали коригувати показники Бразилії

Safras і Mercado знизили оцінку виробництва сої в Бразилії на 1,1 млн тонн до 153,4 млн тонн. Аташе з питань сільського господарства в Бразилії оцінює площі посівів сої в Бразилії в 107 млн площ проти 106 млн раніше. Це буде збільшення на 5,9% порівняно з попереднім роком проти очікуваних 3,4%. Аташе з питань безпеки оцінює виробництво в 153 млн тонн проти 152 млн тонн раніше. Бразильські офіційні особи також збільшили свій прогноз експорту кукурудзи до 5,02 млн тонн з 4,33 млн тонн через нещодавно підписану торгову угоду з Китаєм.

Експорт США за тиждень показав, що Мексика закупила 174 тис. тонн американської сої. Південна Корея купила 65 тис. тонн американської кукурудзи та 65 тис. тонн американської фуражної пшениці. Невідомий пункт призначення купив 124 тис. тонн соєвих бобів США.

Джерело: Agweek.com


Індонезія повертається до сорго, щоб розширити джерела їжі за межі рису та пшениці

Індонезія відновлює вирощування сорго, популярного основного продукту харчування в минулі часи, оскільки вона прагне розширити свої джерела основних продуктів харчування за межі рису та пшениці.

Країна, яка харчується рисом, прагне мати 30 тис. га плантацій сорго до кінця 2023 року та 40 тис. га до 2024 року з менш ніж 10 тис. га сьогодні.

Збільшені площі посіву сорго все одно будуть меншими порівняно з 7,5 млн га рисових полів у найбільшій архіпелажній країні світу, що підкреслює важливість рису для індонезійців.

Тим не менш, є вагомі причини для уряду сприяти вирощуванню та споживанню сорго в країні, оскільки він шукає альтернативи рису та пшениці, щоб прогодувати своє зростаюче населення, яке зараз становить 270 млн.

Джерело: Thestar.com


Місто схвалило використання землі для заводу з виробництва біоетанолу вартістю $1,2 млрд на околиці Калгарі

У проекті використовуватимуться нехарчові відходи пшениці для виробництва відновлюваного природного газу, етанолу та корму для худоби

Green Impact Partners розпочне будівництво Future Energy Park в Калгарі цієї весни вартістю $1,2 млрд після схвалення землекористування від міста на початку цього тижня.

Енергетичний парк повертатиме $50 млн податків назад у міську скарбницю та створюватиме $150 млн прямого доходу сільським виробникам пшениці на рік.

Джерело: Calgaryherald.com


Інфляція в Канаді може сильно вдарити по кишені студентів

За даними Національного статистичного агентства, у 2022 році індекс споживчих цін Канади (CPI) зріс на 6,8% у середньому за рік, досягнувши максимуму за 40 років.

Зросли ціни і на речі щоденного вжитку. Одна хлібина, яка коштувала $1 (CAD), тепер подорожчала до $2,93 (CAD). Раніше молоко коштувало $4 (CAD), а тепер – $6 (CAD). Пшеничне борошно, яке коштувало $10 (CAD), тепер подорожчало до $20 (CAD).

Крім того, тепер уряд Канади дозволив студентам працювати повний робочий день. Після цього роботу, яку раніше виконували 2 учні, тепер виконує один учень. Це призвело до зменшення можливостей працевлаштування для студентів, які зараз їдуть до Канади.

Джерело: Truescoopnews.com


Аргентинська зернова біржа знижує прогноз урожаю кукурудзи через посуху

Зернова біржа Буенос-Айреса в четвер знизила оцінку врожаю кукурудзи в Аргентині на 2022/2023 роки до 44,5 млн тонн після того, як сільськогосподарські території країни постраждали від посухи, порівняно з 52 млн тонн, зібраних минулого циклу.

У вересні біржа прогнозувала 50 млн тонн кукурудзи в цьому циклі, але раніше цього місяця заявила, що вона може скоротитися до 37,8 млн тонн у найгіршому випадку.

Раніше в четвер біржа передбачила, що штормовий фронт наступного тижня принесе «помірні або рясні» опади на більшій частині сільськогосподарської території Аргентини.

Проте біржа заявила, що брак води наразі означає, що стан раннього врожаю кукурудзи в Аргентині продовжує погіршуватися в східній частині її сільськогосподарської території.

Посів кукурудзи зріс до 88,6% від очікуваної площі в 7,1 га, а посів сої – до 95,5% від 16,2 га, прогнозованої біржею.

Джерело: hellenicshippingnews.com 


Єгипетський GASC купив 50 тис. тонн жовтої кукурудзи на тендері

Державний покупець зерна Єгипту, Генеральне управління з постачання товарів (GASC), купив 50 тис. тонн румунської кукурудзи в рамках міжнародного тендеру.

За словами трейдерів, вантаж був проданий компанією Ameropa BV за ціною $339 за тонну на основі вартості, страхування та фрахту (CIF).

Трейдери сказали, що це був перший міжнародний тендер GASC на жовту кукурудзу.

Міністр постачання Алі Моселхі заявив, що кукурудза буде продаватися приватному сектору через біржу нових товарів Єгипту, намагаючись вирішити проблему дефіциту кормів та інфляції.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Франція посилює імпортні перевірки 

Французька влада заявила в п’ятницю, що попросила компанію з переробки олійних культур Saipol посилити процедури обробки імпорту після того, як минулого року було виявлено, що генетично модифікований (ГМ) ріпак, вирощування якого заборонено в Європейському Союзі, росте в дикому вигляді, повідомляє Reuters .

Країни ЄС, включаючи Францію, імпортують великі обсяги ГМ-культур, включаючи різновиди ріпаку, сої та кукурудзи, зокрема для годування худоби.

Однак вирощування ГМО-сортів є рідкісним явищем через спротив громадськості, і жодного ГМО-ріпаку не дозволено для вирощування.

Імпорт ГМ ріпаку, який також використовується для виробництва біодизельного палива, здебільшого надходить з Канади та Австралії, щоб доповнити постачання не ГМ ріпаку з Європи.

ANSES попросив Saipol покращити запобігання висипанню зерна з вантажівок і посилити моніторинг диких рослин у розширеній зоні порту, повідомило агентство, додавши, що ризик забруднення місцевих сільськогосподарських угідь був незначним.

Міністерство сільського господарства Франції, яке запросило звіт ANSES, в окремій заяві повідомило, що перевірки інших заводів у Франції, які переробляють імпортований ГМО ріпак, були розпочаті минулого року.

Джерело: Thepigsite.com 


Туреччина та Судан підписали угоду про співпрацю у сільському господарстві та тваринництві

Угода передбачає розвиток сільськогосподарського виробництва, тваринництва та переробної промисловості, а також спільну співпрацю та збільшення двосторонньої торгівлі.

У рамках угоди Туреччина проведе цілісне технічне дослідження іригаційної інфраструктури для суданського мегапроекту Alhawad.

Дослідження будуть проводитись у координації з Міністерством сільського та лісового господарства Туреччини та Міністерством іригації та водних ресурсів Судану.

В рамках проекту Alhawad буде створено пілотну ферму для поліпшення насіння, розвитку природних пасовищ і тваринництва. Підтримку також отримають залучені тваринники та сільськогосподарські фермери.

У сфері енергетики буде розширено діяльність, яку здійснює Генеральна дирекція досліджень і розвідки корисних копалин (MTA) в Судані, а співпрацю посилено.

Джерело: Aa.com.tr 


Інші новини:

 • Щотижневі експортні продажі кукурудзи перевищили очікування на 1,23 млн т (48,5 млн буксів), що стало третім найбільшим тижнем з початку маркетингового року у вересні.
 • Японія закупила 340 тис. тонн, Мексика – 271 тис. тонн і Корея – 135 тис. тонн. Продажі пшениці також перевищили очікування на рівні 473 тис. тонн (17,4 млн буксів), причому Мексика, Корея та Філіппіни закупили принаймні на суму човна. Продажі сої перебували на верхній межі діапазону оцінок на рівні 986 тис. тонн (36,2 млн буксів), оскільки Китай купив 507 тис. тонн.
 • У 2022 році Китай імпортував 91,1 млн тонн сої, що на понад 5% менше, ніж у 2021 році. Імпорт із США впав на 10% до 29 млн тонн. Також 54,4 млн тонн з Бразилії (-6%), 3,7 млн тонн з Аргентини і 1,8 млн тонн з Уругваю. У грудні імпорт із США склав 6,0 млн тонн, що трохи нижче рівня минулого року.
 • У грудні Японія імпортувала лише 358 тис. тонн американського зерна, що є найнижчим місяцем з 2017 року. І навпаки, вона імпортувала 310 тис. тонн соєвих бобів із США в грудні, це найбільше за останні роки.
 • Farm Futures прогнозує, що у 2023 році посіви кукурудзи в США складуть 90,5 млн акрів (88,6 млн у 2022 році), сої у 2023 році – 88,9 млн (87,5), пшениці – 48,8 млн (45,7) у 2023 році.
 • Експорт Малайзії в січні склав 567 тисяч тонн, що майже на 40% менше, ніж з 1 по 20 грудня.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux