Прогнози щодо врожаю пшениці в Аргентині підвищуються, незважаючи на тривалу посуху, - огляд іноземних ЗМІ 18-19.05.2023

Опубліковано 19 травня 2023 року, 18:10

Прогнози щодо врожаю пшениці в Аргентині підвищуються, незважаючи на тривалу посуху.

Зернова біржа Буенос-Айреса прогнозує, що врожай в Аргентині в сезоні 2023-2024 роках складе 18 млн тонн, що на 45% більше, ніж минулого року.

Минулого сезону пшениця сильно постраждала через відсутність опадів, і фермери змогли зібрати лише 12 млн тонн, це на 10 млн тонн менше, аніж у 2021-2022 роках.

Таке нове прогнозоване збільшення все ж є нижчим за оцінку USDA у 19,5 млн тонн.

Джерело: Rfdtv

Обсяг закупівель пшениці урядом Індії не досягає мети

Дощ і град у березні та квітні викликали серйозні занепокоєння щодо врожаю пшениці в Індії. Уряд закупив 26 млн тонн, що значно нижче запланованих 34,15 млн тонн, повідомляє Hindustan Times.

У звіті Reuters наприкінці квітня було зазначено, що станом на 26 квітня було закуплено 19,5 мільйона тонн пшениці. Минулого року цей обсяг на той момент становив понад 18,8 мільйона тонн. Таким чином, у травні було закуплено значну кількість пшениці.

Як зазначив Сірадж Хусейн у своєму аналізі для The Wire на початку травня, минулого року виробництво пшениці також постраждало. Хвиля спеки в березні 2022 року призвела до зниження продуктивності, через що загальний обсяг закупівлі пшениці склав лише 187,9 лакх тонн (19 млн тонн), що набагато менше, ніж асигнування на PDS та схеми соціального забезпечення.

Аналіз Hindustan Times показав, що погодні фактори могли скоротити врожай пшениці на 3-4 мільйони тонн з 112 млн тонн, які очікував уряд. Він стверджував, що закупівлі цього року були «достатніми», щоб охопити всі програми PDS і залишити «надлишок близько 6-7 мільйонів тонн».

Джерело: Тhewire.in

Німецькі фермери засіяли менше озимої пшениці, більше ріпаку

Площа посіву озимої пшениці в Німеччині під урожай 2023 року скоротилася на 1,4% до приблизно 2,85 млн га, оцінило національне статистичне агентство Німеччини в п’ятницю.

Німецькі фермери частково перейшли на посіви озимого ріпаку, а посіви під урожай 2023 року збільшили на 7,6% до приблизно 1,16 млн га, повідомляє агентство.

Посіви озимого ячменю, який в основному використовується на корм тваринам, зросли на 5,2% до 1,27 млн га.

Посів кукурудзи на зерно, в основному для реалізації на ринку, скорочено на 6,1% до 429 тис. га. Посів кукурудзи на силос, в основному для внутрішнього використання або виробництва біогазу, зріс на 2,1% до 2,06 млн га.

Посів жита та інших дрібних озимих збільшено на 4,0% до 611,4 тис. га.

Джерело: Nasdaq

Зімбабве відкриває двері для приватного с\г сектору

Приватний сектор профінансує три чверті врожаю пшениці в Зімбабве цього року, відіграючи зростаючу роль у сільському господарстві, оскільки уряд відкриває сектор для підвищення продовольчої безпеки, повідомила організація товарних підрядників.

Грем Мердок, голова Асоціації підрядників продовольчих культур (FCCA), що складається з трейдерів, продавців і мельників, які фінансують виробництво зернових культур з 2020 року, сказав Reuters, що приватні трейдери активізують свою діяльність.

«Реальність така, що в міру того, як середовище стає більш лібералізованим, і уряд докладає всіх зусиль, щоб по суті натовпити приватний сектор, що вони робили все більше і більше як з точки зору фінансування, так і регулювання, ми бачимо все більше і більше залучення приватний сектор у первинному сільському господарстві», – сказав він в інтерв’ю.

Близько 76% запланованих на 2023 рік площ під пшеницею буде профінансовано приватним сектором, включаючи найбільший банк країни CBZ Holdings (CBZ.ZI) і державний комерційний банк AFC, сказав Мердок.

Джерело: Тhezimbabwemail

First Mills з Саудівської Аравії планує продати 30% акцій

First Milling Company Саудівської Аравії, більш відома як First Mills, планує розмістити 30% акцій на біржі Tadawul. Компанія продає 16,65 млн акцій, а дату лістингу буде визначено пізніше. Пропозицію відкрито з 18 травня по 7 червня, повідомляється на сайті компанії.

Діапазон цін був встановлений від 55 саудівських ріалів ($14,66) до 60 ріалів за акцію, що передбачає ринкову капіталізацію від 3,05 мільярда ріалів ($813 млн) до 3,3 мільярда ($880 млн) на момент лістингу.

Зазначається, що остаточна ціна пропозиції буде визначена наприкінці періоду підготовки книги та оголошена 31 травня.

Компанія First Mills, заснована в 2017 році, займається виробництвом борошняних виробів і продуктів переробки пшениці, таких як комбікорми, висівки і зародки пшениці.

За рік, що закінчився груднем 2021 року, компанія зафіксувала обсяг продажів у 1,28 млн тонн.

Джерело: Тhenationalnews

Позики Китаю ставлять найбідніші країни світу на межу краху

Проведений Associated Press аналіз десятка країн, які мають найбільшу заборгованість перед Китаєм, включаючи Пакистан, Кенію, Замбію, Лаос і Монголію, виявив, що погашення цього боргу поглинає все більшу кількість податкових надходжень, необхідних для того, щоб утримувати школи відкритими, постачання електроенергії та оплату на харчування та паливо. І це виснажує резерви іноземної валюти, які ці країни використовують для сплати відсотків за цими позиками.

За лаштунками стоїть небажання Китаю прощати борги та його надзвичайна секретність щодо того, скільки грошей він позичив і на яких умовах, через що інші великі кредитори не втручалися на допомогу. На додаток до цього є нещодавнє відкриття про те, що позичальники були змушені вкладати готівку на приховані депозитні рахунки, що висунуло Китай на перше місце серед кредиторів, яким потрібно виплатити гроші.

У Кенії уряд затримав зарплату тисячам державних службовців, щоб заощадити гроші для оплати іноземних позик. Минулого місяця головний радник президента з економічних питань написав у Twitter: «Зарплати чи дефолт? Вибирайте».

Після того, як рік тому Шрі-Ланка оголосила дефолт, півмільйона промислових робочих місць зникли, інфляція перевищила 50%, а більше половини населення багатьох частин країни впало в бідність.

Джерело: Newindianexpress

До 2033 року ринок ізоляту соєвого протеїну досягне $4 152,2 млн зі зростанням на 3% у середньому

Ринок ізоляту соєвого білка становив $2 987 млн в 2022 році. Очікується, що ринок сягне $4 152,2 млн, зростаючи на 3% CAGR із 2023 по 2033 роки через зміщення переваг споживачів у бік натуральних харчових білків.

Попит на рослинні альтернативи, такі як ізолят соєвого білка, зріс, оскільки все більше людей страждають на харчову алергію та непереносимість.

Основні учасники ринку продають соєві продукти з органічним маркуванням, оскільки ці товари отримують із сировини, як-от горох, пшениця та соя, які виробляються методами органічного землеробства. Очікується також, що попит на органічні ізоляти соєвого білка зросте, оскільки все більше споживачів дізнаються про численні переваги споживання органічних продуктів для здоров’я. Передбачається, що це запропонує вигідні перспективи для розширення світового ринку протягом прогнозованого періоду.

Джерело: Digitaljournal

Соя з Бразилії є найбільш «привабливою» на ринку

Основні сільськогосподарські товари закрилися з різним рухом контрактів на зерно на Чиказькій (CBOT) і Нью-Йоркській (ICE Futures) біржах цієї середи (18).

За словами Аллана Майя, аналітика Safras & Mercado по зерну, продовження ще на два місяці Чорноморської угоди про експорт зерна з України, призвело до того, що контракти на кукурудзу та пшеницю сьогодні повернулися до падіння.

Зернові завершили день на CBOT падінням на 2,19% до $6,11.

Кукурудза з контрактом на червень на CBOT також зареєструвала падіння на 1,11% до $5,55.

Контракт на соєві боби, термін дії якого закінчується в Чикаго в червні, закрився на 0,28% до $13,33.

Джерело: Moneytimes

Прогноз урожаю та експорту сої з Бразилії переглянуто в сторону підвищення

Після завершення збиральних робіт виробництво оцінюється в 155 млн тонн, що на 1,4 млн більше порівняно з попереднім прогнозом у квітні. Завдяки сприятливому клімату та збільшенню посівних площ національне виробництво зростає майже на 20% порівняно з 2022 роком.

За даними асоціації, яка об’єднує основні торговельні компанії та переробників, експорт сої з країни цього року склав 95,7 млн тонн, що на 2 млн тонн вище попереднього прогнозу, а також більше у порівнянні з минулим роком – 78,7 млн.

Джерело: Forbes

Як війна та пандемія вплинули на сою та кукурудзу

Пандемія та війна Росії проти України призвели до того, що основні сільськогосподарські товари досягли найвищих показників в історії. У березні минулого року соєві боби досягли $16,89 за бушель, що на 79,8% більше, ніж у досанітарний період.

Кукурудза коштувала $8,15 за бушель, що на 114% більше, ніж у той самий час. Однак вартість виробництва супроводжувала цю еволюцію.

Соєві боби наближаються до рівнів, близьких до $12-12,5 за бушель, у порівнянні з 15-16, які ми мали з часів війни до недавнього часу. Контракт, який зараз закінчується, все ще становить $15 за бушель. З цього моменту $14, $13.50 і, після другої половини, з $13 до $12 за бушель.

Що стосується коефіцієнта обміну наступного врожаю, то аналітики вважають, що він буде кращим порівняно з минулим, але гіршим порівняно з 2020/21 роком.

«Ця рентабельність прогнозується на рівні 21% валової рентабельності і, теоретично, 0% чистої рентабельності. Але рентабельність кукурудзи в 2021 році становила 64%, а в 2022 році – 55%. Це досить крутий перепад. Зараз важливо побачити, що відтепер коефіцієнт обміну значно покращується. Добрива переживають різке падіння цін на світовому ринку», – підкреслює аналітик Cogo Intelligence Карлоса Кого.

Він нагадує, що азот, фосфат і калій подешевшали на 45-65% у доларах. «Це призведе до дуже різкого падіння собівартості продукції наступного сезону врожаю кукурудзи та другого врожаю 2024 року. А рентабельність уже прогнозується близько 33%, тобто набагато вище нинішніх.

Щодо сої ситуація трохи тривожніша. «Ми маємо те, що ми називаємо ідеальним штормом. Сьогодні рентабельність сої в Серрадо (Бразилія), у валовому вираженні, падає до 13%. Зважаючи на те, що валовий прибуток соєвих бобів становив 62% у 2021 році та 53% у 2022 році. Чиста рентабельність сої в літньому врожаї дорівнює нулю, і прогноз на наступний рік такий самий», – каже Кого.

Джерело: Сanalrural

Бразилія планує експортувати 119 093 тис. тонн пшениці у травні

У травні Бразилія повинна експортувати 119,093 тис. тонн пшениці. За даними Національної асоціації експортерів зернових (Anec), у квітні цей показник становив 212,556 тис. тонн. У травні минулого року — 109,099 тис. тонн. Загалом у 2022 році Бразилія експортувала 3,201 млн тонн.

За тиждень, що завершився 13 травня, було відвантажено 28,443 тис. тонн. На цей тиждень, що завершився 20 травня, прогноз становить 48,5 тис. тонн.

Джерело: Сanalrural

Moinho Santa Maria інвестує у збільшення виробництва пшеничного борошна на 40%

Moinho Santa Maria, власник бразильського бренду пшеничного борошна Maria Inês, цього року розширюватиме свої потужності з виробництва борошна більш ніж на 40% і досягне 1000 тонн, що переробляються щодня. Розширення відбулося завдяки купівлі, здійсненій у період з грудня минулого року по січень 2023 року, об’єктів Moinho Cruzeiro do Sul у Каноасі. Придбання заводу, який належав транснаціональній компанії Glencore, не розголошується, але, за словами генерального директора Moinho Santa Maria, Хосе Антоніацці, серед перших виплат із купівлі та внесків у вдосконалення обладнання та процесів у його підрозділах, компанія інвестує у 2023 році понад 20 мільйонів реалів ($4 млн).

Джерело: Jornaldocomercio

Італія купила понад 1 млн тонн дуруму в Канади

Італія, яка є найбільшим у світі експортером макаронних виробів, купила 1,09 млн тонн дуруму у Канади за перші вісім місяців 2022-23 маркетингового року, що майже вчетверо перевищує загальний обсяг минулого року.

Наступним найбільшим покупцем є Алжир з обсягом 648 400 тонн.

Лейф Карлсон, директор відділу аналізу ринку та торгової політики Cereals Canada, сказав, що Ітадія завжди імпортуватиме дурум, в тому числі поза межами Європейського Союзу, щоб задовольнити цей попит», — сказав він.

Джерело: Рroducer

У 2023 році в Італії очікує зібрати понад 4 млн тонн твердої пшениці

Згідно з прогнозами CREA, національне виробництво твердої пшениці в Італії в цьому році має перевищити 4 млн тонн, збільшившись приблизно на 12% порівняно з попередньою кампанією, завдяки вищій врожайності та значній посівній площі. Культивація в даний час знаходиться в хорошому стані в основних районах вирощування зернових; однак невідомий фактор, пов’язаний із метеорологічними тенденціями наступних кількох тижнів, має велике значення, що може поставити під загрозу стан здоров’я рослин і обмежити кінцеве виробництво.

Джерело: Distribuzionemoderna

У квітні Китай імпортував 1,7 млн тонн пшениці

За минулий місяць Китай імпортував 1,7 млн тонн пшениці, а також 1,9 млн тонн кукурудзи та ячменю.

Імпорт сорго становив 470 тис. тонн. Імпорт кукурудзи та сорго був меншим, ніж рік тому, пшениці та ячменю — більшим. У січні-квітні Китай імпортував 8,52 млн тонн кукурудзи (-8% проти минулого року), 6,03 млн тонн пшениці (+61%), 2,7 млн тонн ячменю (+7%) і 0,99 млн тонн сорго (-70%). Також за січень-квітень імпортовано 670 тис. тонн свинини (+20%).

Джерело: Reuters

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux