Сезон посіву соняшнику в Україні матиме значний вплив на світові ціни на ріпак, - огляд іноземних ЗМІ за 31.01.2023

Опубліковано 01 лютого 2023 року, 14:00

Anec знижує прогнози експорту сої, кукурудзи та пшениці з Бразилії в січні

Національна асоціація експортерів зерна (Anec) оцінила, що Бразилія експортує в січні 1,2 млн тонн сої, тоді як на минулому тижні прогнозувалося, що це буде 1,4 млн тонн.

Anec оцінив щомісячний експорт кукурудзи у 4,991 млн тонн, що також нижче обсягу в 5,2 млн тонн, прогнозованого минулого тижня.

Обсяг експорту пшениці Асоціація прогнозує на рівні 784,2 тис. тонн у січні в порівнянні з 803,8 тис. тонн, які оцінювалися раніше.

Anec також скоригувала свій прогноз поставок соєвого шроту, який повинен досягти 1,4 млн тонн на місяць у порівнянні з 1,5 млн тонн, оціненим тиждень тому.

Джерело: Es.euronews.com


Сезон посіву соняшнику в Україні матиме значний вплив на світові ціни на ріпак

Ціни на ріпак MATIF на початок січня становили мінімум у 520 євро/т на березневий контракт. Відновлення зараз підштовхнуло ціну до 552 євро/т, але з технічної точки зору короткочасний підйом уже міг закінчитися.

Той факт, що в Аргентині, ймовірно, знову почалася посуха, наразі має сприятливий ефект. Ця новина підтримала ринок олійних у цілому. Так само збір сої в Бразилії просувається повільніше, ніж минулого року.

Як і в останні тижні, основним негативним фактором для європейського ріпаку є експорт із України. Як уже було сказано минулого тижня, імпорт ЄС також значно перевищує значення попереднього року. Найближчі тижні покажуть, які обсяги замовили в Україні. Також цього сезону посів соняшнику в Україні матиме значний вплив на ціни на ріпак. Наразі складно прогнозувати розвиток цін. Однак, якщо відомі дані та факти підтвердяться і не буде додаткових негативних впливів, ціни будуть більш-менш стабільні.

Ф'ючерси на пшеницю MATIF знайшли свою першу підтримку на рівні 280 євро/т в останній тиждень січня і зараз знову трохи підвищуються. 30 січня була відзначена ціна закриття 287,50 євро/т. Крім України, країни Балтії та Румунія залишаються серйозною конкуренцією для французької пшениці в експорті до Північної Африки. Трейдери також очікують кращої оцінки врожаю в Росії та США, щоб мати можливість оцінити глобальну доступність до 2023 року.

Джерело: Bauernzeitung.at


У національному масштабі умови вирощування озимої пшениці в США наприкінці листопада були майже найгіршими за всю історію

Стан озимої пшениці в найбільшому за виробництвом штаті Канзасі становить на 21% «добре» або «відмінно» (GE), показники ідентичні до кінця листопада, але на 2 пункти вищі, ніж на початку січня. Texas GE становить 14 % у порівнянні з 11% тижнем раніше, але менше за 21 %, які прогнозувалися два місяці тому.

Умови Оклахоми зазнали найбільшого падіння на 17 % GE цього тижня проти 38 % місяць тому та 31 % два місяці тому, а Колорадо – 38% GE, це краще за всі його рейтинги пізньої осені, але нижче 50% ніж місяць тому.

Раніше цього місяця Міністерство сільського господарства США оцінило посіви комбінованої озимої пшениці в цих чотирьох найбільших штатах на рівні 21 млн акрів (8 млн га), що на 11 % більше, ніж минулого року, і становить 57 % від загального обсягу в США. Вся площа озимої пшениці в США оцінюється як восьмирічний максимум.

Джерело: Reuters.com


Єгипет шукає пшеницю на тендері, який фінансує Світовий банк

Головне управління поставок товарів Єгипту (GASC) оголосило у вівторок тендер на закупівлю пшениці в рамках Програми підтримки продовольчої безпеки та стійкості, що фінансується Світовим банком у рамках позики.

Тендер стосується кількості 30 тис., 40 тис., 50 тис., 55 тис. або 60 тис. тонн, +/- 5% за вибором продавця, від останнього врожаю для постачання C&F (вартість і фрахт).

Відвантаження з усіх країн походження, указаних GASC, здійснюватиметься в період із 26 лютого по 10 березня та/або з 11 по 20 березня.

Джерело: Hellenicshippingnews.com


Виробництво пшениці в Хорватії зросло в 2022 році

Виробництво м’якої та твердої пшениці (озимої, ярої та насіннєвої) у Хорватії у 2022 р. зросло приблизно на 0,8 % в порівнянні з 2021 роком і становить 970 тис. тонн. Про це повідомляє національне статистичне управління у вівторок.

Виробництво озимого та ярого ячменю минулого року зросло на 4,2 %, до 319 тис. тонн, соняшнику – на 24,2 %, до 154 тис. тонн.

Виробництво кукурудзи скоротилося приблизно на 26,1 %, до 1,656 млн тонн, цукрових буряків – на 25,9 %, до 524 тис. тонн, а ріпаку – на 19,2 %, до 59 тис. тонн.

Джерело: Seenews.com


У пакистанському Кашмірі та Гілгіт-Балтістані бракує їжі, палива та фінансів

Люди з усіх верств суспільства в кількох частинах двох гімалайських регіонів блокували автомагістралі та палили шини, щоб висловити своє обурення уряду.

Гнівні демонстрації всіяли керований Пакистаном Кашмір і віддалені провінції Гілгіт-Балтістан. Люди стверджують, що навіть пшеничне борошно, їхня основна щоденна потреба, стає недосяжною. У провінційних адміністрацій не вистачає коштів на закупівлю пшениці.

Джерело: Thestatesman.com


Глобальний попит на кукурудзу повернеться до США найближчими місяцями

Наприкінці минулого тижня автори Bloomberg Тарсо Велозу Рібейро та Майкл Гірцер повідомили, що «глобальний попит на кукурудзу повернеться до США найближчими місяцями, згідно з Archer-Daniels-Midland Co., одного з найбільших у світі трейдерів».

«Китай нещодавно купував рекордні обсяги бразильської кукурудзи, але через низькі пропозиції в Південній Америці попит переміститься до США до липня, коли Бразилія повинна почати експортувати рекордний урожай сафрінья. Сафрінья — кукурудза другого врожаю, яку сіють після збирання сої.

Звичайно, ми втратили частину бобового бізнесу, але бізнес із кукурудзою в основному буде з нами до врожаю в Бразилії», — сказав головний виконавчий директор ADM Хуан Лучано.

«Аргентина зіткнулася з однією з найгірших посух за останні роки, а бразильський експорт кукурудзи досяг рекордних 44 млн тонн минулого року, але починає зменшуватися, оскільки запаси в країні закінчуються».

Також щодо експорту кукурудзи зі США автор Dow Jones Кірк Малтейс повідомив учора, що «експортні перевірки кукурудзи нижчі цього тижня, тоді як загальні показники маркетингового року продовжують відставати від рівнів минулого року. У своєму останньому звіті про перевірки експорту зерна Міністерство сільського господарства США заявило, що експорт кукурудзи становив 527 932 тонн за тиждень, що закінчився 26 січня. Це менше в порівнянні з 728 792 тонн за минулий тиждень. Темпи експорту кукурудзи в 2022/23 маркетинговому році тепер ще нижчі від темпів минулого року – цього року перевірки становили 12,03 млн тонн, що на 31% менше, ніж минулого року».

Стосовно Китаю у звіті FAS зазначено, що «понад два десятиліття Індонезія була найбільшим ринком експорту пшениці в Австралії, але в 2021/22 МР Китай став найбільшим пунктом призначення з 6,1 млн тонн ( 22%) порівняно з Індонезією в 3,8 млн тонн (14 %)».

У звіті FAS додається, що «велике збільшення імпорту Китаєм австралійської пшениці відбулося в поєднанні зі значним стрибком загального імпорту пшениці КНР за останні три роки. Однак у 2021/22 МР через брак експортних поставок із Канади, зокрема після посушливого року, Китай суттєво збільшив обсяги імпорту з Австралії, щоб задовольнити свій попит.

«За перші два місяці 2022/23 МР (жовтень і листопад 2022) Китай імпортував з Австралії 652 462 тонн пшениці, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період попереднього року (324 646 тонн)».

Джерело: Farmpolicynews.illinois.edu


Північна Дакота виступає проти будівництва китайського кукурудзяного заводу

У вівторок мер міста Гранд-Форкс, Північна Дакота, заявив, що зупинить будівництво кукурудзяного млина, що належить Китаю, бо проект є ризиком для національної безпеки через його близькість до військово-повітряної бази.

«Федеральний уряд звернувся до міста з проханням допомогти зупинити проект, оскільки геополітична напруженість значно зросла з моменту першого оголошення про проект», — заявив мер Гранд-Форкса Брендон Боченскі у прес-релізі у вівторок увечері.

Пан Боченскі сказав, що китайська компанія Група Fufeng Ltd все ще буде володіти 370 акрами, купленими в місті, але він ініціюватиме блокування дозволів на будівництво та інші кроки розвитку, очікуючи схвалення міської ради.

Республіканський губернатор штату Північна Дакота Даг Бургум заявив, що підтримує «рішення міста Гранд-Форкс ініціювати кроки для припинення проекту з Fufeng Group і підтримає місто в пошуку іншого партнера для переробки кукурудзи».

Джерело: Wsj.com 


Туреччина розробляє 5-річний план боротьби з сільськогосподарською посухою

Міністерство сільського та лісового господарства Туреччини готує план боротьби з сільськогосподарською посухою на період 2023-2027 років, щоб впоратися з кризою в регіоні через посуху.

«Регіональні плани дій щодо посухи» будуть підготовлені відповідно до динаміки та особливих вимог кожної провінції.

Існуючі зрошувальні системи будуть переведені на закриті водозберігаючі системи, а інші зрошувальні системи будуть обслуговуватися та ремонтуватися. Мережі, які плануються або будуються, будуть спроектовані як «закриті зрошувальні мережі» для зменшення втрат води та підвищення ефективності.

Буде створено «систему прогнозування та моніторингу врожайності сільського господарства» для сприяння прогнозуванню та управлінню кризою посухи, окрім підготовки басейнового управління та планів дій у посушливий період.

Буде збільшена потенційна водонакопичувальна ємність водосховищ (ставок-дамба). Будуть вжиті заходи зі збору стічних вод для очищення та повторного використання в сільськогосподарському та промисловому секторах. Пробурені свердловини підземних вод будуть наноситися на карту та періодично перевірятися, а фермери проходитимуть відповідне навчання.

Буде гарантовано, що витрата, розподілена для всіх свердловин підземної води, пробурених для питних, промислових і сільськогосподарських цілей, вимірюватиметься та контролюватиметься шляхом встановлення лічильника.

Планується створити іригаційну базу даних для перетворення проектів зрошення підземних вод, що здійснюються іригаційними кооперативами, у системи крапельного зрошення.

Джерело: Dailysabah.com


Сільськогосподарський сектор фіксує зростання з річним темпом 4,6% за останні 6 років

Протягом останніх шести років сільськогосподарський сектор Індії спостерігав потужне зростання із середньорічним темпом у 4,6%. Про це йдеться в Економічному дослідженні 2022-23, поданому до парламенту міністром фінансів Союзу Нірмалою Сітхараман у вівторок.

Крім того, за останні роки країна стала нетто-експортером сільськогосподарської продукції, експорт у 2021-22 роках досяг рекордних $50,2 млрд.

Згідно з дослідженням, уряд збільшував MSP (мінімальну гарантовану ціну) для всіх 22 культур Харіфа, Рабі та інших комерційних культур із рентабельністю щонайменше на 50% від середньозваженої вартості виробництва в усій Індії з 2018-19 сільськогосподарського року. Відносно вищий MSP був наданий бобовим і олійним культурам, щоб йти в ногу зі зміною режиму харчування та досягти мети самозабезпечення.

Уряд встановив ціль у розмірі 18,5 млн рупій ($226 тис.) сільськогосподарського кредитування на 2022-2023 роки. Уряд щороку постійно збільшував цільовий показник, і протягом останніх кількох років йому також вдавалося щороку перевищувати цільовий показник. У 2021-2022 роках це було приблизно на 13% більше, ніж цільовий показник у 16,5 лакх рупій ($20,7 тис.).

Джерело: Themeghalayan.com 


Поголів’я свиноматок Китаю зросло на 0,6% у грудні

Згідно з опублікованими у вівторок даними Міністерства сільського господарства та сільських справ, поголів’я свиноматок у Китаї зросло на 0,6% у грудні порівняно з листопадом до 43,9 мільйонів свиноматок. Це більше на 1,4% більше, ніж рік тому, показали дані.

Згідно з даними, поголів’я свиней у Китаї зросло на 1,9% у грудні порівняно з попереднім місяцем до 452,6 млн голів, що на 0,7% більше, ніж у попередньому році.

Джерело: Nasdaq.com 


Бразильський інвестиційний фонд отримує контроль над виробником етанолу Atvos

Бразильський інвестиційний фонд FIP Agroenergia заявив, що взяв під контроль виробника етанолу Atvos, прокладаючи шлях для інвестицій від Mubadala Investment Co MUDEV.UL з Абу-Дабі.

Новий мажоритарний власник виконає умови, раніше узгоджені для Mubadala, щоб інвестувати 500 млн реалів ($98,5 млн) за 31,5% акцій фірми, йдеться в заяві Atvos.

Доходи від інвестицій Mubadala будуть спрямовані на збільшення виробничих потужностей Atvos з метою збільшення переробки цукрової тростини вище 30 млн тонн за сезон.

Минулого циклу фірма, яка колись контролювалася інжиніринговою компанією Odebrecht, переробила 22,5 млн тонн цукрової тростини.

Джерело: Nasdaq.com


Біодизель B35 в Індонезії не порушить внутрішні постачання рослинної олії - міністр

План Індонезії запустити цього тижня біодизельне паливо з 35% суміші палива на основі пальмової олії (B35) не порушить внутрішні постачання рослинної олії, заявив у вівторок міністр-координатор економіки Айрлангга Хартарто.

Він сказав, що Індонезія має достатньо виробництва сирої пальмової олії, і що додаткові 5% суміші компенсують зниження попиту з боку Європи.

Джерело: Reuters.com


Інші новини:

 • Йорданія закуповує близько 60 тис. тонн пшениці на тендері. Передбачається, що вона надійде з чорноморських країн (Румунія) за ціною $337 C&F, у 2-ій половині червня. Інші пропозиції становили від $345 до $357.
 • Єгипетська GASC отримала найдешевшу пропозицію щодо соєвої олії в розмірі $1300 за тонну (з акредитивом без відстрочки платежу), а от найдешевша пропозиція щодо соняшникової становила $1200 за тонну.
 • У січні Малайзія експортувала 1,066 млн тонн пальмової олії, що на 27% менше, ніж у грудні.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux