Представники Мінагрополітики вивчали латвійський досвід сільського розвитку

Опубліковано 24 жовтня 2017 року, 12:26

З 16 по 20 жовтня 2017 року українська делегація взяла участь у навчальній поїздці до Республіки Латвія. До складу делегації увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, обласних управлінь агропромислового розвитку та дорадчих служб, Національної асоціації дорадчих служб України, вищих навчальних закладів.

Головною метою візиту стало вивчення досвіду Латвії щодо комплексного сільського розвитку, системи сільських консультацій і освіти та розвитку кооперації.

Навчальний візит був організований Латвійським центром сільських консультацій і освіти у співпраці з Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки та посольства США в Києві у рамках впровадження проекту «Зміцнення системи консультацій для інтеграції сільського сектору в загальний ринок ЄС». 

В рамках навчальної поїздки українська делегація ознайомилася з роботою Міністерства землеробства Латвії щодо правового забезпечення розвитку кооперації, діяльності служби підтримки села, центру сільськогосподарських даних, асоціації сільськогосподарських кооперативів, федерацією фермерів Латвії тощо.

Також учасники поїздки відвідали Латвійський центр сільських консультацій і освіти, місцевий муніципалітет, кооперативи, фермерські господарства та малі підприємства з виробництва молока, вирощування винограду, виготовлення соку і вина, міні-цех з переробки риби.

Вивчений досвід розвитку сільського господарства та сільських територій Латвії є актуальним для України. Особливої уваги потребує створення Центру сільськогосподарського дорадництва, в тому числі через залучення коштів МТД, впровадження пілотних проектів з розвитку дорадництва, створення кооперативів, запровадження нових механізмів державної підтримки малих та середніх форм господарювання та їх об’єднань через створення спеціалізованої установи (фонд розвитку сільських територій, платіжне агентство), зміна підходів до оподаткування сільськогосподарських кооперативів через попередню апробацію з економічно активними суб'єктами, встановлення для кооперативів критеріїв відповідності та запровадження відповідного моніторингу, делегування певних функцій саморегулівним організаціям або центру дорадництва.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux