Презентовано комплексні підходи розвитку сільських територій на прикладі Київського Полісся

Опубліковано 31 жовтня 2017 року, 19:00

Сьогодні, 31 жовтня, відбулася науково-практична конференція «Від катастрофи до безпечного майбутнього Полісся» під головуванням заступника Міністра аграрної політки та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктора Шеремети. Метою заходу було напрацювання комплексних підходів до сільського розвитку в рамках реалізації Концепції розвитку сільських територій  та створення ефективного ланцюга державно-приватного партнерства через проекти локального розвитку на пілотних територіях.  Зокрема, предметом обговорень стало відродження сільської поселенську мережі на прикладі Іванківської району Київської області.

Учасниками конференції стали представники Міністерства аграрної політки та продовольства України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, структурних підрозділів Київської, Волинської, Рівненської, Житомирської,  Чернігівської та Сумської ОДА, Іванківської РДА, аграрних ВНЗ, міжнародні експерти з екології та розвитку сільських територій.

«Одним із основних завдань Мінагрополітики є формування та реалізація державної політики у сфері розвитку сільських територій. Зокрема, на території Іванківського району Київської області розпочато роботу зі створення агроекологічного кластеру «Медвино», що має на меті відновлення сільської поселенської мережі та створення нових робочих місць для мешканців сіл, що межують з зоною відчуження», - зазначив Віктор Шеремета.

За його словами, для створення умов з динамічного, збалансованого розвитку найбільшого району України та з метою залучення коштів бюджетної секторальної підтримки, Мінагрополітики виступило ініціатором проекту регіонального розвитку «Касетний проект «Агроекологічний розвиток Київського Полісся».  Проект передбачає підвищення привабливості території для вкладення інвестицій в розвиток аграрного сектора шляхом створення сприятливого інвестиційного середовища, комфортного проживання населення через розвиток інженерної інфраструктури, провадження освітньої діяльності з агроекологічного розвитку сільських територій для поширення досвіду в інших областях України.

Зокрема, в ході реалізації цього проекту передбачається розбудова екопарку «Медвино» в с. Медвино; реконструкція тваринницької ферми в с. Медвино; будівництво рекреаційної зони в с. Олізарівка; будівництво вівцеферми в с. Слобода-Кухарська.

Також в рамках проекту, за участі Сумського національного аграрного університету, планується створити навчально-практичний центр, на базі якого будуть проводитися навчання з локального сільського розвитку.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux