Тайвань хоче придбати близько 56 тис. тонн пшениці американського походження, - огляд іноземних ЗМІ 20-22.05.2023

Опубліковано 22 травня 2023 року, 17:50

Тайвань хоче придбати близько 56 тис. тонн пшениці американського походження

Асоціація борошномелів Тайваню оголосила міжнародний тендер на закупівлю орієнтовно 56 тис. тонн борошномельної пшениці 1-го класу зі Сполучених Штатів, повідомили європейські трейдери в понеділок.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – 26 травня.

У тендері передбачається вибір різноманітних типів пшениці в одній партії для відправлення з тихоокеанського північно-західного узбережжя США в період з 12 по 26 липня. Серед затребуваних типів пшениці — темна північна яра, тверда червона озима та біла пшениця.

Тендери асоціації традиційно забезпечують точний знімок експортних цін на американську пшеницю на азіатських ринках.

Джерело: Nasdaq

Тайванський тендер: MFIG купує до 65 тис. тонн кукурудзи

Тайванська закупівельна група MFIG оголосила міжнародний тендер на закупівлю до 65 тис. тонн кормової кукурудзи, яка може бути отримана зі Сполучених Штатів, Бразилії, Аргентини або Південної Африки, повідомили європейські трейдери в понеділок.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – середа, 24 травня.

Джерело: Nasdaq

Заборона на експорт пшениці, обмеження на поставки рису з Індії залишаються

Щоб захистити споживачів від будь-якого стрибка внутрішніх цін у найближчі місяці, уряд Індії вирішив не скасовувати заборону на експорт пшениці та пшеничних продуктів, таких як atta, цього року.

Він також не розглядає зняття заборони на перевезення подрібненого рису. Експортний податок у розмірі 20% на білий рис, запроваджений у вересні 2022 року, також, ймовірно, залишиться в силі протягом цього фіскального періоду.

Зростання роздрібних цін на пшеницю та рис у квітні становило 15,46% та 11,37% відповідно.

Експорт рису з Індії зріс більш ніж на 15% порівняно з минулим роком до рекордних $11,1 млрд у 2023 фінансовому році та 22 млн тонн за обсягом, незважаючи на введення обмежень на поставки рису.

Джерело: Financialexpress

Імпорт пшениці в Пакистан зріс на 32% на тлі російсько-української війни

Пакистан пережив значний сплеск імпорту пшениці на загальну суму $1,05 млрд за період з липня по квітень 2022-2023 фінансового року.

Згідно з даними, опублікованими Бюро статистики Пакистану (PBS), ця цифра суттєво перевищує імпорт пшениці на суму $795 млн за відповідний період попереднього фінансового року.

Вплив російсько-української війни на ціни на пшеницю був особливо відчутним, що призвело до збільшення витрат для таких країн-імпортерів, як Пакистан. Вищі ціни помітні в кількості імпортованої пшениці: Пакистан імпортував 2,68 млн тонн протягом липня-квітня 2022-2023 років, порівняно з 2,21 млн тонн за той же період попереднього сезону.

Джерело: Рkrevenue

Експорт сільськогосподарської продукції Єгипту зріс на 14,4% порівняно з минулим роком майже за 5 місяців

Експорт сільськогосподарської продукції з Єгипту зріс на 432 342 тонни, або 14,4%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року протягом періоду з 1 січня по 17 травня 2023 року, досягнувши 3,427 млн тонн порівняно з 2,995 млн тонн, згідно із заявою Міністерства сільського господарства. та Меліорації 21 травня.

Основними експортними товарами в період з 1 січня по 17 травня були цитрусові, картопля, цибуля, солодка картопля, гранати, часник, полуниця, зелені боби, гуава, помідори та виноград.

Цитрусові лідирують у списку єгипетського експорту з 1,687 млн тонн, за ними йдуть картопля з 668 695 тонн і цибуля з 238 916 тонн.

Джерело: Zawya

Марокко збільшує поставки агротоварів в Європу

У 2022 році Марокко стало третім у світі експортером томатів. Марокканський експорт цього овоча зріс на 7% до 670 000 тонн. Європейський Союз є провідним партнером Марокко з торгівлею товарами на 43 млрд євро у 2021 році, а в сільськогосподарському секторі експорт Марокко до країн ЄС сягнув 1,25 млрд євро.

За словами Фатіхи Шаррат, заступника генерального директора марокканського експортера свіжої продукції Delassus Group, експорт фруктів і овочів досяг 1 607 000 тонн протягом 21-22 сезону, що на 13% більше, ніж у попередньому сезоні.

З моменту набуття чинності Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Марокко імпорт фруктів і овочів до Іспанії з цієї країни зріс у чотири рази, а в Європейському Союзі — подвоївся. Ці заходи полегшили продаж сільськогосподарської продукції в ЄС. Крім того, кліматичні умови Марокко та низька заробітна плата та виробничі витрати означають, що вони можуть легко експортувати свою сільськогосподарську продукцію до ЄС і конкурувати з європейською продукцією, оскільки їхня продукція має нижчі ціни.

Джерело: Аtalayar

Китай, Індія збільшують інвестиції в Східноєвропейський регіон, але в сільське господарство найменше

Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) у Східноафриканське співтовариство (САС) незначно зросли між 2015 і 2021 роками завдяки інвестиціям з Китаю та Індії.

Основна частина інвестицій у блоці семи країн була спрямована у промисловість, будівництво та сектори послуг, і лише незначна частина – у сільськогосподарський сектор.

Про це свідчать результати дослідження, яке було спрямоване на вирішення проблеми низького рівня прямих іноземних інвестицій (ПІІ) регіону в сільське господарство, його залежності від імпорту продовольства та його вразливості до глобальних потрясінь.

«ПІІ в регіон незначно зросли між 2015 і 2021 роками, головним чином завдяки інвестиціям з Китаю та Індії», – частково йдеться у висновках, отриманих The Citizen.

Дослідження виявило значний потенціал для розвитку ланцюжків створення вартості в зерні пшениці, харчовій олії, добривах, бульбах і бобових рослинах у Східній Африці.

Однак виявилося, що продуктивності сектора заважають такі проблеми, як низький рівень виробництва та продуктивності, розвиток і передача технологій, управління та зберігання після збору врожаю, торгівля та маркетинг, а також проблеми, пов’язані з політикою.

Було зазначено, що збільшення інвестицій у ланцюжки створення вартості створить робочі місця та підвищить стійкість до збоїв у сільськогосподарському виробництві на тлі глобальних потрясінь.

Джерело: Тhecitizen.co.tz

Імпорт Китаєм соєвих бобів з Бразилії ще більше впав у квітні

Згідно з даними в суботу, імпорт Китаєм сої з Бразилії впав на 16% у квітні порівняно з тим же місяцем рік тому, утримуючи поставки з південноамериканської країни значно нижче рівня минулого року після затримок збору врожаю.

Найбільший у світі покупець соєвих бобів імпортував 5,3 млн тонн олійної культури з Бразилії, свого найбільшого постачальника, проти 6,3 млн тонн роком раніше, свідчать дані Головного митного управління.

Китайські покупці скористалися цьогорічним рекордним урожаєм сої в Бразилії та низькими цінами, щоб збільшити закупівлі на початку цього року.

Поки цього року імпорт із Бразилії залишається на 28% менше, ніж рік тому, з 9,21 млн тонн за перші чотири місяці порівняно з 12,7 мільйона тонн за той самий період 2022 року.

Імпорт зі Сполучених Штатів продовжує збільшуватися, зростання відбулося на 11% у квітні порівняно з роком раніше до 1,82 млн тонн. Цього року поставки в США становлять 18,24 млн тонн у порівнянні з 15 млн тонн минулого року.

Для кукурудзи надходження зі Сполучених Штатів впали до 53 099 тонн, порівняно з 1,51 млн тонн рік тому. Загальний імпорт кукурудзи в Китай у квітні скоротився на 55% порівняно з минулим роком до 1 мільйона тонн, при цьому Україна є домінуючим постачальником.

Джерело: Reuters

Закупівлі пшениці в Індії впадуть нижче прогнозу на 20%

Закупівлі пшениці в Індії у 2023 році можуть скоротитися на п’яту частину від початкової оцінки, оскільки державні закупівлі сповільнилися за останні кілька днів після стрибка місцевих цін, повідомили Reuters урядовці та трейдери.

«Закупівля пшениці цього року може становити десь близько 27 млн тонн, і це значно більше, ніж закупівля минулого року», — сказав високопоставлений урядовець, який не побажав називати свого імені, оскільки він не має права спілкуватися зі ЗМІ.

У 2022 році закупівлі пшениці в Індії скоротилися більш ніж удвічі порівняно з роком раніше до 18,8 млн тонн.

Середній обсяг закупок пшениці в рік за останнє десятиліття склав 31,5 млн тонн. Нью-Делі спочатку збирався купити 34,15 млн тонн пшениці нового сезону у фермерів, оскільки виробництво, за оцінками, підскочить до рекордних 112,2 млн тонн.

«Уряд наразі закупив 26,1 мільйона тонн пшениці, і ми все ще купуємо у фермерів», — сказав інший урядовець, який не побажав бути названим відповідно до офіційних правил.

Закупівлі сповільнилися за останні кілька днів, але державні установи залишатимуть відкритим вікно для закупівель у фермерів принаймні до 30 червня, сказав він.

Ціни на пшеницю в центральній Індії цього місяця зросли на 5% до 2325 рупій ($28,07) за 100 кг проти закупівельної ціни уряду в 2125 рупій ($25,65).

Джерело: Zawya

Південнокорейські борошномельні підприємства оголосили тендер на 135 тис. тонн пшениці

Пшениця буде поставлятися зі Сполучених Штатів, Канади та Австралії, повідомили європейські трейдери в понеділок.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій на тендері – вівторок, 23 травня.

Розшукується асортимент різних типів пшениці.

Джерело: NasdaqБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux