Ріпакова олія в ЄС вперше за 25 років опускається нижче пальмової, - огляд іноземних ЗМІ 18-20.03.2023

Опубліковано 21 березня 2023 року, 13:00

Ріпакова олія в ЄС вперше за 25 років опускається нижче пальмової

Ціни на ріпакову олію в Європі вперше за 25 років торгуються з дисконтом до сирої пальмової олії, що загрожує скороченням попиту на інші рослинні олії з наслідками для світових ринків.

Ріпакова олія FOB Роттердам пропонувалася за 910 євро/т ($967 за тонну) у квітні та 900-925 євро/т ($958-983/т) у травневу, червневу та липневу п’ятницю.

Нерафінована пальмова олія тим часом пропонувалася за ціною $ 1040 за тонну CIF у Роттердамі на квітень та $ 1030 за тонну на травень. При цьому інтерес до купівлі оцінювався на рівні $ 1015 за тонну та $ 1005 відповідно, а торги на квітень – $ 1030 за тонну та $ 1032,50 за тонну, згідно з даними торгів. 

Ціни на рослинну олію загалом перебували під тиском в останні місяці, впавши більш ніж на 50 % від максимумів минулої весни.

Однак європейський ріпак виглядає особливо слабким і наразі слабшає на дворічному мінімумі через великі запаси, очікуване велике виробництво, потужний імпорт із Канади та Австралії та розмови про те, що Німеччина скоротить використання біопалива рослинного походження.

Поточні низькі ціни на насіння ріпаку можуть знизити попит на інші рослинні олії в Європі, що також спостерігатиметься в інших регіонах.

Згідно зі статистикою Європейської комісії, у 2021/22 маркетинговому році ЄС імпортував 4,9 млн тонн пальмової олії, 1,96 млн тонн соняшникової олії, 608 140 тонн ріпакової олії та 509 909  тонн соєвої олії.

Цього року ЄС імпортував 2,47 млн тонн пальмової, 1,2 млн тонн соняшникової, 318 326 тонн ріпакової та 339 226 тонн соєвої олії.

Джерело: Graintrade


Торговці кажуть, що Китай має попит на бразильську кукурудзу «сафрінья», посилаючись на попередні закупівлі

Китай активно купує другу в Бразилії кукурудзу, відому як «сафрінья», навіть тоді, коли фермери борються з затримками посіву третього за величиною виробника зернових у світі.

За даними зернотрейдерів, Китай заздалегідь купив щонайменше 1,5 млн тонн бразильського врожаю «сафрінья», що становить понад 10% від загального обсягу форвардних продажів основного продукту. За словами торговців, фермери продали приблизно 14 млн тонн свого наступного врожаю.
За словами трейдерів та аналітиків, куплена кукурудза буде частково експортована з липня, а частково перероблена всередині країни.

За словами аналітиків, окрім Китаю, покупцями бразильської кукурудзи «сафрінья» 2023 є Японія та Південна Корея.

Іран також є великим імпортером бразильської кукурудзи. Але, на відміну від Китаю, він не робив форвардних закупівель.

За оцінками трейдерів та аналітиків, приблизно 5 млн тонн цьогорічної кукурудзи «сафрінья», яку вже купили у фермерів, призначено для експортних ринків.

Джерело: Нellenicshippingnew


Наступного тижня в Аргентині можуть пройти дощі після історичної посухи

Зернова біржа Буенос-Айреса заявила в четвер, що наступного тижня кукурудза та соя в Аргентині можуть отримати вкрай необхідні зливи, що може стати початком повільного повернення дощів після історичної посухи, яка завдала шкоди посівам.

Згідно зі звітом біржі, загальна кількість опадів може становити від 10 міліметрів до 75 міліметрів (0,4-3 дюйма), а в деяких районах – до 100 міліметрів.

Сільськогосподарські виробники Аргентини постраждали від сильної посухи, і цього сезону врожай сої оцінюється в 27 млн тонн, що є найнижчим майже за чверть століття.

Дощі означатимуть початок повернення до нормального стану після посухи, яка триває майже рік через погодний феномен Ла-Нінья.

Очікується, що кліматична картина Ла-Нінья зміниться на «нейтральну» позицію в струминному потоці вздовж екваторіальної частини Тихого океану, повертаючи дощі.

Джерело: Нellenicshippingnews


Показник імпорту сої та кукурудзи Китаєм зі США підскочив у січні-лютому

Імпорт соєвих бобів Китаєм із США збільшився на 15,4 % за перші два місяці цього року, показали дані в понеділок, оскільки затримки зі збором врожаю в найбільшого постачальниа Бразилії спонукали покупців шукати більше бобів із США.

Згідно з даними Головного митного управління, Китай, найбільший у світі покупець соєвих бобів, закупив 11,59 млн тонн олійних культур у Сполучених Штатів у порівнянні з 10,04 млн тонн рік тому.

Тим часом імпорт із Бразилії впав на 36 %, до 2,24 млн тонн.

На думку деяких аналітиків, дощ затримав збір урожаю в ключових регіонах вирощування в Бразилії, а також уповільнив рух сої до портів.

Загальний обсяг імпорту за цей період досяг рекордних 16,2 млн тонн, як показали дані на початку цього місяця, оскільки покупці накопичували запаси в очікуванні значного попиту цього року.

Стосовно імпорту кукурудзи, США також були основним постачальником Китаю: за два місяці прибули 2,35 млн тонн, що на 22 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Поставки з України досягли 1,18 млн тонн, скоротившись на 56 % в порівнянні з минулим роком.

Бразилія поставила 1,48 млн тонн. Це був перший імпорт після того, як Китай авторизував нову групу експортерів минулого року.

Джерело: Nasdaq


Індія повністю підтримує відродження тваринницького сектора Шрі-Ланки

Уряд Індії вирішив надати повну підтримку відродженню сектора розвитку тваринництва Шрі-Ланки, який поки що занепав.

Верховний комісар Індії в Шрі-Ланці Гопал Баглай висловив підтримку під час недавньої зустрічі з президентом Ранілом Вікремесінгхе, повідомляє Міністерство сільського господарства.

Відповідно уряд Індії погодився надати Шрі-Ланці високопородних корів через відсутність на острові високопродуктивних порід великої рогатої худоби.

Крім того, Міністерство сільського господарства зазначило, що виробництво молочних продуктів у Шрі-Ланці минулого року впало на 19 % через невдачі, з якими зіткнулася галузь під час економічної кризи.

Тим часом урожай кукурудзи в країні в сезон Маха 2021 року впав до 90 тис. тонн, що призвело до дефіциту кормів для тварин у країні. Ситуація посилилася, оскільки дефіцит валюти перешкоджав імпорту кукурудзи.

Проте до кінця 2022 року країні вдалося імпортувати 180 тис. тонн кукурудзи та обробити за цей сезон 60 тис. га кукурудзи, повідомили в міністерстві.

Джерело: Аdaderana.lk


У Пенджабі та Ісламабаді продовжується роздача безкоштовного пшеничного борошна 

У Пенджабі та федеральній столиці Ісламабаді продовжується роздача безкоштовного пшеничного борошна у рамках спеціального пакету Рамадану.

За вказівкою прем’єр-міністра Шехбаза Шаріфа, понад 15 млн сімей у Пенджабі та 1 млн сімей в Ісламабаді отримають користь від цієї ініціативи протягом священного місяця Рамадан.

Через комунальні магазини та спеціальні пункти продажу кожній гідній родині протягом місяця буде забезпечено по три мішки пшеничного борошна.

Джерело: Radio.gov.p


Ціни на пшеницю в Індії падають нижче мінімальної ціни підтримки на фоні високого врожаю

Наявність хорошого врожаю, а також рішення Центру вивантажити на відкритий ринок до 45 лакхів тонн (4,5 млн тонн) зерна з запасів Індійської продовольчої корпорації призвели до того, що фермери штату Мадх’я-Прадеш (МП) продають пшеницю нижче офіційної мінімальної підтримки — 2125 рупій ($25,71) за центнер.

«Пшениця нормальної якості продається за 1800-2000 рупій ($21,78-$24,20) за центнер в регіонах Мальва, Бхопал і Нармадапурам (західний МП). А уряд навіть не почав закуповувати пшеницю в MSP», – сказав Махеш Тріведі, колишній керівник підрозділу Федерації кооперативного маркетингу штату MP, що проживає в Індоре.

Джерело: Іndianexpress


Франція сподівається на незалежність сільського господарства, оскільки війна вдарила по постачанню українського зерна

Війна росії підштовхнула Францію до розгляду питань продовольчої незалежності. «Криза в Україні дестабілізувала нас набагато раніше, ніж ми очікували», — сказав RFI Лоран Россо, директор французької асоціації торгівлі рослинною олією та протеїном Terres Univia, на щорічному сільськогосподарському ярмарку в Парижі.

До війни Франція щороку імпортувала з України близько 400-450 тис. тонн соняшникової макухи на корм тваринам. Франція також імпортувала 120 тис. тонн соняшникової олії  для споживання. Оскільки війна заблокувала український експорт, Франції довелося знайти способи компенсувати різницю.

Французькі фермери вже виробили приблизно від 300 тис. до 400 тис. тонн соняшникової макухи, і «ми поступово змогли компенсувати  нестачу», – сказав Россо.

«Ми збільшили площі посівів під виробництво соняшнику у Франції», — сказав він. 

«Цьому підштовхнув попит на ринку, і наші аграрії мобілізувалися висаджувати соняшник там, де можна».

Джерело: Rfi


Коротко про інші новини:

Алжир купує 70 тис. тонн кукурудзи з Південної Америки. Також Тайвань закуповує у США 56,3 тис. тонн продовольчої пшениці. Ціни на ріпак вчора знову впали за цінами на біодизель. Те ж стосується ріпаку, котировки якого знаходяться на найнижчих за 21 місяць.

За даними Crop Monitor, урожайність пшениці в Європі підвищиться до 5,99 т/га, що на 3% більше, ніж у 2022 році. Урожайність ячменю потенційно залишиться без змін на рівні 5,91 т/га, а врожайність ріпаку знизиться до 3,29 т/га.

Джерело: Argus-АgritelБільше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux