Торговельне співробітництво між Україною та Нідерландами розвивається досить динамічно, - Олексій Павленко

Опубліковано 16 березня 2016 року, 18:07

«З 1 січня цього року запрацювала Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Це та подія, яка відкриває широкі можливості для розширення ринків збуту агропродукції і налагодження відносини з країнами Заходу, в тому числі з Королівством Нідерланди», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму блозі на «Європейській правді».

Міністр повідомив, що торговельне співробітництво між країнами розвивається досить динамічно. Товарообіг сільськогосподарською продукцією за 2015 рік склав $680 млн. З них експортували до Нідерландів продукції на суму $580 млн, імпортували в Україну – на суму $100 млн.

Основними позиціями експорту стали зернові злаки ($315,4 млн), олія ($135 млн), насіння олійних культур ($45 млн), а також  м’ясо і субпродукти ($38,8 млн) та залишки і відходи харчової промисловості ($34 млн). Водночас, імпортувалися переважно голландські какао-боби і шоколад ($24,7 млн), живі і цибулинні рослини ($8,3 млн), соки ($5,9 млн), вироби із зерна і хлібних злаків ($5,1 млн), желатин, пептони, декстрини ($4,3 млн).

Олексій Павленко звернув увагу, що за перший місяць поточного року спостерігається відчутне зростання показників торгівлі між країнами.

Товарообіг за 1 місяць 2016 року склав $98 млн, а це – на $60 млн більше, ніж за аналогічний період 2015 року. При цьому таке стрімке збільшення відбулося переважно за рахунок експортних поставок з України. Зокрема, експорт за січень склав $81,8 млн, тим самим перевищивши минулорічні показники більше, ніж на $51 млн.  Імпорт збільшився на $8,85 млн і склав $16,3 млн.

«Королівство Нідерланди – високорозвинена аграрна країна, одна з передових держав в цій галузі. Використання інноваційних методів, ретельний догляд за ґрунтом, застосування мінеральних добрив та наукоємних технологій дозволило Нідерландам зайняти перше місце за темпами приросту сільськогосподарської продукції. Відтак, цілком очевидно, що для нас співпраця з Нідерландами - це не тільки поглиблення торговельних зв'язків, але й шанс перейняти успішний досвід розвитку агросектору. Я переконаний, що Україна з її родючими ґрунтами та  працелюбним населенням за сприяння голландських експертів має всі шанси повторити досягнення Нідерландів»,  - зазначив очільник відомства.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux