Пшениця на Чиказькій біржі знижується після різкого зростання, кукурудза та соя також падають, - огляд іноземних ЗМІ 16-17.05.2023

Опубліковано 17 травня 2023 року, 17:13

Пшениця на Чиказькій біржі знижується після різкого зростання, кукурудза та соя також падають 

У вівторок пшениця на Чиказькій біржі знизилася, консолідуючись після підйому, через нижчі, ніж очікувалося, прогнози щодо пропозиції в США, оскільки ринок стежив за переговорами про продовження Чорноморського коридору з України. Кукурудза та соєві боби також впали, оскільки прогрес весняної сівби та прогнози рекордних врожаїв у Сполучених Штатах вплинули на ціни. Обмежені зміни в зернових також відображають пригнічений настрій на ширших фінансових ринках на тлі занепокоєння щодо економічних перспектив і політичного безвиходу через ліміт запозичень уряду США. 

Джерело: Reuters 

Потоки пшениці в Туреччину зменшаться протягом 3 місяців на тлі зміни режиму імпорту 

Очікується, що попит на пшеницю в Туреччині буде низьким протягом наступних кількох місяців на тлі змін щодо режиму імпорту/експорту в країні. Зміни до системи імпорту означають, що місцеві мельники, які експортують борошно, тепер повинні спершу експортувати необхідну кількість, перш ніж вони зможуть отримати ліцензію, яка дозволить їм імпортувати пшеницю без мита. 

Будь-який імпорт пшениці, який не регулюється цією ліцензією, обкладається імпортним митом у розмірі 130%. Офіційний документ показав, що «імпорт пшениці, який має бути здійснений до завершення зобов’язань щодо експорту, не дозволяється в період з 1 червня по 31 серпня». Хоча торговельні джерела сказали, що це все ще невизначено, існує ймовірність того, що травневий експорт може бути заборонено використовувати для отримання дозволу на імпорт у червні, і якщо так, то очікується, що попит на імпорт протягом червня буде ще нижчим. "Туреччина не буде імпортувати багато пшениці до вересня", - сказав трейдер.

Джерело: AgriCensus

Погодні умови у Франції залишаються дощовими та прохолодними 

Це викликає побоювання щодо ризиків якості для цвітіння ячменю і для пшениці, яка також почала рости. Брак сонячного світла також вважається несприятливим фактором для врожаю. Незважаючи на це, FranceAgriMer переглянув у бік підвищення свій рейтинг урожаю для пшениці до 94%, як “хорошої” та “відмінної” проти 93% минулого тижня. Для озимого ячменю рейтинг урожаю незмінний – 92%. Посів кукурудзи завершено на 80% порівняно з 90% літнього періоду, п'ять років тому цей показник становив 85%.

Джерело: Agritel

Китай посилює відбір зразків соєвих вантажів, що призводить до дорогих затримок 

Китай значно збільшує рівень перевірок імпортованих соєвих вантажів, подовжуючи і без того повільний та дорогий час очищення в Китаї. China LM запровадив нові процедури на митниці для розвантаження соєвих бобів, які вже затримували час митного оформлення та підвищували витрати для китайських покупців. Останніми днями порти також активізували відбір проб вантажів для перевірки на наявність шкідників і залишків, що ще більше збільшить витрати та вдарить по попиту.

Джерело: Reuters

Торгівля зростає через побоювання, що мита на імпорт соняшника в Туреччині можуть зрости до 27%, соняшникової олії – до 36% 

Торговельні джерела очікують, що турецький уряд підвищить імпортні мита на соняшник та соняшникову олію до 27% і 36% відповідно з 1 червня, після того, як поточна нульова ставка закінчиться 31 травня. Незважаючи на те, що офіційного повідомлення про те, якими будуть імпортні мита з 1 червня, не було, турецькі джерела очікують, що будь-яке підвищення мит уповільнить темпи імпорту, що очікувалося і було передбачено ринком. Однак це матиме значний вплив на український ринок соняшникової олії, оскільки Туреччина є одним із ключових покупців українських потоків.

Крім того, очікування хорошого врожаю соняшника в Туреччині цього сезону не вплинуть на формування споживчого інтересу. Водночас присутність російської олії на ринку та готовність російських продавців істотно знизити ціни чинитиме тиск на ціни на українську олію.

Джерело: AgriCensus

Японія шукає 113 555 тонн продовольчої пшениці через тендер

Міністерство сільського господарства, лісового господарства та рибальства Японії (MAFF) хоче придбати 113 555 тонн продовольчої пшениці зі Сполучених Штатів, Канади та Австралії в рамках звичайного тендеру, який завершиться в четвер.

Джерело: Нellenicshippingnews

Пропозиція пшениці в основних країнах-експортерах знову впаде до мінімуму за 16 років 

Порівняно з попитом світові пропозиції пшениці серед основних експортерів у 2023-24 роках будуть найнижчими з 2007-2008 років, майже ідентичними прогнозам минулого року.

Глобальні ціни на пшеницю зараз приблизно на 45% нижчі порівняно з серединою травня 2022 року, що, можливо, певною мірою виправдано незначним, ніж очікувалося, підсумком 2022-23 років.

Зберігається багато невизначеності щодо світового виробництва та торгівлі пшеницею, особливо в Чорному морі, оскільки посів зернових для 2023-24 роках ще далекий від завершення. 

Початкові оцінки Міністерства сільського господарства США на 2023-2024 рр., опубліковані в п’ятницю, свідчать про те, що коефіцієнт запаси/використання (Stock/Use) для пшениці серед основних країн-експортерів впаде до 13,9% до середини 2024 року, що нижче середнього показника за 10 років (16,8%).

Це було б найнижчим показником коефіцієнта запасів із 13,1% у 2007-08 роках і зниженням до 15,5% у 2022-23 роках. 

Джерело: Zawya

В Афганістані оголосили про створення с/г комплексів

Міністерство сільського господарства, іригації та тваринництва оголосило про майбутнє створення сільськогосподарських комплексів у чотирьох областях Афганістану, що матиме вплив на майже 80% населення. 

 Заступник міністра Фазл Барі Фазлі пояснив, що об’єкти були побудовані в провінціях Джелалабад, Герат, Гільменд і Кандагар, і роботи завершені на 40%.

В Офісі прем'єр-міністра повідомили, що інші подібні проекти будуть розвиватися в різних галузях, і закликали підприємців працювати на зростання економіки країни.

“Ми хочемо, щоб Афганістан був пов’язаний з рештою світу, тому уряд прагне підтримувати ділових людей та інвесторів, зацікавлених у нашій країні”, повідомили в офісі.

Джерело: Рlenglish

Єгипет створює величезні склади для врожаю пшениці

Звіт, опублікований урядом Єгипту, показав, що держава встановила 35 нових силосів для зберігання пшениці з 2014 року, в результаті чого загальна кількість силосів досягла 75 у 2023 році.

До запуску національного проекту силосів держава зазнавала збитків у розмірі близько LE10 мільярдів ($324 млн) щорічно через кількісні та якісні втрати пшениці, йдеться у звіті.

Крім того, що ємність зберігання силосів досягла 3,6 млн тонн у 2023 році порівняно з 1,2 млн тонн у 2014 році, тобто збільшення відбулося на 200%.

Будується до 60 польових силосів місткістю по 10 тис. тонн кожен.

У повідомленні додається, що впроваджується сім стратегічних складів з метою збільшення товарних запасів і доведення їх до восьми-дев'яти місяців замість чотирьох-шести місяців.

Джерело: Еgyptindependent

FranceAgriMer знижує прогнози експорту пшениці на 2022/23 рр

У середу фермерський офіс FranceAgriMer знизив свій прогноз експорту французької м’якої пшениці за межі Європейського Союзу в сезоні 2022/23 до 10,3 млн тонн з 10,4 млн, прогнозованих у квітні.

У щомісячному прогнозі попиту та пропозиції офіс також зменшив свій прогноз експорту м’якої пшениці з Франції у 2022/23 роках у межах ЄС-27 до 6,39 млн тонн з 6,43 млн тонн раніше.

30 червня компанія збільшила свій прогноз запасів м’якої пшениці у Франції на кінець сезону до 2,72 млн тонн з 2,61 млн тонн, які були прогнозовані минулого місяця.

Джерело: Reuters

Південнокорейська KFA купила близько 68 тис. тонн кукурудзи за приватною угодою

Корейська кормова асоціація (KFA) у Південній Кореї придбала у вівторок близько 68 000 тонн кормової кукурудзи, яка, як очікується, буде поставлена з Південної Америки або Південної Африки за приватною угодою без проведення міжнародного тендеру. 

Товар був придбаний відділом KFA в Пусані у торгового дому Viterra за приблизною ціною $258,75 за тонну c&f плюс $1,25 за тонну за додаткове розвантаження в порту для прибуття в Південну Корею приблизно 20 жовтня.

Джерело: Nasdaq

Суха спекотна погода знизила обсяги врожаю кукурудзи та пшениці в Сербії

Посуха та високі температури призвели до зниження врожаю пшениці та кукурудзи в Сербії в 2022-23 роках, але оцінки врожаю цього сезону є оптимістичними, згідно зі звітом Міністерства сільського господарства США (FAS).

Літо 2022 року майже зрівнялося з посухою, яка була в 2017 році, однією з найгірших за всю історію. Загальні втрати сільськогосподарського виробництва оцінюються близько в $1 млрд.

Джерело: World-grain

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux